چگونه بک لینک رایگان بگیریم

چگونه بک لینک رایگان بگیریم

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

شاید اگر شما هم در حرفه ی سئو فعالیت می کنید ، اینکه چگونه بک لینک رایگان بگیریم ، برایتان یک سوال اساسی باشد . گرفتن بک لینک رایگان، یکی از قسمت های اساسی برای سئوی یک مطلب شماست . هر گاه  شما به تولید یک محتوا ، اقدام می نمایید، تنها 60 درصد مسیر را رفته اید .

چگونه بک لینک رایگان بگیریم
چگونه بک لینک رایگان بگیریم

40 درصد باقی مانده، مربوط به مباحث سئوی هر محتوا و دریافت بک لینک می باشد . در این مقاله، هدف  توضیح روش هایی است، که به کمک آن ها بتوانید در کوتاهترین زمان ممکن ، بک لینک رایگان بگیرید . تا انتها همراه ما باشید .

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 1. گرفتن بک لینک برای سایت، به چه معناست ؟
 2. اهمیت بک لینک در صفحه ی سایت شما ،چیست ؟
 3. چگونه می توان بک لینک های خوب و بد را ، از هم متمایز ساخت ؟
 4. چگونه می توان برای سایت خود، بک لینک رایگان گرفت ؟

[/stextbox]

 

حالتی را تصور کنید که برای تعمیر یک قسمت از لوله کشی خانه ی خود ، از یک لوله کش در خواست می کنید تا به کم شما بیاید . در این مواقع آیا او را دم در نگه خواهید داشت ، یا از او می خواهید که به داخل خانه بیاید و مشکل شما را برطرف کند ؟ بک لینک نیز همین کاربرد را دارد . اکثر کسانی که به سایت شما رجوع می کنند ، در بدو ورود انتظار دارند ، که به طور کاملا مستقیم به بخش مد نظرشان ارجاع داده شود .

به همین دلیل است، که لینک های ورودی مخاطبان بسیار با اهمیت تر است از صفحات اولیه سایت شما . این موضوع بیانگر اهمیت بک لینک ها می باشد . اگر شما ، بک لینک برای صفحات داخلی سایت خود نداشته باشد ، موتور های جست و جو سخت تر می توانند مطالب سایت شما را شناسایی کرده .

از این رو، شانس شما برای جذب کردن مخاطب، کمتر خواهد شد . در ادامه مطالب پیرامون بک لینک را به طور کامل شرح خواهیم داد و با هم بررسی خواهیم کرد . همراه ما باشید با مقاله ی چگونه بک لینک رایگان بگیریم ؟

گرفتن بک لینک برای سایت، به چه معناست؟

بک لینک ( backlink ) به هر گونه لینکی گفته می شود، که مخاطب را از سایت های دیگر به سایت شما هدایت کند . بک لینک ها یکی از موثر ترین عوامل درسئو ی سایت شما می باشند و می تواند باعث بالا رفتن رتبه ی سایت شما در موتور های جست و جوی گوگل نیز بشود .

به طور کلی موتور های جست و جو ، عوامل و فاکتور های بسیار زیادی را برای نمایش یک سایت در رتبه بندی بالاتر لحاظ می کنند، که هیچکس به طور حتم به یقین تاثیر هر کدام از فاکتور ها را نمی داند .

چیزی که تجربه ثابت کرده ، اهمیت بک لینک ها می باشد که بسیار زیاد است . نکته ای که در این قسمت بسیار حائز اهمیت است ، کیفیت بک لینک ها می باشد  ،که حتما باید طبیعی باشند و از لحاظ کیفیت نیز در درجه ی بالایی قرار بگیرند .

گرفتن بک لینک برای سایت، به چه معناست؟
گرفتن بک لینک برای سایت، به چه معناست؟

در حقیقت ، کیفیت بک لینک ها در مقایسه با تعداد آن بسیار مهم تر هستند و به افزایش رتبه ی سایت شما در نتایج جست و جو کمک بسیار زیادی خواهند کرد . برای مثال ، یک وب سایت مانند A را در نظر بگیرید ، این وب سایت در زمینه ی فروش لوازم آرایشی فعالیت می کند و قصد دارد، در سایت هایی که از سایت هایی که در زمینه ی نقد و بررسی لوتزم آرایشی فعالیت می کنند، بک لینک بگیرد .

این فرایند باعث تولید یک بک لینک طبیعی و با ارزش برای وب سایت A ایجاد خواهد کرد و هم چنین در رتبه بندی سایت نیز، بسیار مثمر ثمر واقع خواهد شد . جدا از تمام این بحث ها ، بک لینک ها می توانند به مانند یک مکالمه در فضای آنلاین محسوب شود .

به عنوان مثال فرض کنید که یک بلاگر ، در زمینه ای مانند اخبار های ورزشی تولید محتوا می کند . در همین زمان یک فرد دیگر در زمینه ی ورزشی محتوا نوشته ، که از لحاظ دیدگاهی با او کاملا مخالف است .

در هر حالت ، به بلاگ قبلی یک بک لینک می دهد . حال اگر ، مطلب وب سایت دومی بیشتر مورد استقبال مخاطبین قرار گیرد و جذب کننده ی بیشتری داشته باشد ، بر روی سایت قبلی نیز تاثیر داشته و ارزش بک لینکی که دریافت کرده ، بیشتر خواهد شد . نتیجه ی این پروسه، بالا رفتن ارزش سئوی دو سایت می باشد، که به صورت تصاعدی رشد خواهد کرد .

در هر صورت بهتر است، که یک سوم از بک لینک های شما به صفحه ی اصلی سایت شما و بقیه ی این بک لینک ها به صفحات داخلی سایت شما ارجاع داده شود . یا به عبارت دیگر می توان گفت: باید تعداد بک لینک هایی که به صفحات داخلی شما داده می شود ، سه برابر بیشتر از تعداد بک لینک هایی باشد، که به صفحه ی اصلی سایت شما داده خواهد شد .

یکی دیگر از مهم ترین نکاتی که در هنگام لینک سازی باید به آن توجه کنید ، وارد کردن انکر تکست خود در زمان لینک سازی می باشد، تا از غیر طبیعی تشخیص دادن لینک شما توسط موتور های جست و جوی گوگل ، جلوگیری بشود .

تا اینجا با بک لینک ها آشنا شده اید . اما بهتر است بدانید که همه ی بک لینک ها خوب نیستند و نتیجه ی آن ها مثبت نخواهد بود . در حقیقت ، بسیاری از بک لینک ها، تاثیر منفی نیز دارند، که باید بتوانید بک لینک های بد و خوب را از هم متمایز کنید . در ادامه در این زمینه توضیح خواهیم داد .

اهمیت بک لینک درصفحه ی سایت شما ، چیست؟

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که به توضیح پیرامون بک لینک های عمقی می پردازند . در ادامه همه ی آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد :

اهمیت بک لینک درصفحه ی سایت شما ، چیست؟
اهمیت بک لینک درصفحه ی سایت شما ، چیست؟

اعتبار صفحه ی وب سایت شما :

بک لینک های مناسب، باعث بالا رفتن اعتبار صفحه ی شما خواهد شد و هم چنین در افزایش رتبه ی شما در موتور های جست و جوی گوگل نیز، بسیار تاثیر خواهد داشت . در هر صورت، بالا رفتن اعتبار سایت شما به کمک بک لینک ها ، به تنهایی نمی تواند در بالا رفتن اعتبار دامنه ی سایت شما موثر باشد و نیاز است که صفحات داخلی سایت شما نیز از کیفیت بالایی برخوردار بوده باشد .

با کمک یک بک لینک مناسب به صفحاتی از وب سایت خود که از کیفیت بالایی برخوردارند، هم به اعتبار سایت خود کمک خواهید کرد ،هم اعتبار دامنه ی سایت شما افزایش چشم گیری خواهد داشت .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

تنوع در بک لینک ها :

برای مثال فرض کنید، شما برای وب سایت خود صد عدد بک لینک از سایت های متنوع به صفحه ی اصلی وب سایت  خود دارید . در این حالت ممکن است که موتور های جست و جوی گوگل به سایت شما مشکوک شده و فرض کند که این بک لینک ها غیر طبیعی هستند .

این حالت باعث می شود، که سایت شما به عنوان اسپم شناخته می شود و نتیجه ی منفی در پی خواهد داشت . به خصوص در حالتی که این بک ها در بازه ی زمانی کوتاهی ساخته شده باشند . به همین دلیل است ، که توصیه می شود بک لینک های ورودی به سایت خود را بین صفحات مختلف آن تقسیم کنید ، تا استاندار تنوع مورد نیاز گوگل و دیگر موتور های جست و جو را داشته باشد.

ارتباط موضوعی مناسب و دقیق :

در این حالت ، فرض کنید که یک فرد با کمک بکی لینکی که با عنوان “مقایسه ی آیفون 11 ” و “نوت 10 ” ساخته اید ، به سایت شما وارد شود . در این صفحه ی وارد شده با حجمی از اطلاعات گوناگون راجب انواع و اقسام مدل های گوشی مواجه شود، که برای او گیچ کننده باشد .

در این مواقع ممکن است، کاربر به سرعت از پیج شما خارج شده و آن را ببندد . لذا بانس ریت یا Bounce rate سایت شما افزایش یافته و در نهایت از اعتبار سایت شما، کاسته خواهد یافت . اما اگر همین بک لینک ها به صفحات داخلی ، خاص و جذاب باشند،  می توانید مخاطبان زیادی را به خود جلب کنید . از طرفی بهتر است، که بک لینک هر صفحه را در محیطی متناسب و مرتبط با آن قرار بدهید .

ارتباط موضوعی مناسب و دقیق :
ارتباط موضوعی مناسب و دقیق :

بالا رفتن ترافیک ورودی به سایت :

زمانی که تمامی بک لینک ها را به صفحات اصلی سایت خود وارد می کنید ، در حالت خوش بینانه دو یا سه کلمه پیشرفت خواهید داشت . اما اگر همین بک لینک ها را در صفحه های داخلی خود وارد کنید، می توانید در کلمات کلیدی خود گستردگی ایجاد کنید .

برای هر کلمه ی کلیدی خود می توانید، یک صفحه ی مجزا در موتور های جست و جوی گوگل ایجاد کنید و به همین ترتیب به بالا رفتن بازدید از وب سایت خود ، کمک بسیار زیادی کنید . هم چنین این امر باعث می شود، که بانس ریت سایت شما کاهش محسوسی داشته باشد .

چگونه می توان بک لینک های خوب و بد را از هم متمایز ساخت ؟ 

بک لینک خوب نوعی از بک لینک می باشد، که از یک وب سایت معتبر و بزرگ گرفته می شود . هر چند که گرفتن بک لینک از وب سایت های قابل اعتماد و با اعتبارتر ، سخت است اما در حقیقت ارزش آن بالاتر خواهد رفت .

از طرف مقابل ، گرفتن بک بینک ، از وب سایت هایی که به سادگی به سایت های دیگر بک لینک می دهند چنان اعتبار بالایی نخواهد داشت و در واقع در رقابت بی تاثیر عمل خواهد کرد .

چگونه می توان بک لینک های خوب و بد را از هم متمایز ساخت ؟ 
چگونه می توان بک لینک های خوب و بد را از هم متمایز ساخت ؟

برای یک بک لینک خوب می توان ویژگی های زیر را بیان کرد :

 • بک لینک خوب باید از یک وب سایتی باشد، که در زمینه ی مطلب شما معتبر است .
 • لینک های درون محتوا بهتر می باشند .
 • هرچه بک لینک های دریافتی از مقالات بلند تر باشند ، دارای کیفیت و ارزش بیشتری نیز می باشند .
 • برای سئو کردن ، بک لینک های دریافتی باید dofollow باشند . البته لینک های nofollow نیز بک لینک های بدی نمی باشند . این لینک ها می توانند ترافیک مخاطبان را به وب سایت شما ارجاع دهند . اما برای بهبود سئو زیاد موثر نمی باشند . از این رو نباید nofollow ها را به عنوان بک لینک تلقی کرد .
 • اگر بک لینک ها از طریق ویراستار اضافه شوند ، با ارزش تر می باشد .
 • وب سایتی که می خواهید از آن بک لینک دریافت کنید، باید دارای دامین اتوریتی خوبی باشد و در دیگر شبکه های اجتماعی نیز ، فعالیت پر رنگی داشته باشد .

در مقابل بک لینک های خوب ، بک لینک های بد قرار دارند که به آن دسته از بک لینک هایی گفته می شود که در فرایند ساخت آن ها ، قوانین گوگل نقص شده باشد . این نوع بک لینک ها ،معمولا عواقب بدی را برای وب سایت ها فراهم می کند و ممکن است بعد از مدتی گوگل وب سایت را به عنوان اسپم شناسایی کند .

برای یک بک لینک خوب می توان ویژگی های زیر را بیان کرد :
برای یک بک لینک خوب می توان ویژگی های زیر را بیان کرد :

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

موارد زیر از جمله مشخصات بک لینک هایی است، که از دیدگاه گوگل بد شناخته می شود :

مرتبط بودن بک لینک ها، با صفحه ی شما بسیار با اهمیت است . از این رو گرفتن بک لینک از وب سایت های غیر مرتبط، بد تلقی می شوند .

موارد زیر از جمله مشخصات بک لینک هایی است، که از دیدگاه گوگل بد شناخته می شود :
موارد زیر از جمله مشخصات بک لینک هایی است، که از دیدگاه گوگل بد شناخته می شود :

اگر از صفحات ضعیف اقدام به دریافت بک لینک کنید ، می تواند برای وب سایت شما پوان منفی در بر داشته باشد .

آن دسته از لینک هایی که، از وب سایت های جریمه شده توسط گوگل دریافت می کنید .

تعداد زیاد بک لینک ها و هم چنین لینک های فوتر می تواند باعث کم شدن اعتبار وب سایت شما شود .

تبادل کردن لینک، از جمله موارد ممنوعه محسوب می شود .

زمانی که از وب سایتی با دامین اتوریتی پایین ، بک لینک می گیرید .

اگر بک لینک از یک شبکه وبلاگی دریافت کنید، نتیجه ی منفی در بر خواهد داشت .

بک لینک هایی که ویجت هستند ، بک لینک های بدی محسوب می شوند و باید nofollow باشند .

بک لینک های پولی یا به عبارت دیگر بک لینک هایی که به ازای دریافت آن ها پول پرداخت شده باشد، از جمله بک لینک های بد حساب شده است . شبکه های تبلیغاتی باید از ویژگی بک لینک های nofollow براس ساخت بک لینک های مورد نیاز خود استفاده کنند .

بک لینک هایی که از دایرکتوری محتوا گرفته می شوند، نیز در دسته ی بک لینک های بد قرا می گیرند .

اگر از یک وب سایت هک شده بک لینک تهیه شود، یا در CSS مخفی باشند ، نیز در دسته ی بک لینک های بد قرار خواهند گرفت .

بک لینک هایی که توسط انکر تکست های زیاد بهینه شده باشند، نیز پوان منفی برای سایت شما محسوب می شود.

هم چنین از دیگر مواردی که برای وب سایت شما مضر است ، بک لینک هایی می باشد که به صورت خود کار تهیه شده است .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

اما چرا همه ی بک لینک ها خوب نمی باشند ؟

متاسفانه ، چیزی که رایج است، از دیدگاه بسیاری از سئو کاران ، همه ی انواع بک لینک ها ارزشمند می باشند، در حالی که این در حقیقت صادق نمی باشد . این دیدگاه به سیاست های قدیمی گوگل بر می گردد و بر اساس آن ساخته شده است .

اما هر ساله سیاست ها و قوانین گوگل دستخوش تغییر می شوند و قوانین خود را در زمینه های سئو سایت و بک لینک ها مداوم تغییر می دهد . لذا برای اینکه در زمینه ی سئوی سایت خود بتوانید موفق تر عمل کنید ، حتما باید خود را به صورت پی در پی ، به روز نگه دارید ! موتور های جست و جوی گوگل نیز ، هم اکنون وب سایت هایی را که از بک لینک های تقلبی و اسپم استفاده می کنند ، را شناسایی و جریمه می کند .

اما چرا همه ی بک لینک ها خوب نمی باشند ؟
اما چرا همه ی بک لینک ها خوب نمی باشند ؟

در هر صورت بک لینک ها ، یکی از مهم ترین فاکتور های موثر در سئوی سایت محسوب می شوند و به همین دلیل است، که موتور های جست و جوی گوگل، تا حد بسیار زیادی بر روی بک لینک های اصلی و غیر اصلی حساس هستند .

تعداد بسیار زیاد بک لینک ها نیز از طرفی می تواند مشکل ساز شوند چرا ؟ همان گونه که در بالا به آن اشاره شد ، قوانین گوگل در زمینه ی بک لینک ها مدام در حال تغییر است و کاهش یافتن ارزش تعداد بک لینک ها نیز از جمله گزینه هایی است، که گوگل مانور زیادی بر روی آن ها داده است .

در جدید ترین قوانینی که در زمینه ی بک لینک ها می باشد ، کیفیت از مهم ترین فاکتور هایی است که بر کمیت ارجح شده است و اگر در هر صورتی از روش های خلاف قوانین گوگل و یا اسپم برای وب سایت خود بک لینک بسازید ، مطمئن باشد که پس از گذشت مدت زمانی ، گوگل وب سایت شما را شناسایی می کند و جریمه خواهد کرد .

با وجود تمامی این شرایط ، چگونه می توان از کیفیت بک لینک های ساخته شده اطمینان حاصل کرد ؟!

تا این لحظه دریافتیم که کیفیت تمامی بک لینک های ورودی و یا خروجی یکسان نیست و هر کدام ممکن است، در زمینه ی ارزش با دیگر متفاوت باشد . اگر متوجه شوید، که یک لینک با توجه به معیار گوگل از کیفیت پایینی برخوردار باشد ، توصیه می شود، که آن را حذف کرده و یا با نوعی سالم و با ارزش آن جابه جا کنید .

کسب و کارهایی که امروزه در جریان هستند ، در هیچ صورتی نمی توانند تاثیر موتور های جست و جوی گوگل را بر پیشرفت فرایند کسب و کار خود نادیده بگیرند ، در واقع در این روزها ، شرکت های استارت آپی یا نوپا ، برای اینکه در موتور های جست و جو بهتر دیده شوند

در حال بهینه سازی وب سایت خود می باشند . زیرا به طور کامل به این نتیجه رسیده اند، که برای اینکه مخاطب بیشتری را جذب کنند، می توانند در موتور های جست و جو به جایگاه بالاتری دست یابند و در نهایت فروش آن ها بیشتر خواهد شد .

تقریبا در یک سال قبل ، گوگل از اپدیت جدیدی رو نمایی کرد، که الگوریتم پنگوئن نام داشت . از مزیت هایی که این الگوریتم با خود به همراه داشت ، این بود که با دقت بیشتری میتوانست مباحث لینک بیلدینگ و اهمیت ارزیابی بک لینک ها را مورد بررسی قرار دهد . در اصل ، بعد از این به روز رسانی ، شما به راحتی قادر هستید ،که از تمامی حقایق پنهان بک لینک های خود اطلاع به دست آورید .

با وجود تمامی این شرایط ، چگونه می توان از کیفیت بک لینک های ساخته شده اطمینان حاصل کرد ؟!
با وجود تمامی این شرایط ، چگونه می توان از کیفیت بک لینک های ساخته شده اطمینان حاصل کرد ؟!

هم چنین گوگل اعلام کرده است ، که الگوریتم جدید آن به شکل real time می باشد . این بدان معناست که ، اگر شما لینک های خود را پاکسازی کرده باشید ، می توانید در زمان نسبتا کمی ، یک بازیابی داشته باشید .

خوشبختانه ، آن دسته از لینک هایی که فاقد اعتبار هستند و مشخصاتی مانند نامربوط بودن آن ها به موضوع وب سایت شما ، نداشتن مخاطب ، با وب سایت های اسپم و تقلبی لینک شدن و . . . . دارند ، به راحتی قابل شناسایی بوده و بلافاصله بعد از اینکه متوجه چنین لینک هایی در سایت خود شدید، توصیه می شود، آن ها را حذف کنید . هم چنین از یاد نبرید، که بهتر است ،جای لینک های حذف شده را با لینک های دیگر پر کرده و بک لینک های باکیفیت را جایگزین آنها نمایید .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

بررسی کردن کیفیت لینک ها :

می توان ادعا کرد، که یک سئو ی موفق ، با بک لینک های مناسب عجین شده است . اما این امر به آن معنا نمی باشد، که هر لینکی با هر کیفیتی را که دم دستتان باشد ، را در سایت خود به کار ببرید و یا تعداد زیادی از بک لینک ها را در همه ی پست های خود استفاده کنید . فراموش نکنید که این بک لینک ها خود هدف شما نیستند . بلکه به مانند یک نردبان عمل می کنند که شما را به هدفتان نزدیک تر خواهند کرد .

نردبانی که هر چقدر پایه های آن محکم تر باشد ، موفقیت شما قطعی تر و احتمال شکست شما بسیار کمتر خواهد بود . اینکه لینک های ورودی و خروجی شما از چه منظر هایی باید مورد ارزیابی قرار بگیرند ، یکی از عواملی است که برای رسیدن به اهداف شما موثر واقع خواهد شد .

در هر صورت ، انجام چنین کاری، اصلا فرایند راحتی نیست و در اصل ، مهم ترین چالشی که شما با آن مواجه خواهید بود ، جدا کردن لینک های معتبر از لینک های غیر معتبر خواهد بود . بسیاری از مخاطبین زمانی که یک مطلب را می خوانند ، اگر از آن خوششان بیاید ، در جاهای مختلفی لینک می دهند .

اما اینکه آیا این مطلبی که شما به اشتراک گذاشته اید و هم چنینی لینکی که به آن داده می شود، از دیدگاه قوانین گوگل نیز با ارزش است ؟ در هر حالت فراموش نکنید که شما باید مطالبی را منتشر کرده و ترویج دهید ، که مفید  و با کیفیت هستند و از سایت ها و منابع با اعتبار لینک بگیرید ، نه هر منبعی که به دستتان برسد .

برای ارزیابی کیفیت لینک های خود ، سه شاخص زیر را در نظر داشته باشید :

 • ارتباط داشتن
 • در نظر گرفتن ارزش های انسانی ( به این معنا که فقط برای قانع کردن موتور های جست و جوی گوگل طراحی نشده باشد . )
 • ارزش و اعتبار آن

هر کدام از گزینه هایی که در بالا به آن اشاره کرده ایم ، خود به تنهایی حاوی یک سری پیچیدگی هایی هستند و لایه های متعددی از ارزیابی را دارا می باشند . در قسمت زیرین به تفضیل هر کدام از موارد ذکر شده را بیان خواهیم کرد . این موارد عبارتند از :

برای ارزیابی کیفیت لینک های خود ، سه شاخص زیر را در نظر داشته باشید :
برای ارزیابی کیفیت لینک های خود ، سه شاخص زیر را در نظر داشته باشید :

نکته اول : انضباط و داشتن نظم مناسب

داشتن نظم و ترتیب، یکی از عوامل مهم و اصلی و دارای ارزش بالا در بررسی و ارزیابی کیفیت و مطلوبیت لینک ها می باشد ، بنابراین شما همواره می بایست ، عامل نظم و مرتب بودن را مد نظر داشته باشید . حال اصلا نظم و ترتیب داشتن به چه معناست ؟ نظم و ترتیب دادن در این کار بدان معناست ، که شما لینک ها و آدرس هایی که دریافت و به شما واصل می شود

از وبلاگ ها و وب سایت هایی که دارای موضوعاتی نزدیک و مانند و مشابه موضوع شما را دارند، برای وب سایت شما فرستاده باشد و شما آنها را داشته باشید . همچنین، اگر نمی دانید و برایتان سوال پیش آمده است، که آیا این موضوعی که در این وب سایت هست، شبیه و نزدیک به موضوع شما هست یا خیر و اینکه چرا انرا شما دریافت کرده اید ، می توانید، با پرسیدن این سوال کار را راحت و پاسخ سوال خود را دریابید ، آن سوال این است ، که چرا این وب سایت باید برای وب سایت من لینک خودش را بفرستد ؟

نکته اول : انضباط و داشتن نظم مناسب
نکته اول : انضباط و داشتن نظم مناسب

به طور معمول و کلی می توانیم یک لینک را به چهار قسمت زیر تقسیم و مورد بررسی قرار دهیم :

 • دامین به صفحه
 • لینک به صفحه
 • دامین به دامین
 • صفحه به صفحه

همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید، که برای تعیین اینکه آیا این لینک به کار شما مرتبط هست یا نه مرتبط هست تا حد خیلی زیادی و می توان به طور قطعی گفت به شناخت خودتان از طرف و فردی که در مقابل و روبروی شما است بستگی دارد .

و به طور خلاصه و برای نتیجه گیری خدمتتان عرض می کنیم که اگر نتوانستید این موضوع را تشخیص دهید، که چرا طرف مقابلتان برای شما لینک وب سایتش را فرستاده است و همان طور که گفتیم، آیا مرتبط است یا خیر بهتر است ، که این لینک مورد نظر را جز لینک های نا مرتبط در نظر بگیرید و بدین شکل ما بقی لینک ها را شناسایی کنید .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

نکته دوم : ارزش و اعتبار انسانی

لینک هایی را می توان در زمره ارزشمند ترین لینک ها دانست، که برای بهره مندی و استفاده روزمره کاربران و مردم طراحی و ساخته شده باشند ، نه برای اینکه خزنده های موتور سرچ و جستجو ، از این لینک ها استفاده کنند

نکته دوم : ارزش و اعتبار انسانی
نکته دوم : ارزش و اعتبار انسانی

بنابراین در ساخت لینک، این موضوع را که، آیا لینکی که ساختید ، دارای ارزش انسانی است، را مد نظر داشته باشید ، و برای اینکه این موضوع را کنترل کنید، شما می توانید این سوالاتی را که در زیر مطرح می کنیم،  از خودتان بپرسید ،تا به این موضوع که آیا لینک شما دارای ارزش انسانی است یا خیر جواب درست بدهید :

سوال اول این است، که آیا لینک شما فرد کاربر را به نتیجه و هدفی که به دنبال آن است و دارد جستجو می کند ، می رساند ؟

سوال دوم این است، که آیا لینک شما کاربر جستجو گر را ، دقیقا به همان صفحه ای که دنبالش است، هدایت می کند و می برد ؟

و در نهایت، آیا لینک شما کاربر را به مقصودی مفید راهنمایی و هدایت می کند ؟

بنابراین با توجه به نکته ای که اخیرا به آن اشاره کردیم ، این موضوع از آن استنباط می شود که ، برای اینکه شما ببینید ، آیا لینکی که دارید دارای شاخص ارزش انسانی است یا خیر ، باید کار خود را بسنجید و بدانید دقیقا چه گروهی از کاربران به سمت این نوع از لینک ها می آیند و در واقع شما می بایست کاربر هدف خود را بشناسید .

حتما این را تعیین کنید، که اگر تعامل لینکی که آنرا تهیه و ساخته اید با کاربران کم است ، می توان از این موضوع این نتیجه را گرفت، که ارزش و اعتبار انسانی لینک شما نیز هم کم است .

و برای تعیین و اندازه گیری میزان تعامل کاربران با لینک شما ، می توانید از بخش نظرات و پیشنهادات متن و مطلب و یا انجمن ها در وب سایتتان استفاده کنید و این موضوعات را از آن استخراج کنید . همچنین از ابزار هایی مانند SEMrush برای تعیین و سنجش این که چه مقدار کاربران با لینک شما تعامل دارند بهره ببرید .

در آخر باز هم به این نکته اشاره می کنیم ، که اگر لینکی که دارید، بتواند به آن سه سوالی که قبلا در این بخش بدان اشاره کردیم ، پاسخ مناسب بدهد ، می توان ادعا کرد که این لینک ، یک لینک با ارزش و خوب است و کاربران به دنبال چنین لینک هایی می باشند .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

و در نهایت، آیا لینک شما کاربر را به مقصودی مفید راهنمایی و هدایت می کند ؟
و در نهایت، آیا لینک شما کاربر را به مقصودی مفید راهنمایی و هدایت می کند ؟

نکته سوم : اعتبار و ارزش لینک

کسب و کار ها و تمام کسبه یک بازار را در نظر بگیرید . برای مثال آن فروشنده ای که ارزش و اعتبار بیشتر در بازار و در بین تمام فروشنده های دیگر برخوردار است و به با معرفتی و نیکی و خوش حسابی از وی همواره در بازار یاد می شود ، را انتخاب کنید .

نکته سوم : اعتبار و ارزش لینک
نکته سوم : اعتبار و ارزش لینک

اگر تحقیق هم کنید پیرامون میزان درآمد او در آن بازار ، متوجه این امر می شوید که به همان نسبت که ارزش و اعتبار بیشتری را دارد به همان اندازه نیز درآمد و پول بیشتری را نیز در می آورد و فروش بیشتری هم به طبع می کند .میزان ارزش ومقدار اعتبار سایت ها و لینک های مربوطه به آن ها نیزبه صورت دقیق، شبیه ارزش و اعتبار فروشنده ها و کسبه ها در بازار است

برنامه ها و ترتیبات و الگوریتم های گوگل هم، دقیقا بر این اساس عنوان و طراحی شده اند و همین گونه عمل می کنند، که لینک هایی که دارای ارزش و اعتبار و سندیت بیشتری است،  را به کاربران معرفی کنند و به طبع وب سایت شما نیز بیشتر بازخورد و دیده می شود .

بنابراین خود گوگل هم ، از لینک های شما برای تعیین مقدار ارزش و اعتبار یک سایت یا وبلاگ و وب سایتی، استفاده می کند .

به زبان ساده و خودمانی، این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که ، هر وقت شما از وب سایت های مهم و معتمد که دارای ارزش و اعتبار بالایی هستند ، لینک دریافت کنید ، این تضمین را به شما می دهد، که ارزش و اعتبار لینک وب سایت شما هم ، در نزد موتور های جستجو گر و خود گوگل  به مراتب ، بالاتر می رود

البته این نکته را بدانید که فقط مهندسان و طراحان گوگل میدانند، که برنامه و الگوریتم ساخته  شده آنها چگونه می تواند ارزش و اعتبار یک لینک را بسنجد ، البته ما هم می دانیم که بعضی از ابزار های که می تواند تا حدودی این کار را می کند ، کدام است و از چه طریقی کار می کنند .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

چگونه می توان برای سایت خود بک لینک رایگان گرفت ؟

در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با تعدادی روش معمول و ساده و قانونی را به شما یاد بدهیم، تا بتوانید از این طرق بک لینک رایگان دریافت کنید .

چگونه می توان برای سایت خود بک لینک رایگان گرفت ؟
چگونه می توان برای سایت خود بک لینک رایگان گرفت ؟
 • در وبلاگ ها نظر بگذارید

هنگامی که شما مشغول خواندن وب لاگی هستید، که مطلبی مرتبط با موضوع شما است ، پس از مطالعه برای آنها نظری بگذارید . همچنین با قرار دادن آدرس یک صفحه داخی از وب سایت خودتان، که بسیار با آن موضوع شباهت دارد ، شما می توانید یک بک لینک سریع و ساده رایگان دریافت کنید .

 • بحث و تبادل نظر در انجمن ها

مثل قسمت های وبلاگ ، شما ساختن حساب کاربری در فرفمها و گذاشتن آدرس صفحه ها در تاکید یا امضا یا در کامنت ها و گفتگو های مرتبط با موضوعتان ، برای صفحات داخلی خودتان می توانید، یک بک لینک رایگان دریافت کنید .

 • نوشتن و نگارش نامه و متن مهمان

امروزه و با گسترش روز افزون تکنولوژی سایت ها و وب لاگ ها ، این اجازه را برای افرادی که از سایت آنها استفاده می کنند، فراهم آورده است ، که مطالب و موضوعات خودشان را از طریق سایت آنها به اشتراک بگذارند ، بنابراین شما با تهیه و نوشتن یک مطلب خوب و مفید در قسمتی که مربوط به سایت شما می باشد و همچنین با درج کردن آدرس وب سایت خودتان و یا یکی از پیج های قبلی خودتان، در آن قادر هستید ، یک بک لینک رایگان دریافت نمایید .

میان گذاشتن متن و پست در گوگل پلاس

یکی دیگر از راه های دریافت بک لینک رایگان این است که از شبکه اجنماعی گوگل پلاس بهره ببرید. با این که گوگل پلاس در ایران زیاد پر طرفدار نیست، اما شما روی حساب کاربری گوگل پلاستان می توانید یک وب سایت داشته باشید.

با این ویژگی که هیچ گونه محدودیتی در تعداد کاراکتر نداشته باشد . بنابراین به اشتراک گذاری متن و مطالب از طریق آن و همچنین درج آدرس یکی از صفحات داخلی سایت شما، این اعتبار و ارزش را به شما هدیه می دهد . همچنین این نکته را به یاد داشته باشید ، که گوگل مطالب درج شده در گوگل پلاس را ، در ارجحیت و اولویت قرار می دهد و مکان بالاتر و بهتری را در موتور های جستجوی خود، برای اهداف مختلف، قائل می شود .

میان گذاشتن متن و پست در گوگل پلاس
میان گذاشتن متن و پست در گوگل پلاس
 • وبلاگ

اگر شما در طراحی و ایجاد سایت خود، یک وبلاگ در درون آن قرار داده اید ، لینک دادن و هدایت کاربر به صفحات دیگر و قسمت های مختلف دیگر در وبلاگ، که می توان از داخل هر متن و نوشته انجام داد، این اختیار را به شما می دهد و دست خودتان نیز می باشد

و هیچ هزینه ای نیز در بر ندارد و همچنین بر سئوی سایت و وبلاگتان نیز می افزاید، اثر مثبت نیز می گذارد . در حقیقت این کار شما را ، لینک سازی داخلی ، نام گذاری می کنند، که موتورهای سرچ کننده در زمان ایندکس سایت تان، رابطه میان صفحات را بهتر شناسایی و تشخیص می دهد .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

 • درج صفحه های داخلی، در وب مستقیم های مخصوص

لینک های صفحات داخلی وب سایت خود را در وب دایرکتوری های مخصوص آشنا و معرفی کنید سپس آنرا درج کنید .

 • پخش و گسترش محتوای سایت خود در شبکه های اجتماعی

شما با استفاده از گسترش و فراگیر شدن شبکه های مجازی و همچنین فرصتی که این مکان ها در اختیار شما قرار می دهند ، قادر هستید،  مطالبی که حاوی بک لینک است را،  در داخل آنها منتشر کنید .

حتی اگر چه بک لینک ‌ها نوفالو هم بوده باشند و امکان دسترسی به آنها محیا نباشد ،شما باز هم می توانید با استفاده و بهره مندی از این شبکه های اجتماعی برای وب سایت خود بازدید کننده دریافت کنید و ارزش و اعتبار بیشتری نزد کاربر داشته باشید .

 • امضای ایمیل

شما قادر هستید ، که بک لینک های مورد نظر خود را در امضای ایمیل خود قرار دهید . این حرکت مخصوصا برای ایمیل های شغلی و مرتبط با موضوع وب سایت شما بسیار موثر و مفید می باشد .

بنابراین در ساخت و گرفتن بک لینک، راه های بسیار متنوع و خلاقانه ای می توان ساخت و دست به  ابتکار زد و از آن ، جهت افزایش ارزش و اعتبار سایت خود بهره مند شوید ، اما این نکته را به یاد داشته باشید، تا از گذاشتن مطالب و آدرس سایت خود ، در هر جا و محل و سایتی که غیر مرتبط با موضوعات شما و معرفی کننده شما باشد، پرهیز کنید و از قراردادن آدرس پیج خود در هر جایی ، خوددداری کنید .

از دیگر روش هایی که می توانید از طریق آن به ساخت بک لینک بپردازید، می توان به : افزودن کلید های انتشار آدرس سایت، در شبکه های اجتماعی از طریق مطالب – همچنین استفاده از ابزار call to acion ها از افراد کاربر دعوت کنید، که مطالب و محتوای شما را بین دوستان خود به اشتراک ، بگذارند .

همچنین می توانید، از ساختن لینک های داخلی در بین محتواها بهره ببرید . که این روش فقط به جهت ساختن لینکی نیست ، که در بین مطالبتان لینک داخلی قرار می دهید ، بلکه این کار باعث می شود،  تا بازدید کنندگان زمان بیشتری را در وب سایت شما بگذرانند و از قسمت های مختلفی از سایت شما بازدید به عمل بیارند و کمک شایانی از این طریق به شما می کند .

دیگر کاری که می توانید انجام دهید، این است که از دستور ها و کدهای tynt در وب سایت خودتان ، بهره مند شوید .

کاربرد ابزار tynt در این است،  که زمانی که فردی از یک مطلب سایت شما خوشش می آید و می خواهد آنرا کپی کند و در جاهای دیگر انتشار دهد، با استفاده از این ابزار لینک سایت شما نیز به همراه آن کپی می شود و برای دیگران فرستاده می شود .

همچنین روش دیگری که شما می توانید، با استفاده از بک لینک رایگان دریافت کنید، این است که مطالب خاص بنویسید . به عنوان مثال لیستی از فوق العاده ها بنویسید: برای مثال ، 100 فیلم برتر یا 100 کتاب برتر که تا قبل از مرگ باید دید و خواند از جمله پر بازدید ترین محتوا ها می باشند، که به تعداد بالایی از سرچ ها و جستجوها را به  خود اختصاص داده اند . این نوع مطالب، می تواند عملکرد موثری را برای وب سایت شما به همراه داشته باشد .

اینفوگرافیکها:  اینفوگرافیکها بهتر و بسیار بیشتر از سایر مطالب به چشم می آیند و بازدید وب سایت شما را افزایش می دهد . همچنین این یک حقیقت است، که تصاویر بهتر و موثرتر به اشتراک گذاشته می شوند ، چون با احساس مخاطب بیشتر می تواند در ارتباط باشد و حرف بیشتری دارند .

از دیگر روش های تبلیغ و اشتراک وب سایت خودتان، بدین شکل است، که شروع کنید به وبلاگ نویسی زنده .

به عنوان مثال اگر به اجلاس یا کنفرانسی تشریف می برید، شروع کنید به صورت آنلاین صحبت های مجری ها و گزارشگران را در وب سایت خود ، به طور لایو ، منتشر کنید ، این کار باعث می شود، که کاربران بسیار زیادی سایت شما را مورد اشتراک گذاری قرار دهند و به سایر آشناها و دوست های خود، معرفی کنند تا آنها نیز بتوانند به طور زنده ، مثلا آن ر خداد را دنبال کنند .

از دیگر روش های فراوانی که می توان از آن به جهت منتشر کردن وب سایتتان ، استفاده نمود ،  این است که از کتاب های رایگان الکترونیکی، برای کاربران خود استفاده کنید . از پادکست های مناسب با موضوعتان، استفاده کنید .

از نرم افزار های رایگان و کاربردی نسبت به موضوعتان، استفاده کنید . از app های رایگان، بهره ببرید . و می توانید ، درباره ی موضوع خاص خودتان از تجربیات و اموزه های شخصیتان بنویسید، تا مورد توجه کاربران قرار بگیرد .

شما در حال مطالعه مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم هستید

سخن آخر

ساختن بک لینک های با کیفیت و همچنین ارزیابی اصولی و قاعده مند آنها ، عامل بسیار مهمی است، که باعث موفقیت در کمپین های سئو و رونق دادن و معروف شدن هرچه بیشتر در بازاریابی شما می شود و می تواند هر چه زود تر شما را به تمام مقاصدی که از قبل برای آن در نظر گرفته بودید، برساند .

نکته دیگری که بسیار مهم است، این است، که موتور های جستجوگر به طور پیوسته و مداوم در حال کار روی الگوریتم های سرچ و جستجوی خودشان هستند و در بروز کردن و آپدیت کردن لینک ها ، در اعتبار سنجی و ارزش گذاری یک وب سایت، به طور مداوم اهمیت دارد و بروز کردن لینک ها ، باعث می شود، که موتور های جستجوگر ،  بیشتر آنها را پیدا کنند و بیشتر مطالب وب سایت شما را به دیگران ، معرفی کنند .

سخن آخر
سخن آخر

بنابراین اگر می خواهید، که موتورهای جستجو گر طبق الگوریتم های خودشان،  بیشتر شما را پیدا کنند و مخاطب بیشتری به شما اختصاص بیابد و نیز مورد انتشار قرار بگیرد، بهتر است ، به طور پیوسته و دوره ای ، نسبت به کیفیت و ارزیابی لینک هایتان بکوشید و اطمینان پیدا کنید، که بهترین لینک ها را در اختیار این موتور ها ، قرار داده اید .فراموش نکنید، ابزار های بسیاری هستند، که در این زمینه می توانند به شما کنند، که از سلامت بک لینک های خود مطمئن شوید .

از اینکه تا انتها مقاله چگونه بک لینک رایگان بگیریم همراه ما بودید، بسیار سپاسگذاریم .

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید