قیمت بلیط قطار تهران به وان

قیمت بلیط قطار تهران به وان

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

ما در طراحی این مقاله قصد داریم درباره ی قیمت بلیط قطار تهران به وان صحبت کنیم. مسافرت کردن به کشورهای نزدیک با قطار به خاطر لذت بردن افراد از جاذبه‌های طبیعی بین راه‌ها سبب شده که علاقه‌مندان به سفرها با جاذبه‌های طبیعی از این وسیله پرطرفدار لذت ببرند. یکی از فاکتورها برای انتخاب مسافرت جذاب قیمت بلیط قطار تهران به وان است. که به عواملی بستگی دارد. مسافرت کردن با قطار نسبت به وسایل نقلیه دیگر ازاین‌ رو طرفدار دارد که مزایای زیادی نسبت به دیگر وسایل نقلیه دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهید شد.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

 • مسافرت با قطار چه خوبی‌هایی دارد؟
 • علت‌های که می‌تواند بر قیمت بلیط قطار تأثیر بگذارد کدامند؟
 • انواع قطارهای مسافربری؟
 • انواع واگن‌ها کدامند؟
 • خرید بلیط به‌صورت اینترنتی چگونه است؟

[/stextbox]

قیمت بلیط قطار تهران به وان
قیمت بلیط قطار تهران به وان
 • مسافرت با قطار چه خوبی‌هایی دارد؟

یکی از ایمن‌ترینوسیله‌هایحمل‌ونقل قطار است که برای مسافرت‌های دور و نزدیک از این وسیله استفاده می‌شود؛و این عاملی است که قطار جزء پرطرفدارترین وسایل نقلیه برای جابه­­جایی مسافر شده است. زمانی که شما در قطار در حال مسافرت هستید مسائل نگران‌کننده ذهن شمارا درگیر نمی‌کند. مثلاً نه مشکل درزمینه‌ی مصرف سوخت وجود دارد نه خطرات راه جان شما را تهدید می‌کند و نه شرایط بد آب هوایی شمارا اذیت می‌کند؛

و این عوامل سبب شده تا سفر راحتی برای طرفداران این وسیله رقم بخورد. یکی از دلایل مهمی که برای مسافران حائز اهمیت است قیمت مناسب بلیط های قطار است که اغلب به خاطر تمام مزایای که گفته شد و همچنین راحتی مسافران در داخل قطار که شامل کوپه‌های راحت برای استراحت و نشستن و گپ زدن است سبب شده که مردم به‌سوی این وسیله رو بیاورند

 • علت‌های که می‌تواند بر قیمت بلیط قطار تأثیر بگذارد کدامند؟

از مهم‌ترین عوامل می‌توان به مسیر حرکت قطار اشاره کرد؛اما عواملی دیگری نیز بر این مسئله تأثیرگذار است که به آن اشاره می‌کنیم.

 • یکی از عواملی که در قیمت قطار تأثیرمی‌گذارد انتخاب شرکت‌های ریلی است که مسافران انتخاب می‌کنند؛و در این شرکت‌های انواع مختلفی از قطارها وجود دارد؛مانند قطارهای شیک و لوکس، قطارهای درجه اول و درجه دوم، قطارهای سالنی و همچنین قطارهای اتوبوسی
 • از عوامل دیگر، نوع خدماتی است که برای مسافران در نظر می‌گیرند.مثلاً نوع غذا و وعده‌های میانی و همچنین پیش‌غذا و دیگر خدماتی که سبب بیشتر شدن قیمت بلیط قطارها می‌شود.
 • عاملی دیگر که بر قیمت قطار تأثیر دارد سرعت قطار و همچنین ظرفیت مسافران قطار است.

 

 • انواع قطارهای مسافربری؟

در کشور ما قطارها به‌صورت کلی به سه نوع تقسیم‌بندیشده‌اند. قطارهای خاص و ویژه، قطارهای درجه اول،قطارهای کلاس 2 شهری که در مورد آن‌ها توضیح می‌دهیم.

 • قطارهای خاص یا ویژه: این فرم قطار که جزء بهترین قطارها حساب می‌شود.دارایامکاناتی از قبیل سیستم‌های مربوط به صوت و تصویر، دارای سیستم مطبوع تسویه هوا، کتابخانه و همچنین سایر امکانات تفریحی و همین‌طورازلحاظ پذیرانی این نوع قطارها داری پذیرایی خوب و بسیار کاملی برای مسافران است که می‌تواند شامل پیش‌غذاها و میان وعده‌های سبک غذایی که به‌صورت رایگان است و همچنین غذای اصلی که البته غذای اصلی با شما حساب می‌شود. کلاً در این نوع قطارها امکانات خاص و ویژه‌ای برای مسافران در نظر گرفته‌شده که برای لذت بردن از این قطارها باید هزینه‌های بیشتری نسبت به نوع‌های دیگر قطارها بپردازید.
 • قطارهای درجه اول: ازلحاظرتبه‌بندی نسبت به نوع قبلی دارای امکانات و خدمات کمتری است و در رتبه دوم قرار دارد. در این نوع نیز شامل سیستم‌های مربوط به صوت و تصویر و همچنین سیستم مطبوع هوا هستیم و اندکی نسبت به نوع ویژه تفاوت دارد. به بوفه و سالن غذاخوری نیز مجهز می­باشد.
 • قطارهای شهری کلاس 2: در این مدل قطارها که دارای سطح پایینی از امکانت نسبت به دو مدل قبلی که برایتان توضیح دادیم هستند؛و این دلیلی است که قیمت بلیط این نوع قطارها نسبت دو مدل قبلی خیلی کمتر است.
انواع قطارهای مسافربری؟
انواع قطارهای مسافربری؟
 • انواع واگن‌ها کدامند؟

قطارهایی که برای حمل­ونقل مسافر استفاده میشوند دارای 2نوع فضا از لحاظ واگنی هستند؛که شامل قطارهایی با فضای کوپه­ای و قطارهایی با فضای سالنی

 • قطارهای کوپه­ای: در این نوع مدل واگن این قطارها برای راحتی مسافر به صورت کوپه ای است که بر اساس ظرفیت فضا واگن به صورت چهار و یا شش نفره طراحی‌شده‌اند. در این مدل که به دوصورت هستند که یک حالت دارای تخت‌های تاشو هستند که هم فضا برای نشستن و هم برای خوابیدن وجود دارد و داری امکانات سیستمی صوت و تصویر نیز هستند و در حالت دیگر 2 طرف رو به روی‌هم صندلی دارند که دارای تخت­های تاشو نیستند.
 • قطارهای سالنی: در این نوع مدل فضای واگن طوری طراحی‌شده است که در دو طرف سالن صندلی‌های راحت وجود دارد که براساس ظرفیت قطار دارای 3 و یا 4 ردیف هستند.
انواع واگن‌ها کدامند؟
انواع واگن‌ها کدامند؟
 • خرید بلیط به‌صورت اینترنتی چگونه است؟

امروزه در عصر دیجیتال زندگی می­کنیم و اکثر کارهای ما از طریق اینترنت انجام می­شود. به خاطر اینکه از طریق اینترنت می‌توانیم در وقت وهزینه خود صرفه‌جویی کنیم. ازاین‌رو برای انجام دادن هر کاری می‌توانیم به فضای مجازی رجوع کنیم.

یکی از این کارها تهیه بلیط قطار است که به‌سادگی با مراجعه به اینترنت و همچنین مراجعه به سایت‌های شرکت‌های مختلف می‌توانیم بلیط موردنظر خود را انتخاب کنیم. از این راه می‌توانیم به شرکت‌های معتبر بلیط قطار برویم و قیمت‌ها را باهم مقایسه کنیم که البته بلیط ها هم بر اساس امکانات موردنیاز ما انتخاب می­شوند.

وقتی به داخل صفحات شرکت‌های عرضه‌کننده بلیط می‌رویم می‌توانیم روز و ساعت حرکت نوع قطار موردنظر و حتی مسیرهایی که از آن عبور می‌کنیم و همچنین توقف ­هایی که در حین مسیر انجام می­شود را همگی می‌توانیم در صفحات شرکت صادرکننده بلیط ببینیم؛و با انتخاب کردن بلیط خود براساس نوع قطار و انتخاب مسیر باکارت های عضو شتاب به‌راحتیمی‌توانیم بلیط خود را خریداری کنیم.

تمام عملیات خرید و حتی استرداد آن نیز از طریق اینترنت قابل انجام است و می‌توانیم حتی از پیش‌فروش بلیط ها خبردار شویم و بلیط خود را از قبل رزرو نماییم. برای افراد زیر 12 سال و خانواده شاهد و جانباز بلیط ها به‌صورت نیم‌ بها حساب خواهد شد.

خرید بلیط به‌صورت اینترنتی چگونه است؟
خرید بلیط به‌صورت اینترنتی چگونه است؟

با تشکر از صبر و تحمل شما عزیزان، امیدوارم مطالب بیان‌شده مورد توجه شما خوبان که قصد مسافرت با قطار را دارید  قرارگرفته باشد.

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید