کانال پادکست

کانال پادکست

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در این مقاله قصد داریم به موضوع کانال پادکست بپردازیم.

یکی از محتواهایی که امروزه زیاد استفاده می شود و مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است پادکست می باشد . پادکست دارای محتواهای مختلفی می باشد از جمله آموزشی ، سرگرمی مانند داستان و . . . که مخاطبین این دسته از محتواها می توانند در زمان هایی مانند رانندگی ، مترو ، انجام کارهای منزل و کارهایی از این دست می توانید از پادکست استفاده نمایید .

 

استودیو 8 با به روز ترین و نرم افزار و سخت افزارهای متعدد زنجیره سیگنال کاملا متمایزی ارائه می دهد که باعث می شود کیفیتی باور نکردنی در نتیجه حاصل شود.

برای مثال فقط یکی از میکروفن های مورد استفاده در استودیو هشت میکروفن نویمن tlm103 است که کافی است از هر صدابردار خبره ای راجع به آن سوال بپرسید تا به شما بگوید صدای شما توسط یکی از گران قیمت ترین و پرقدمت ترین مایک های جهان در حال ضبط است.

شما همچنین می توانید از سخت افزارهای این استودیو از جمله چندین کمپرسور تیوب و چندین مدل اکولایز خاص و منحصر به فرد و ابزارهای اپتیمایز شده با تیوب های خاص و نایاب جهت رنگ دهی هر چه بهتر برای صدای خود استفاده نمایید.

 

 

 

 

استودیو 8 با به روز ترین و نرم افزار و سخت افزارهای متعدد زنجیره سیگنال کاملا متمایزی ارائه می دهد که باعث می شود کیفیتی باور نکردنی در نتیجه حاصل شود.
استودیو 8 با به روز ترین و نرم افزار و سخت افزارهای متعدد زنجیره سیگنال کاملا متمایزی ارائه می دهد که باعث می شود کیفیتی باور نکردنی در نتیجه حاصل شود.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

پادکست چیست ؟ کانال پادکست چیست ؟

چرا بهتر است از برنامه های پادکست برای گوش دادن به پادکست ها استفاده کنیم ؟

چگونه از یک پادکست  در برنامه پخش کننده پادکست استفاده نمایید ؟

آیا پادکست های ایرانی نیز وجود دارد ؟

آیا قابلیت استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های اندروید وجود دارد ؟

آیا قابلیت استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های آیفون وجود دارد ؟

بهتر است چه برنامه هایی را با پادکست گوش کنیم ؟

آیا نکات مهم و کلیدی در زمینه پادکست وجود دارد ؟

کاربرد پادکست چیست ؟

[/stextbox]

کانال پادکست
کانال پادکست

پادکست

پادکست به محتواهای صوتی گفته می شود که امروزه  با توجه به باال رفتن تخصص تولید کننده های پادکست و پادکست های بسیار رونق گرفته است و از کیفیت بالا برخوردار شده است . مشکلی که این وسط وجود دارد این است که بسیاری از مخاطبین پادکست نمی دانند دقیقا به چه چیزی گوش می دهند به یک برنامه رادیویی ، یک میکس موسیقی یا یک فایل صوتی و یا حتی نمی دانند که می توانند از برنامه هایی که برای پخش پادکست وجود دارد استفاده کنند

پادکست
پادکست

و بیشتر سعی می کنند از تلگرام برا ی پخش پادکست ها استفاده کنند این در حالی است که نرم افزار تلگرام برنامه ای برای پخش پادکست نیست و تنها قابلیت پخش فایل های صوتی را دارد به همین دلیل افراد نمی توانند تسلط کامل و کافی بر روی پادکست ها داشته باشند .

پیدایش پادکست

زمان پیدایش پادکست به سال های بسیار قبل برمی گردد به سالهای 1980 در این سالها اینترنتی وجود نداشت ولی پادکست تولید می شد و شنونده های خاص خودش را نیز داشت اما بیشتر این پادکست ها از بخش های رادیویی و یا به صورت آنالوگ از طریق نوار کاست و دستگاههای از این دست استفاده می شد و با گسترش و پیشرفت تکنولوژی این روند ادامه داشت تا پادکست به شکل امروزی در آمد و به راحتی در اختیار افراد قرار گرفت .

در سال 2000 دو اتفاق مهم رخ داد به این صورت که در بیشتر وبلاگ ها متنی از پادکست استفاده می کردند  به صورتی که در این پادکست ها توضیحات کوتاهی داده می شد و از شنونده می خواستد در صورت  تمایل از اپیزود های دیگر را دانلود کند و استفاده کند و اتفاق مهم بعدی نرم افزار های پخش کننده پادکست بود که بسیار برای افرادی که پادکست استفاده می کردند مهم بود زیرا قابلیت های زیادی داشت .

شما در حال خواندن مقاله کانال پادکست هستید

رادیو و تلویزیون

اگر بخواهیم توضیح دقیق و کاملی از پادکست بدهیم باید اینگونه شروع کنیم که نسل ما و نسل گذشته ما از زمانی که به دنیا آمده است با رادیو به صورت خواسته یا ناخواسته آشنا شده است مانند تلویزیون که یک اجبار در هر منزلی هست مثلا ممکن است وارد یک مغازه و یا یک تاکسی شوید و صدای رادیو را بشنوید ، هر فردی که متولد دهه شصت می باشد به خوبی با این سیستم آشنا می باشد

زیرا برنامه های تلویزیونی محدود بود و بعد از آن تنها سرگرمی افراد گوش دادن به برنامه های رادیویی بود و یا حتی این افراد دوره ای را تجربه کردند که گوش دادن موسیقی در ماشین جرم محسوب می شد و بیشتر افراد از رادیو استفاده می کردند ، برنامه هایی رادیویی نیز به گونه ای بود که مخاطب زیادی را به خود جذب می کرد مانند برنامه راه شب .

پادکست را اگر بخواهیم مانند برنامه های رادیویی بدانیم شاید مانند برنامه راه شب است که به روز شده و شما می توانید از آن به هر صورت و هر زمانی که می خواهید استفاده کنید . در پادکست ها می تواند یک فرد خاص و یا گروهی از گویندگان وظیفه تولید محتوا را داشته باشند .

 

اگر به دنبال مشاوره رایگان در زمینه تولید پادکست هستید می توانید با شماره تلفن زیر تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۶۴۷۳۴۴

کانال پادکست

کانال پادکست نیز مانند یک کانال رادیویی عمل می کند که تفاوتی که دارد این است که در کانال پادکست شما یک برنامه کلی دارید و می توانید از این برنامه ضبط شده در هر زمانی که می خواهید استفاده نمایید .

در این شبیه سازی رادیو نیز همان برنامه های است که پادکست را پخش می کند شما وارد آن می شوید سپس کانال خود را انتخاب می کنید و بعد از مدتی به شما می گوید که آیا این کانال مورد نظر شما برنامه جدیدی تولید کرده است یا خیر .

پادکست یک مدیر فوق العاده است که می تواند مدیریت خوبی بر روی زمان دارد . پادکست نام های دیگری به نام پادپخش یا تدوین صوتی دارد . پادکست ها را می توان به یک برنامه خودمانی و غیر رسمی تشبیه کرد که در آن از نکات آموزشی و یا زمان های زیبا استفاده می شود ، بعضی از کارشناسان نام دیگری را برای پادکست ها انتخاب کرده اند به نام رادیویی اینترنتی به این صورت که شما باید برنامه های خود را از اینترنت دانلود کنید و سپس گوش دهید .

استفاده از پادکست

در چند سال اخیر کمتر کسی از پادکست ها استفاده می کردند و البته دسترسی به آنها کمی سخت بود مثلا برای پادکست ها شما باید نوار کاست آن را می خرید و از یک واکمن استفاده می کردید که خود این یک مسئله بود که مثلا حل کردند واکمن کار سختی است اما امروزه با وجود گوشی های هوشمند شما میتوانید با کلیک کردن پادکست های جدید را انتخاب کنید لود کنید و سپس به راحتی از آنها استفاده نمایید .

این امر کاملا طبیعی است که در زندگی های امروزی که مشغله ها بسیار زیاد میباشد افراد از پادکست ها استفاده کنند  و دلیل استفاده از برنامه های پادکست این است که به شما در مدیریت زمان کمک کند .

یک برنامه پخش کننده پادکست به منظور پخش پادکست می باشد و شما میتوانید از مزیت های آن استفاده نمایید . به عنوان مثال شما برای اینکه بتوانید یک برنامه رادیویی را به خوبی گوش دهید بهتر است از رادیو استفاده کنید یا اینکه اگر می خواهید یک فایل تصویری را ببینید بهتر است از برنامه های پخش کننده فایل های تصویری استفاده نمایید .

برنامه های پخش پادکست

تمامی گوشی ها ، تبلت و لپ تاپ و . . . دارای برنامه های پخش کننده پادکست خودشان می باشد که اکثر آنها برنامه های با کیفیت می باشند . یکی از ویژگی های مثبت و مورد علاقه کاربران این است که اکثر این نرم افزارها رایگان هستند و تمامی افراد می تواند از آنها استفاده نمایند . یکی از قابلیت برنامه های پخش کننده پادکست این است که در صورت آمدن پادکست شما را مطلع می کند و شما میتونید از آنها استفاده نمایید .

بیشتر نرم افزارهای پخش کننده پادکست این قابلیت را دارند که می توانند فایل شما را به صورت آفلاین پخش کنند و این یک امتیاز بزرگ محسوب می شود زیرا همیشه اینترنت در دسترس نیست به خصوص برای افرادی که می خواهند از وقت خود کامل استفاده را ببرند مثلا یک مسافر در بعضی از مناطق و مسیرها به اینترنت دسترسی ندارد و می تواند به راحتی از نرم افزارهای پخش کننده پادکست استفاده کند و لذت ببرد

مشاهده لیست پادکست ها

البته باید این را بدانید اگر می خواهید لیست پادکست ها جدید را مشاهده کنید باید اینترنت داشته باشید ، همچنین طبیعی است که برای دانلود کردن برنامه های جدید باید اینترنت نیز داشته باشید .  تنها استفاده ای که می توانید از نرم افزارهای پخش کننده پادکست در حالت آفلاین داشته باشید این است که شما می توانید پادکستی را که از قبل دانلود کرده اید را گوش کنید و لذت ببرید .

پادکست ها بهترین راه برای آموزش می باشد و افراد می توانند از این برای فراگیری بهتر استفاده کنند حال اگر شما یک نرم افزار پخش کننده پادکست داشته باشید می توانید با تسلط کامل و کافی بر روی پادکست آموزشی خود مدیریت داشته باشید مثلا زمانی که شما در حال گوش دادن یک نکته مهم آموزشی هستید و متوجه نشده اید می توانید به عقب به راحتی به عقب برگردید و گوش دهید .

دقت داشته باشید با پیشرفت در حوزه تولید پادکست آموزش ها بسیار گسترده شده است این آموزش ها می تواند آموزش ها زبان باشد یا آموزش های خانه داری می باشد . یکی از قابلیت هایی که این پخش کننده های رادیویی دارد  و بیشتر در پادکست های آموزشی دیده می شود این است که در بعضی از قسمت ها از متنی استفاده می شود که به آموزش بهتر کمک می کند .

شما در حال خواندن مقاله کانال پادکست هستید

استفاده از پادکست در برنامه پخش کننده پادکست

زمانیکه یک تولید کننده پادکست پادکست را تولید می کند باید در ابتدای کار پادکست خود را در یک برنامه میزبان پادکست بارگذاری کند و بعد از مدتی یک آدرس فید برای فرد تولید کننده پادکست فرستاده میشود در اصلی این آدرس فید برای فرد تولید می شود و شما از این به بعد می توانید از این لینک برای پادکست استفاده کنید .

سایت های زیادی به عنوان میزبان پادکست هستند که این آدرس را تولید میکنند که اکثرا در قبال کاری که انجام می دهند هزینه ای دریافت می کنند و این بین سایت ها و نرم افزار هایی هستند که به صورت رایگان آدرس را ارسال می کنند که اگر می خواهید از این نرم افزارها استفاده کنید باید بدانید زمان ارسال آدرس فید توسط این نرم افزارها بسیار طولانی می باشد و باید فرد صبوری باشید .

یکی دیگر از قابلیت های ای نرم افزار این است که فرد شنونده می تواند پادکست مورد علاقه خود را از این بین پیدا کند و با آدرس فیدی که این سایت یا نرم افزارها می دهند در داخل پخش کننده های پادکست بگذارد و در زمانی که افیل جدیدی لود شد از آن باخبر شود .

وب سایت هایی که آدرس فید را برای شما ارسال می کنند بسیار زیاد هستند و معروفترین آنها بلوبری ،لیبسن ،  بدبین ، سوندکلود می باشد که تولید کننده های پادکست برای استفاده از این سایت ها مجبور هستند که هزینه ای پرداخت کنند .  در این بین نرم افزارهای ایرانی نیز میباشد که در بیشتر مواقع با خطا همراه می باشد و یا بیشتر آدرس ها را به گونه ای می دهد که بتوانید از برنامه های پخش کننده خودش استفاده نمایید .

 

پادکست های ایرانی

در ایران پادکستر های معروف می باشند که پادکست های بسیار خوبی تولید می کنند . معمولا این پادکست های ایرانی با توجه به نیاز جامعه ایرانی است و طبق آداب و رسوم ایرانی پادکست ها را تولید می کنند . همچنین پادکست های ایرانی کانال هایی دارند که شما می توانید با استفاده از کانال پادکست خیلی راحت به آنها دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده نمایید .

پادکست های ایرانی
پادکست های ایرانی

قدیمی ترین پادکست ها مربوط به پادکست هایی می شود که آموزش زبان اختصاص دارد شما میتوانید به راحتی آموزش های لازم زبان را از این طریق ببینید و قدرت شنوایی خود را در این زمینه بالا ببرید .

رده سنی

رده سنی خاصی را نمی توان برای مخاطبین پادکست ها مشخص کرد مثلا بیشتر افرادی که مسن هستند به استفاده از رادیو علاقه دارند اما خوب ممکن است تواند به صورت همیشگی از آن استفاده کنند و به همین دلیل از پادکست استفاده می کنند البته باید به این نکته نیز توجه کنیم که بیشتر افراد برای استفاده از پادکست مقاومت می کنند و می گویند پادکست همان رادیو است و ترجیح می دهند از آن استفاده کنند

زیرا استفاده آن برایشان راحتتر می باشد و همچنین رادیو برای آنها نوستالژی می باشد و بیشتر با آن مانوس هستند ، دسته بعدی  کودکان هستند  که با توجه به شرایط سنی که دارند بیشتر علاقه دارند از فایل های ویدیویی استفاده کنند و کمتر به پادکست علاقه نشان می دهند در این بین جوان ها می ماند که بیشترین استفاده پادکست مربوط به این رده سنی می باشد

زیرا این رده سنی با توجه به مشغله های زیادی که دارد از جمله مشغله های کاری ، زندگی  تتحصیل نمی تواند وقتی بررای مطالعه و یا دیدن فیلم داشته باشد برای همین با توجه به حس یادگیری و فرا گرفتن مسائل مهم بیشتر به پادکست ها روی می آورد و از آنها استفاده می کنند

شما در حال خواندن مقاله کانال پادکست هستید

استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های اندروید

نرم افزارهای پخش کننده پادکست قابلیت های زیادی دارد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

شما می توانید از طریق نرم افزارهای پخش کننده پادکست خیلی راحت بدون مشکلی به پادکست های مورد نظرتان دسترسی داشته باشید . شاید در ابتدای کار بگویید که شما می توانید از هر نرم افزاری که قابلیت پخش فایل صوتی دارد می توانید استفاده کنید اما حتما بارها شده است که شما یک پادکست را در تلگرام گوش داده اید و برای اینکه بخواهید دوباره گوش کنید مدت زمان زیادی را برای پیدا کردن آن صرف کرده اید .

نکته بعدی این است که ما می توانید با استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست مدیریت خوبی بر روی زمان خود داشته باشید به این صورت که مثلا هر زمانی که می خواهید پادکست موردنظر را متوقف کنید و هر زمان که می خواهی پخش کنید همچنین می توانید قسمت هایی که از نظرتان مهم نیست را با سرعت مشخصی روی دور تند بگذارید و یا رد کنید .

یکی دیگر از مزیت های پادکست این است که شما می توانید با استفاده از آن به پادکست های جدید و محبوب تان دسترسی داشته باشید .

استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های اندروید
استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های اندروید

استفاده به صورت آفلاین

یکی دیگر از مزیت های نرم افزارهای پخش کننده پادکست این است که افراد می تواند به صورت آفلاین از آنها استفاده کنند نکته وجود دارد این است که شما اگر بخواهید پادکست های جدید را مشاهده کنید و یا آنها را دانلود کنید باید نرم افزارتان در حالت آفلاین باشد تا بتوانید از این قابلیت های استفاده کنید

اما زمانی است که شما پادکست مورد نظر خود را دانلود کرده اید و تنها می خواهید گوش دهید در این زمان می توانید به صورت آفلاین از نرم افزار استفاده کنید . این قابلیت برای افرادی که پادکست گوش می دهند بسیار مهم است زیرا همیشه قابلیت استفاده از اینترنت وجود ندارد و شما باید در بعضی از مواقع پادکست موردنظرتان را گوش دهید تا در زمان تان مدیریت داشته  باشید .

گوش دادن با دور تند

نرم افزارهای پادکست این قابلیت را دارند که شما با هر سرعتی که می خواهید پادکست مورد نظر را گوش می دهید مثلا گاهی مطلب برای شما هیجان انگیز مثلا در حال گوش دادن یک داستان هیجانی هستید دارای مواقع دوست دارید مطالب را با دور تند گوش دهید و یا حتی در بعضی از مواقع در حال گوش دادن مطالب آموزشی هستید در این مواقع می توانید با سرعت کمتری  پادکست مورد نظر را گوش  دهید .

یکی از قابلیت های نرم افزارهای پخش کننده پادکست این است که شما میتوانید از زمان های هشدار آن استفاده کنید  و هر زمانی که می خواهد را تنظیم کنید تا نرم افزار به شما هشدار دهد که در این زمان باید پادکست مورد نظر خود را گوش دهید . این قابلیت بیشتر زمانی استفاده می شود که شما میخواهید یک مطلب آموزشی را گوش دهید و باید برای اینکه این مطلب در ذهنتان بهتر  حک شود آن را در فواصل زمانی مشخص کنید .

اف ام پادکست پلیر

معمولا برای این که روی پادکست ها مدیریت داشته باشید بهتر است از نرم افزارهای مورد استفاده کنید یکی از بهترین نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های اندروید اف ام پادکست پلیر می باشد .

اف ام پادکست پلیر
اف ام پادکست پلیر

ما برای استفاده از این نرم افزار ابتدا باید آن را پیدا کنید و بعد بر روی گوشی خود نصب کنید برای این کار می توانید اسم نرم افزار را در قسمت جستجو گوگل پلی وارد کنید و سپس دکمه جستجو را انتخاب کنید . بعد از اینکه مراحل نصب را انجام دادید .تصویر زیر به شما نمایش داده می شود

بعد در این مرحله لینک آدرس فیدی که از پادکست محبوبتان را دارید را وارد نمایید . بعد از آن باید نرم افزار پخش پادکست را باز می کنید و بعد از اینکه  نرم افزار  را نصب کردید در گام نخست از شما میخواهد که نرم افزار را با دوستانتان به اشتراک بگذارید که برای رد شدن از آن باید دکمه اسکیپ را بزنید .

در مرحله بعدی باید از منویی که در بالا سمت چپ قرار دارد  گزینه منر را انتخاب می کنید و بعد از آن دمه ایمپورت را می زنید .و در این مکان آدرسی که کپی کرده اید را پیست می کیند و با کمی صبر چند ثانیه ای کانال مورد نظر برای شما هم باز می شود .

شما در حال خواندن مقاله کانال پادکست هستید

قابلیت استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های آیفون

معمولا آیفون و آیپد نرم افزار پادکست را به صورت پیش فرض دارد و دغدغه پیدا کردن پادکست را برای مخاطبین خود از بین برده است  و افراد می توانند به راحتی از این نرم افزار استفاده کنند . در زیر به مراحل استفاده برنامه پخش کننده پادکست در گوشی های آیفون اشاره کرده ایم :

قابلیت استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های آیفون
قابلیت استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست برای گوشی های آیفون

در ابتدا باید برنامه پادکست را از روز گوشی خود اجرا کنید  و برای اینکه بخواهید جستجو را انجام دهید سه روش دارید که در زیر به این سه روش اشاره کرده ایم :

می توانید از گزینه فیچر  برای پادکست های ویژه استفاده کنید .

می توانید از گزینه تاپ چارت برای پادکست هایی که امتیاز بالایی دارند استفاده کنید .

گزینه سرچ گزینه ای است که می توانید برای پادکست های معمولی که نمی دانید در چه دسته هستند استفاده کنید که معمولا افراد از این گزینه استفاده می کنند .

در این مرحله پادکست تان را پیدا کرده اید و می توانید آن را انتخاب کنید و بعد باید گزینه ساب اسکریپت را بزنید  . حال اگر قصد دارید فایل را دانلود کنید گزینه دانلود را میزنیم . این گزینه در کنار نام پادکست وجود دارد .

پادکست آنلاین

سپس بر روی گزینه اپیزود می زنید با زدن این دکمه شما به صورت آنلاین این پادکست را گوش می دهید توجه داشته باشید با زدن این دکمه شما پادکست را دانلود نکرده اید تنها کاری که می کند این است که به شما اجازه می دهد به صورت آنلاین پادکست مورد علاقه تان را گوش دهید

یکی از قابلیت هایی که نرم افزارهای پخش کننده پادکست دارد این است که شما می توانید پادکست مورد نظرتان را با دوستانتان به اشتراک بگذارید . برای این کار باید گام های زیر را انجام دهید :

پادکست را بر روی آیفون خود اجرا می کنی . سپس بر روی گزینه پادکست یا اپیزود می زنید  و بع گزینه شیر که همان اشتراک گذاری است را انتخاب می کنید .

نکته دیگری که وجود دارد شما میتوانید به راحتی نرم افزار پخش کننده پادکست را به صورت خودکار به روز کنید به این صورت که باید به تنظیمات بروید گزینه پادکست را انتخاب کنید و بعد گزینه how often  را بزنید و در این لحظه می توانید زمان هایی که نیاز دارید به روز شود را مشخص کنید .

 

بهترین برنامه هایی که می توان از طریق پادکست گوش داد

امروزه بیشتر افراد از پادکست استفاده می کنند به همین دلیل پادکست های زیادی در حوزه های مختلف تولید می شود و طبیعتا برنامه های زیادی را تحت پوشش خود قرار داده است . مثلا بعضی از پادکست ها سعی میکنند از برنامه هایی مانند داستان ها استفاده کنند ، این برنامه ها طرفداران خودشان را دارند و خوب در حال حاضر بیشتر افراد زمانی برای مطالعه ندارد و در کنار آن علاقه شدیدی به خواندن مران دارند به همین دلیل بیشتر پادکست ها در زمینه های استانی می باشد .

یکی دیگر از زمینه هایی که پادکست روی آن خیلی تمرکز دارد پادکست های آموزشی می باشد . دلیل استفاده پادکست ها ای است که افراد را مجبور می کند که قوه شنیداری خود را تقویت کنند و به همان اندازه تفکر کنند این در حالی است که شاید در یک محتای ویدیویی شاید این تمرکز وجود نداشته باشد و تمرکز فرد به هم بریزد .

همانطور که گفتم یکی از بهترین روشهای یادگیری زبان این است که از پادکست های آموزشی در این زمینه استفاده کنید در زیر به شما نشان می دهیم که چگونه از یک پادکست زبان استفاده کنید و لذت ببرید ، همچنین بهترین بهره را نیز ببرید :

بهترین برنامه هایی که می توان از طریق پادکست گوش داد
بهترین برنامه هایی که می توان از طریق پادکست گوش داد

انتخاب موضوع

در گام نخست برای اینکه بهترین آموزش را از طریق پادکست زبان داشته باشید بهتر است ابتدا موضوع مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید گاهی افراد به موضوع هنر و بعضی از افراد به موضع تاریخ یا هر موضوع دیگر علاقه نشان میدهند و به همین دلیل است زمانی که می خواهند آموزش زبان داشته باشند بهتر است موضوعی را انتخاب کنند که به آن علاقه دارند .

پیشنهاد ما به شما این است که در گام نخست سعی کنید 5 موضوع را برای خود انتخاب کنید و سپس برای آن اولویت بندی کنید مثلا شما ابتدا به هنر علاقه دارید بعد به آشپزی و . . . با این روش می توانید بهتر مدیریت بر روی پادکست های انتخابی خود داشته باشید .

استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست

پیشنهاد ما به شما این است که در زمان گوش دادن از نرم افزارهای پخش کننده پادکست استفاده کنید زیرا در قسمت لازم و ضروری برای شما مطالبی را ذکر کرده اند که به شما کمک می کند که بهتر یاد بگیرید .

در گام های نخست همیشه سعی کنید از پادکست های رایگان استفاده کنید و در استفاده آن ثابت قدم باشید منظورمان این است که هر زمانی که فرصتی را پیدا کردید از آن استفاده کند مثلا اگر در مترو یا در ترافیک مانده اید پادکست آموزشی را گوش دهید یا حتی زمانی که می خواهید بخوابید بهتر است تا قبل از اینکه خوابتان برود از آن پادکست استفاده کنید .

استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست
استفاده از نرم افزارهای پخش کننده پادکست

دلیل این پیشنهاد که بهتر است از پادکست های رایگان استفاده کنید این است که اگر شما نتیجه و اثر پادکست های آموزشی را دیدید می توانید بعد از پادکست های حرفه ای تر که هزینه دار هستند استفاده نمایید . البته نکته ای که دراین باره وجود دارد پیدا کردن پادکست هایی که رایگان با کیفیت و موضوع انتخابی شما کمی سخت است و بهتر است قبل از انتخاب از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند و از پادکست ها زیاد استفاده می کنند کمک بگیرید .

شما در حال خواندن مقاله کانال پادکست هستید

نکات مهم و کلیدی در زمینه پادکست

در زمینه پادکست نکات مهمی وجود دارد که سعی کرده ایم  در  این قسمت به تمامی نکات در این زمینه اشاره کنیم :

اولین نکته این است که شما برای گوش دادن پادکست می توانید از هر نرم افزاری که قابلیت پخش فایل صوتی را دارد استفاده کنی مثلا بیشتر افراد زمانی که از پادکست می خواهند استفاده  کنند از تلگرام استفاده می کنند

نکات مهم و کلیدی در زمینه پادکست
نکات مهم و کلیدی در زمینه پادکست

زیرا تلگرام یکی از نرم افزارهایی است که در ایران بسیار محبوب می باشد و در دسترس همگان است اما بهتر است برای گوش دادن به پادکست از نرم افزارهای پخش کننده پادکست استفاده کنید تا بتوانید مدیریت بهتری در زمان گوش دادن پادکست داشته باشید .

دقت داشته باشید شما می توانید از نرم افزارها در گوشی های اندروید و آی اس او بدون دغدغه استفاده کنید و بهتر است بدانید استفاده این نرم افزارها بسیار راحت می باشد و هر فردی می تواند از این نرم افزارها استفاده نماید .

نکات مهم

چند نکته در پادکست وجود دارد به نام پادکست ، اپیزود و فصل که تمامی آنها با یکدیگر فرق دارد  برای توضیح بهتر باید بگوییم پادکست یک مجموعه کامل میباشد که چندین محتوا درون آن ضبط شده است دقیقا مانند یک مجموعه تلویزیونی که یکی موضوع مشخصی دارد مثلا موضع می تواند داستانی و یا آموزشی باشد . حال این مجموعه دارای فایل های صوتی می باشد که هر کدام دارای یک ترتیب مشخص زمانی هستند و به صورت فصل بندی می باشند حالا هر فصل یک فهرست از اپیزودهای مشخص نیز می باشد .

نکته بعدی این است که بسیار از شنونده ها این دغدغه را دارند که آیا پادکست ها را یگان هستند باید بگوییم بیشتر پادکست ها به صورت رایگان در اختیار مخاطبین قرار می گیرند اما در این بین پادکست هایی نیز وجود دارد که در قبال پادکست از شما هزینه ای دریافت می کنند البته این هزینه بسیار کم و ناچیز می باشد .

دریافت هزینه

بهتر است بدانید بیشتر پادکست ها برای اینکه بتواند یک پادکست با کیفیت تولید کنند و همچنین آدرس فیدی را بگیرند که اجازه دانلود آن به شما داده شود هزینه می پردازند پس معقول است که پادکست ها در بعضی از مواقع هزینه ای دریافت کنند .

نکته بعدی در پادکست ها تاخیر زمانی می باشد ، نام دیگر تاخیر زمانی تایم شیفت نیز می باشد  این تایم به این صورت است که به جای اینکه پادکست در زمان مشخصی اجاره شود در زمانی اجرا شود که مخاطب به آن می گوید . به عبارت دیگر باید بدانید پادکست ها مانند برنامه های رادیویی زنده نیستند و مشا می توانید هر زمانی که میخواهید از آنها استفاده نمایید .

بدون نیاز به اینترنت

نکته مهم بعدی در گوش دادن پادکست این است که شما نیازی ندارید دغدغه وجود اینترنت را داشته باشید شما تنها زمانی به اینترنت نیاز دارید که بخواهید پادکست مورد نظرتان را دانلود کنید .

بدون نیاز به اینترنت
بدون نیاز به اینترنت

نکته بعدی این اس که شما نیازی ندارید که اطلاعات سطح بالایی داشته باشید یا اینکه به صورت کامل به اینترنت  تسلط داشته باشید شما کافی است یک گوشی ساده هوشمند داشته باشید با یک نرم افزار ساده پخش کننده پادکست با همین تجهیزات کوچک و ناچیز می توانید یک پادکست حرفه ای و با کیفیت گوش دهید همچنین می توانید به اطلاعات خود بیفزایید .

نیازی نیست که شما حتی در زمان گوش دادن پادکست تمام تمرکزتان بر روی پادکست باشد شما میتوانید در زمانی که کارهایتان را انجام میدهند مانند رانندگی و یا حتی انجام کارهای خانه به پادکست گوش دهید . بهترین زمان برای گوش دادن پادکست زمانی است که شما وقتتان را تلف نکنید مثلا زمانی که داخل اتوبوس و یا قبل از خواب که نمی توانید کاری انجام دهید می توانید یک پادکست خوب گوش دهید و از وقتمان بهترین استفاده را  داشته باشید .

نکته بعدی که در مورد پادکست وجود دارد مزیتی است که این محتوا دارد . مزیت پادکست علاوه بر اینکه شما می توانید در وقت تان صرفه جویی کنید می توانید مطالب با ارزشی را در  زمان هایی که ممکن بوده است به بطالت بگذرد فرا بگیرید .

افزایش قدرت تمرکز و شنیداری

مزیت بعدی این است که شما می توانید با توجه به گوش دادن قدرت تمرکز و شنیداری خود را تا حد بالایی افزایش دهید . دقت داشته باشید یکی از ویژگی هایی افرادی که پادکست گوش می دهند این است که افراد تحصیلکرده ای از قشر نسبتا بالای جامعه هستند زیرا این افراد ارزش وقت خود را میداند و همچنین قدرت تمرکز و شنیداری خود را بالا برده اند به همین دلیل در کارهایشان موفق تر می باشند .

شما با کمی کار کردن می توانید با روند کاری نرم افزارهای پخش کننده پادکست آشنا شوید به عنوان مثال شما از یه پادکست خوشتان آمده است و می توانید هر زمانی که اپیزودی جدید آن منتشر شد  آن را گوش کنید و از آن لذت ببرید  برای اینکار تنها باید سابسکرایب را انتخاب کنید و از جدیدترین اپیزودهای پادکست مورد علاقه تان با خبر شوید .

یکی از دغدغه افرادی که می خواهند پادکست گوش دهند این است که بهتر است از چه وسیله ای استفاده کنند . یکی از مزیت های پادکست این است که شما می توانید از هر وظیفه ای که این قابلیت را دارد استفاده کنید مثلا از موبایل ، تبلت و سایر دستگاه های دیجیتالی قابل حمل حتی در بعضی از مواقع می توانید این دستگاه دیجیتال قابل  حمل خود را به اسپیکر تلویزیون و یا ماشین وصل کنید و از این طریق پادکست مورد نظرتان را گوش دهید .

شما در حال خواندن مقاله کانال پادکست هستید

کاربرد پادکست

پادکست ها کاربردهای زیادی دارند در زیر سعی کرده ایم به مهم ترین کاربرد پادکست اشاره کنیم :

شما می توانید پادکست ها را با کمترین هزینه توسط یک رایانه شخصی تولدی کنید این در حالی است که برنامه های رادیویی هزینه های بسیار بالایی دارد .

می توانید از پادکست ها برا یآموزش ها صوتی استفاده کنید دقت داشته باشید آموزش های صوتی بسیار ارزشمند هستند زیرا افراد می توانند در هر زمانی که وقت خالی دارند از آن استفاده کنند و یا در زمان های مشخص و منظم استفاده کند تا بهتر در ذهن شان حک شود .

یکی از کاربردهای پادکست این است که می توان در وبلاگ ها از آن استفاده کرد و مزیت آن این است که وبلاگ نویس می تواند بهتر با مخاطب خود ارتباط برقرار کند .

پادکست ها می تواند شامل موسیقی ، معرفی محصول یا برند ، کتابخوانی ، خواندن شعر و غزلیات ، گزارشگری ، یا تولید برنامه های سرگرم کننده مانند داستان و یا لطیف و . . . باشد .

کاربرد پادکست
کاربرد پادکست

در زیر به ویژگی های پادکست با کیفیت اشاره کرده ایم ، این ویژگی ها به صورت زیر می باشد  :

معمولا پادکست هایی که تولید می شود با توجه به تقاضا و نیاز مخاطب می باشد تا بتوانند مخاطب بیشتری را جذب نمایند .

ویژکی بعدی این است که شما نیازی ندارید که حتما از تلویزیون یا کامپیوتر داشته باشید تا بتوانید از پادکست استفاده کنید . بیشتر وسایلی که  قابلیت پخش پادکست را دارند قابل حمل و کوچک هستند

شما می توانید برای گوش دادن محتواهای پادکست را بدون نیاز به اینترنت استفاده نمایید .

شما نیازی ندارید برای اینکه پادکست مورد نظرتان را گوش دهید وارد سایت خاصی شوید می توانید از طریق نرم افزارهای موجود در این زمینه استفاده نمایید .

پادکست ها می تواند در زمان های مختلف مانند یک دقیقه تا یک ساعت باشد و البته این زمان بستگی به صبر و حوصله مخاطب دارد ، گاهی مخاطب می خواهد داستان های کوتاه گوش دهد گاهی به دنبال داستان های طولانی و شنیدنی می باشد .

 

نتیجه گیری

پادکست از محتواهایی می باشد که مخاطبین زیادی دارد به همین دلیل نرم افزارهای زیادی در این زمینه وارد بازار شده است و بیشتر گوشی های اندروید و آیفون این نرم افزارها را داد . همچنین بیشتر کانال هایی برای پادکست ها ایجاد شده است که دسترسی به پادکست را بسیار آسان تر کرده است .

نتیجه گیری
نتیجه گیری

از اینکه تا پایان مقاله کانال پادکست ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله کانال پادکست نهایت استفاده برده باشید

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید