سفارش تایپوگرافی

سفارش تایپوگرافی

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در این مقاله به بررسی سفارش تایپوگرافی خواهیم پرداخت، تایپوگرافی یک هنر است که از زمان بوجود آمدن دستگاه چاپگر نمایان شد، تایپو‌گرافی به معنای بهتر بکارگیری کلمات و استفاده صحیح از آنهاست، در تعریف دیگر تایپوگرافی این چنین آمده است که در آمیختن و ترکیب حروف و کلمات برای چاپ آن.

سفارش تایپوگرافی
سفارش تایپوگرافی

تایپوگرافی در ابتدا به شیوه کلاسیک رایج بوده اما با گذشت زمان دستخوش تغییراتی گردیده است، تایپوگرافی هنریست که نیازمند تلاش بسیار بوده و در آن به تغییرکلمات،شکل بکارگیری آنها، اندازه و فاصله بین حروف اشاره دارد.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات شما در رابطه با تایپوگرافی پاسخ می دهیم.

۱.جایگاه تایپوگرافی در ایران و جهان چگونه است؟

۲.چقدر روانشناسی تایپوگرافی را می شناسید؟

۳.از تاریخچه تایپوگرافی چه می دانید؟

۴. روانشناسی رنگ ها چه تاثیری در تایپو گرافی دارد؟

۵.تفاوت خوشنویسی با تایپوگرافی در چیست؟

۶.تایپوگرافی و کاربرد آن در طراحی گرافیک چیست؟

۷.تایپوگرافی شامل چه ویژگی هایی است؟

۸.تاپیوگرافی طراحی اسم چگونه است؟

۹. تایپوگرافی با  استفاده از ابزار pen در فتوشاپ چگونه است؟

۱۰.از پوستر های تایپوگرافی چه می دانید؟

۱۱.بین تایپوگرافی و قابلیت خواندن چه رابطه ای وجود دارد؟

۱۲. تایپوگرافی آنلاین چگونه است؟

۱۳. تایپوگرافی مذهبی چگونه است؟

۱۴. لوگوتایپ یا تایپوگرافی چیست؟

۱۵. از اصول ساخت تایپوگرافی چه می دانید؟

۱۶. اهداف تایپوگرافی چیست؟

[/stextbox]

 

جایگاه تایپوگرافی در ایران و جهان چگونه است؟

ایرانیان به علت عدم شناخت نسبت به امورتایپ و گرافیک بیشتر به استفاده از خط می پرداختند و این هنر در نزد ایرانی ها از اهمیت بالایی برخوردار بود.

در واقع می توان اظهار داشت که کشور ایران ازگذشته های دور مهد تمدن خط بوده و ایرانیان توانایی کار با خط را داشته اند. تعریف تایپوگرافی در ایران متفاوت از کشور و فرهنگ های دیگر است، به نحوی که گفته می شود در فرهنگ های دیگر تایپوگرافی یعنی انجام عمل تایپ و چاپ آن،اما در ایران تایپوگرافی یعنی توانایی ترسیم اثر درون ذهن وهمچنین بکار گرفتن زبان و واژه های فارسی به نحوی که اگر مقداری فاصله بین حروف قرار گیرد در خواندن متن مشکلی بوجود نمی آید.

جایگاه تایپوگرافی در ایران و جهان چگونه است؟
جایگاه تایپوگرافی در ایران و جهان چگونه است؟

بعبارتی دیگر می توان بیان داشت که تایپوگرافی یعنی تولید یک اثر با استفاده از کلمات، در واقع کمیت یا کیفیت یک اثر بستگی به اعتبار آن نوشته دارد، مهمترین هدف از تایپوگرافی خواندن است، در واقع بکارگیری کلمات با شکل ها و طراحی های زیبا به منظور نمایش ساده و همراه با خلاقیت می باشد.

تایپوگرافی امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و باعث جلب نظر و تحسین افراد زیادی بخود شده است

به گونه ای که این هنر در تصاویر سایت های اینترنتی، مجله ها، وبلاگ ها و … دیده می شود، تایپوگرافی یک هنر وابسته به درک است که از طریق آن می توان ایده ها و افکار خود را در قالب اشکال و تصاویر مفهومی به دیگران نمایش داد.

در تایپوگرافی واضح بودن و رساندن مفهوم مهم است طوری که کلمات در قالب هنرهای تجسمی نشان داده می شوند و هنرمند در آثار خود از حالت هایی مانند فشردگی یا قرار دادن حروف نزدیک بهم و تغییراتی در حالت ظاهری استفاده می کند و هدف او کمک به برقراری ارتباط بیشتر یک اثربا علاقه مندان خود است.

در تعریف دیگر امده است که تایپو گرافی عبارت است از (متن همراه تصویر) برای نشان دادن مقصد وهدف خود به مخاطب، تایپوگرافی همچنین راهیست که از آن برای انتقال پیام و افکار خود و آنچه در ذهن صاحب اثر می گذرد به دیگران البته باید یاداورشد که عنوان تایپوگرافی یک عنوان غربی است.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

چقدر روانشناسی تایپوگرافی را می شناسید؟

یکی از مسائلی که در این قسمت قابل بحث است روانشناسی تایپوگرافی است، روانشناسی تایپو گرافی به نحوه استفاده از فونت هایی اشاره می کند که در زمان کار استفاده می شوندو بسیار قابل اهمیت هستند،علت اهمیت فونت ها در تایپوگرافی در مواردی نظیر پای صفحه ها،تیترها و… مشخص می شود.

نکته مهم که باید رعایت شود این است سعی کنید در زمان ارائه دادن یک مطلب از تغییردادن زیادی فونت ها خودداری کنید چون باعث هرج و مرج و بی نظمی می شود. همچنین بهتر است متن،رنگ و نوع فونت هابه گونه ای باشد که باعث ایجاد آرامش در خواننده شود.

تایپو گرافی راهی است برای بوجود آمدن ارتباط با سایر افراد و در واقع می توان گفت یک راه ارتباطی نوین نیز می باشد تا یک فرد دیگران را از مقصد خود آگاه سازد، درتایپو گرافی استفاده از رنگ ها باعث می شود مخاطب تحت تاثیر قرار گیرد و ایده های جدیدی نیزدر ذهن مخاطب بوجود آید، علم روانشناسی بیان می کند که افراد با مشاهده یک تصویر که شامل یک طرح بوده ویا در آن از فونت و اشکال به همراه رنگ استفاده شده باعث بروز احساسات و افکار جدید در افراد می گردد.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

روانشناسی اعلام داشته که فونت های تایپوگرافی 6 نوع است.

 1. فونت Serif یا فونت سنتی
 2. فونت Slab serif
 3. فونت sans serif
 4. فونت script
 5. فونت Modern
 6. فونت های نمایشی یا تزیینی

فونت شماره یک یا همان فونت سنتی ( Serif ) بیانگر احساسات و عواطف و احترام می باشد.

فونت شماره دو یا (Slab serif ) بیانگر استحکام و درک عمیق و اعتماد به نفس است.

فونت شماره سه یا sans serif)) بیانگرمدرن بودن و جذابیت است.

فونت شماره چهار یا ((script بیانگر زیبایی و ظرافت و احساسات زنانه بوده ودر زمان نشان دادن  ایده های احساسی بکار می رود.

فونت شماره پنج یا (Modern) بیانگر احساسات و همچنین هوش بالاست.

فونت شماره شش یاهمان فونت نمایشی و تزیینی بیانگر خلاقیت بسیار در نمایش دادن هنر خود است.

روانشناسی اعلام داشته که فونت های تایپوگرافی 6 نوع است.
روانشناسی اعلام داشته که فونت های تایپوگرافی 6 نوع است.

از تاریخچه تایپوگرافی چه می دانید؟

پیشرفت های زندگی و تغییراتی که درجوامع بشری اتفاق افتاد باعث بوجود آمدن فرهنگ و تمدن گردید که همین امر نیزباعث ایجاد واژه ای بنام هنر شد.

نگاه و دیدی که نسبت به هنر برای افراد ایجاد شدبه گونه ای بود که حالتی معنوی و قابل تقدس را بوجود آورد اما تغییرات ایجاد شده به مرور دستخوش حوادث و وقایع گردید وهمین موضوع باعث شد که بحالت اجتماعی بدل شود تا آنجا که افراد هنرمند بجای آن که به طراحی ونقاشی و ایجاد آثارهنری بپردازند به کارکردن در امورات دیگر مانند کاردر کارخانه ها و تولیدی ها و مشاغل دیگر پرداختند.

مدتی بعد افراد باتوجه به خرابی هایی که دراثر حوادث طبیعی و یا جنگ ها و اتفاقات باعث تغییر درساختارظاهری اماکن و بناها شد به این فکر افتادند هرچیزی نیاز به تعمیر و زیبایی و آراستگی ظاهری دارد

از این رو مجددا به خلق کارهای هنری روی آوردند تا آنجا که با علاقه مجددمردم در این کار روبرو شده و ذوق مردم باعث تلاش بیشتر و ایجاد آثار جالب تر توسط هنرمندان گردید.

مردم در سراسر جهان دارای آداب و فرهنگ و رسومات متفاوت از یکدیگر هستند و همین تفاوت ها باعث ایجاد آثار هنری با دیدگاه ها و علایق متفاوتی شد که هرکدام به نوبه ی خود سهمی در خلق آثار جدید و همچنین جلب توجه علاقه مندان داشت

اما باید این مجوعه از هنر که براساس فرهنگ های متفاوتی گرد هم جمع شده اند بطور کلی سازماندهی می شدند تا بتوان از طریق آن با مردمی که فرهنگی دیگر دارند ارتباط گرفت،ازاین روبود که تصمیم گرفته شد به ساده سازی آثارو این تصمیمهم نقش زیادی داشت درایجاد سهولت و سادگی برای برقراری ارتباط، و در اینجا بود که گرافیک یا همان رسانه که یک راه ارتباطیست پدید آمد.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

در گذشته یکی از هنرمندان تصمیم گرفت که در کنار حروفی که آن هارا طراحی و پیاده سازی کرده بود عکسی قرار دهد که با انجام اینکاربااستقبال قابل توجهی روبرو شد و این موضوع بعنوان یک راه برای بوجود آمدن روابط بین افراد شناخته شد.

همچنین باید خاطرنشان کرد که علاوه بر وسایل و راه های ارتباطی، زبان خود یکی از مهم ترین و کاربردی ترین راه های ارتباط ان هم بصورت متقابل با دیگران است چرا که درابتدا مردم چیزی بعنوان زبان برایشان ناشناخته بود و برای بیان هدف و منظور خود به کشیدن شکل متوسل بودند و تصاویر در بین آنان از ارزش بسیاری برخوردار بود.

چاپ راهم می توان بعنوان یک فرایند که باعث سادگی در انجام امور برای هنرمندان شده است نام برد از قرار گرفتن حرف ها و کلمات تایپ و از چاپ شدن متن تایپی تایپوگراف پدید آمد، تایپوگرافی یکی از نشانه های واضح و نمایان از هنر گرافیک است. واژه تایپوگرافی از فرآیند چاپ و تکثیر به صورت یک رنگ ایجادشده است.

امروزه تایپوگرافی با استفاده از خط و رنگ و شکل براساس رعایت مبنا و اصول است که یک طرح واحد ویکپارچه ایجاد می کند که باعث انتقال پیام واطلاعات است، نقش تایپو گرافی در آثار گرافیکی به اینصورت است که تصاویرو حروفی که بوجود آمده اند بار پیام رسانی اثر را برعهده داشته که این امر تاثیر بسزایی دربیان افکار دارد. پیام های نوشتاری با استفاده ازهمین ویژگی به شکل های متفاوت ارایه می گردد.

تایپوگرافی از کلمه تایپ وتکثیر گرفته شده است و معنای آن بیان چیزیست که از اندیشه هنرمند می گذرد همراه با تصویر.به بیان دیگر هرنوع نمایش از تصاویر به همراه نوشته هاکه بکار گرفته شود و جنبه بصری نیزداشته باشد، تایپو گرافی یکی دیگر از هنرهای مدرن است که باعث اختراع دستگاه های چاپ و تکثیر نیز گردید.

انجام کار چاپ خود باعث محدودیت حروف و کلمات گردید بصورتی که هنرمندان به نمایش افکار خود با استفاده از تصاویر روی آوردند آنهم بصورت دستی و نه استفاده از چاپ، که معنا و مفهوم خود را بهتر و به راحتی به درک و بصر دیگران برسانند

ساختار کلی خط و نوشتار تایپو گرافی بوده است، و درواقع آن را شیوه جدید نگارش نیز می دانند.هدف استفاده از تایپوگرافی سرعت دادن به انتقالات پیام ها و مفهومی تاثیرگذار بوده که این شیوه را ارتباط بصری هم می نامند، این هنر قابل استفاده در مجلات، رسانه ها،همچنین برای نمایش و تبلیغ محصولاتی ازجمله کالاها مانند لوازم التحریر، لوازم خانگی و …بکارمی گرفتند و تاثیر مثبتی در این زمینه داشته است،با پیشرفت هایی که امروزه شاهد آن هستیم و همه چیز درحال اینترنتی شدن واستفاده از کامپیوترهاست تایپو گرافی نیز طرفداران خود را حفظ کرده و علاقه مندان به این حرفه کار خود را با استفاده از سیستم های کامپیوتری پیش می برند.

مفهومی ازتایپوگرافی که درمیان خیلی از افراد جای گرفته این است که این شیوه یکی از بهترین وباسرعت ترین راه ها برای بیان آنچه است که هنرمند به آن فکر می کند، در واقع تایپوگرافی راهی برای ترکیب شکل ها و حروف و رنگ ها براساس رویداد هایی است که از گذشته تا کنون در پیرامون افراد اتفاق افتاده است.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

روانشناسی رنگ هاچه تاثیری در تایپوگرافی دارد؟

در توضیح رنگ ها باید گفت که می توانند با روح و روان انسان ها ارتباط برقرار کنند، در واقع مغز انسان بگونه ای است که می تواند با رنگ ها ارتباط پیدا کرده و همین موضوع باعث بوجود آمدن افکار و احساسات در بین افراد می شود، افرادی که کارهایی نظیر طراحی و نقاشی انجام می دهند باید اطلاعات کافی در زمینه شناخت رنگ ها داشته باشند تا اثر مثبت و درستی را به بیننده القا نمایند.

روانشناسی رنگ هاچه تاثیری در تایپوگرافی دارد؟
روانشناسی رنگ هاچه تاثیری در تایپوگرافی دارد؟

رنگ ها تنها معیار مناسب برای انجام کار نیستند اما انتخاب صحیح یک تایپوگرافی برای بیان و تاثیرگذاری برمخاطب با استفاده از رنگ ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

روانشناسی رنگ هاچه تاثیری در تایپوگرافی دارد؟
روانشناسی رنگ هاچه تاثیری در تایپوگرافی دارد؟

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

در این قسمت به شرح و بیان اطلاعاتی در مورد رنگ ها می پردازیم:

قرمز:

قرمز رنگی است که نشانگر هیجانات و احساسات شدید،از خشم گرفته تا عشق می باشد و باعث ایجاد علاقه و حس طمع نیز می گردد.

آبی:

رنگ آبی نشان از ارامش و احساسات لطیف و ارام بودن ذهن را داردو جزو یکی از رنگ هایی است که اغلب افراد ان را می پسندند.

سبز:

رنگ سبز نشان دهنده امیدبه زندگی است،سبز نیز یکی از رنگ های آرامش دهنده محسوب می شود و نشان از اهمیت چیزی دارد نظیر علاقه و حفاظت از منابع طبیعی.

قهوه ای:

قهوه ای رنگی ست که نشان می دهد کاری درحال آباد سازی و روند رشد قرار دارد همچنین نشان بی آلایشی و ساده بودن هم هست .

سیاه:

رنگ سیاه نشان از قدرت شیطانی و خاص بودن و نوعی جذابیت و مرتبه ای بالا دارد.

سفید:

رنگ سفید یک رنگ خنثی است و نشن دهنده جوانی و تاکید برکاری  است.

بنفش:

بنفش رنگی است که به زیبایی اشاره دارد و برای نشان دادن مال و ثروت پیشرفت نیز بکار می رود.

نارنجی:

روانشناسی رنگ نارنجی را بیان کننده حرکت و همچنین انرژی داشتن می داند در واقع رنگ نارنجی بیان از انجام یک عمل دارد مانند کارهایی چون خرید کردن و یا معاملات.

زرد:

رنگی برای جلب توجه می باشد زرد رنگی جذاب و شاداب بوده و برای ابراز خوشحالی و امید داشتن بکار برده می شود.

خاکستری:

برای توصیف غم و مشکل و اندوه استفاده می شود.

تفاوت خوشنویسی با تایپوگرافی در چیست؟

تایپو گرافی مقداری با خوشنویسی متفاوت است.بطوری که می توان گفت که در تایپوگرافی جاجایی حروف و کلمات و تغییراندازه اتفاق می افتد اما در خوشنویسی هدف اصلی آن است که یک متن با زیبایی هرچه تمام تر درکنارهم به نمایش دراید،اشتباه اغلب افرادی که به تازگی با این هنر آشنا شده اند در این است که می پندارند تایپو گرافی و خوشنویسی ازهم جدا نیستند

اما ما دراینجا بیان می کنیم که این دوهنر ازهم جدا بوده و بیان می داریم ک تایپوگرافی عبارت است ازنمایش بصورت بصری وبااستفاده از اشکال درصورتی که خوشنویسی یعنی نمایش یک نوشته بصورت متن و بکارگیری تلاش برای زیبا نشان دادن آن متن بدون استفاده از اشکال.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

تایپو گرافی شامل ۳ اصل پایه و اساسی نیز هست که در ذیل به شرح آن ها می پردازیم:

۱.انجام جابجایی و برجسته سازی

۲.استفاده از سادگی

۳.تغییر در شکل حروف

خوشنویسی مانند نوشتن یک شعر آن هم با زیبایی زیادی همراه است در صورتی که تایپو گرافی با جابجایی در حروف و رنگ و فاصله گذاری و …اتفاق می افتد.

نمونه ای از خوشنویسی

نمونه ای از تایپو گرافی

تایپو گرافی شامل ۳ اصل پایه و اساسی نیز هست که در ذیل به شرح آن ها می پردازیم:
تایپو گرافی شامل ۳ اصل پایه و اساسی نیز هست که در ذیل به شرح آن ها می پردازیم:
تایپو گرافی شامل ۳ اصل پایه و اساسی نیز هست که در ذیل به شرح آن ها می پردازیم:
تایپو گرافی شامل ۳ اصل پایه و اساسی نیز هست که در ذیل به شرح آن ها می پردازیم:

تایپوگرافی و کاربرد آن درطراحی گرافیک چیست؟

تایپو گرافی یعنی هنر مرتب چینی نوشته ها درکنارهم است که در نهایت با ایجاد یک تصویر به القای مفهوم به مخاطب می پردازد.درواقع تایپو گرافی خود یک زبان است آن هم به شکل تصویری و هنرمند در این زمینه تلاش دارد بجای استفاده از نوشتار با رسم اشکال به بیان موضوعی بپردازد

و این کار باعث می شود مخاطب بدون خواندن متنی و تنها با نگاه به یک تصویر مطلب را دریابد.از تایپو گرافی برای نمایش یک برند و تبلیغات نیز می توان بهره گیری کرد و تاثیرات مثبت و قابل توجهی در این زمینه وجود دارد بدون نیاز به توضیحات و تنها با رسم شکل، تایپو گرافی در گرافیک نقش بسزایی دارد که می توان به مواردی از این دست اشاره داشت :

_ افزایش حس کنجکاوی برای درک بهتری از تصویر

_ افزایش استفاده از تصاویر بجای استفاده از متن

_ درک آسان و بهتر از مطلب ارائه شده

تایپوگرافی و کاربرد آن درطراحی گرافیک چیست؟
تایپوگرافی و کاربرد آن درطراحی گرافیک چیست؟

در تایپو گرافی ویژگی هایی وجود دارد که بسیار مهم و قابل بحث است که به چند مورد ازاین ویژگی ها اشاره می کنیم که عبارت اند از خوانایی برپایه تغییرات و نیز جابجایی هایی که صورت می گیردوعلاوه بر درستی کار باعث حفظ ارتباط و رساندن مفهوم هم باشد.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

تایپوگرافی طراحی اسم چگونه است؟

تایپوگرافی اسم نیز یک راه ارتباطی ویژه به شکل بصری به شمار می رود.نوعی ارتباط که علاقمندان به این حرفه امروزه می توانند با استفاده از سیستم های کامپیوتری به طراحی های زیبا دست یابند

و در نهایت آثار خلق شده خود را چاپ کنند، تایپوگرافی یکی از بهترین های هنر است و روز به روز این هنر زیبا رو به بهبودی و کارایی بیشتر است، قرارگرفتن کلمات بصورت شکل و حالت های زیبا بهمراه رنگ ها نقش های زیبایی را خلق می کند، به نمونه زیر توجه کنید.

تایپوگرافی نام مبارک الله

تایپوگرافی طراحی اسم چگونه است؟
تایپوگرافی طراحی اسم چگونه است؟

تایپوگرافی و استفاده از ابزار pen در فتوشاپ چگونه است؟

تایپوگرافی هنری است که می توان با استفاده از قلم و کاغذ آن را ایجادکرد، اما امروزه با تغییرات و پیشرفت هایی که مدام در حال وقوع هستند ایجاب می کند که طراحی و پیاده سازی طرح ها با استفاده از برنامه ها و نرم افزارهای طراحی صورت پذیرد

که این امر خود یک راه سریع بوده و تاحدودی کار طراحان را راحت تر نموده است.اگر در اینترنت به دنبال راه هایی باشید برای انجام افکت گذاری روی چیدمان به سرعت به فیلم های آموزشی زیادی دسترسی پیدا می کنید اما اصل قضیه آن است آیااین ویدئو ها واقعا مناسب بوده و پایه و اساس درستی دارند یاخیر؟

از همین رو ما به این سوال پاسخ می دهیم.

فیلم های آموزشی موجود در وب سایت ها در برخی از موارد فقط به تغییر و جابجایی حروف پرداخته اند واصول کلی تایپوگرافی در آن ها دیده نمی شود، به همین منظور دراین قسمت به بیان درست استفاده ازتایپوگرافی و افکت گذاری روی چیدمان در فتوشاپ می پردازیم:

توجه بکار و علاقه و داشتن ایده ها خود یکی ازبهترین راه هاست تا یک طرح زمانی که ایجاد می شود مورد تحسین قرارگیرد وتاثیرگذاری آن نیز بیشتر شود.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

معرفی ابزار pen یا همان قلم در فتوشاپ:

قلم یا pen از اصلی ترین ابزارها در فتوشاپ محسوب می شود، که با استفاده از آن می توان خط و شکل ها را بوجود آورد، توضیحات درباره ابزار pen بسیار است اما ما در اینجا به بیان مختصر آن بسنده می کنیم، برای رسم با pen ابتدا این ابزار راانتخاب می کنیم.

و در قسمت نوارoption به تنظیم موارد دیگر می پردازیم

نکته مهمی که در این زمینه باید یادآورشد این است که این ابزار باعث جداکردن پس زمینه و عکس از یکدیگر می شود، زمانی که این ابزار را انتخاب می کنید در هر قسمت از صفحه که کلیک کنید نقاطی ایجاد می شود که در اطراف نقطه دستیگره ها نیز هستند تا با بکارگیری آن ها بتوانید اندازه ها رانیز تغییر دهید.

معرفی ابزار pen یا همان قلم در فتوشاپ:
معرفی ابزار pen یا همان قلم در فتوشاپ:

مسیر یا path  درفتوشاپ به اشکالی گفته می شوند که با استفاده از pen رسم شوند، ابزار pen برای رسم شکل های ساده بکار می رود حال اگر بخواهیم اشکالی که پیچیدگی بیشتری دارند را رسم کنیم از ابزار pen  و ابزار shape کمک می گیریم مانند شکل زیرعمل می کنیم.

برای مشاهده پیش نمایشی از خط های که رسم کردیم می توانیم از فلش کناری custom shapeاستفاده و درنهایت از Rubber bandاستفاده کنیم.

دراین قسمت اشاره گر را درمحل دلخواه خود قرار دهید و با کلیک یک نقطه ایجاد می شود که آن را نقطه لنگر هم می گویند، همچنین برای رسم خط های دیگر به تعداد دلخواه و در قسمت های مورد نظر کلیک کنید.

از پوستر ها در تایپوگرافی چه می دانید؟

پوسترها در تایپوگرافی نقش معرفی کننده را دارند بعنوان مثال معرفی یک محصول یا کالا با استفاده از شکل و بکارگیری جملات کوتاه طوری که مخاطب با نگاه به آن موضوع رامتوجه شود،پوستر ها اغلب نقش تحریک کننده نیز دارندوانسان با توجه و نگاه کردن به آن به تصمیم گیری برای انجام عملی وادار می شود مثلا با نگاه کردن به پوستر های یک فیلم سینمایی فرد به این فکر می افتد که به سینما برودو فیلمی که ذهنش را بخود مشغول کرده را تماشا کند.

پوسترها نقش مهم وویژه ای در مشاغل دارند و باعث تبلیغات شده که این امر موجب آگاه سازی دیگران  از هنرش می شود،پوستر ها درانتقال مطلب از ذهن طراح به ذهن مخاطبان نقش بسزایی دارند همچنین استفاده از رنگ بندی درست و مناسب باعث القای مفهوم بامعنای هرچه درست تر می شود.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

بین تایپوگرافی و قابلیت خواندن چه رابطه ای وجود دارد؟

مبحث خواندن و قابلیت خوانایی درتایپوگرافی بسیارمهم می باشد ودرتعریف آن امده است خواندن و اطلاع ازمفهوم یک طرح به همراه زیبایی و جذابیت هایی که با چشم قابل مشاهده است.خواندن یک مطلب به تنهایی باعث ضربه خوردن به هنرخوانایی است اما قرار گرفتن متن و تصویر درکنارهم به زیبایی و جذابیت و درک بهتر موضوع برای بینندگان اشاره دارد.

زیباترین تعریف برای تایپوگرافی وقابلیت خواندن به این صورت  درنظر گرفته شده:هنری است که ازدرکنارهم بودن طرح ها و نوشتار پدید امده است.از موارد پیشین در تایپو گرافی می توان خوشنویسی، طرح و نقش های برجسته، طراحی اشکال به همراه نوشتار وطرح های چاپ شده را نام برد.

بین تایپوگرافی و قابلیت خواندن چه رابطه ای وجود دارد؟
بین تایپوگرافی و قابلیت خواندن چه رابطه ای وجود دارد؟

کشورما ایران از گذشته مهد نوشته نگاری بوده است،اما زمانی ک موضوع چاپ مطرح وبکار گرفته شد نیاز به استفاده از حروف آن هم به شکل سربی و به زبان عربی بوده و آن را می توان آغاز کننده طراحی و دیزاین دانست.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

تایپوگرافی آنلاین چگونه است؟

امروزه تایپو گرافی در همه جا حضور دارد و مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد و این هنر درتابلوهای تبلیغاتی در داخل معابرشهر و حتی در گوشی های هوشمندی که هم اکنون در دسترس همه قرار دارد به چشم میخوردتایپوگرافی آنلاین باعث رشد و رونق نمایشی از محصولات و خدمات می گردد.

پیشرفت هایی ک در زمینه تایپوگرافی پدید امده این امکان را برای افرادی که به این هنر علاقه مندند فراهم اورده تا با استفاده از برنامه های زیادی که برای این منظور طراحی و پیاده سازی شده به انجام کار تایپوگرافی بپردازند آن هم به شکل های با تنوع و زیبا، شایان ذکر است که هنوز بطور قطعی و کلی تایپوگرافی بصورت آنلاین مرجع و معرفی کننده کاملی ندارد.

تایپو گرافی مذهبی چگونه است؟

تایپو گرافی typography یا همان نوشته به همراه عکس و بکارگرفتن رنگ ها از گدشته بین ایرانیان بوده در نهایت باعث ایجاد این هنر شد، در ابتدا نوشته ها و اشکال به شکل ساده بودند که جذابیت چندانی برای مخاطبین نداشت و بعدها همین امر باعث بکارگیری رنگ ها و ایجاد تغییراتی در این زمینه شد

آن هم با گذشت سالیان دراز، تایپوگرافی از قبل بین ایرانی ها رایج بود ولی به شکل خطاطی و یا خوش نویسی بعدها این امر باتغییراتی نظیر بکارگیری این هنر در نما و جلوه دادن به بناها وآثار معماری نظیر مساجدو بناهای تاریخی نیز بکار گرفته شد و توجه بسیاری را بخود جلب کرد و زیبایی ها در آثاربا این عمل چندین برابر شد.

تایپوگرافی مذهبی که بیشترشامل تصاویرو یا ترکیبی از تصاویر همراه با نوشته ای مذهبی است در ایام های مرتبط مانند محرم و صفر، شهادت ها، تولدها ،اعیاد و… بکار برده می شوند که شور و حال بیشتری را در افراد ایجاد می کند.نمونه دیگر تایپوگرافی های مذهبی اسامی و طراحی هایی از زندگی و حالت هایی از أیمه اطهار است که خود باعث ایجاد حالات معنوی و فاخری در ذهن بازدید کننده می شود.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

لوگوتایپ یا تایپوگرافی چیست؟

حالتی که مخاطب با نگاه کردن به آن متوجه می شود ترکیبی از رنگ ها و اشکال درکنارهم بکار گرفته شده است.همچنین رنگ ها برای نمایش بیشتری از مشخصات یک طرح استفاده می شود و باید طوری باشد که مخاطب علاوه بر نمایش زوایایی از طرح پیغامی که در آن اثر وجود دارد را کند.

لوگوتایپ یا تایپوگرافی چیست؟
لوگوتایپ یا تایپوگرافی چیست؟

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

از اصول ساخت تایپوگرافی چه می دانید؟

استفاده از اصول درتایپوگرافی به منظور ایجاد پاراگراف در متن،شیوه صحیح قرار دادن حروف و کلمات در جای مناسب وهمچنین رعایت فاصله و استفاده از فونت های یکسان وتقریبا مشابه است، قوانینی در تایپوگرافی وجود دارد که رعایت و توجه به آن منجر به اثرگذاری بیشتری درآثار هنری می گردد.تایپوگرافی نیازمند رعایت مواردی است که به بیان آن ها می پردازیم:

 • رعایت فواصل مناسب دربین نوشته ها
 • توجه داشتن به روابطی که بین حروف و انواع فونت ها وجود دارد
 • تشخیص زمان استفاده از انواع فونت های دیگر
 • رعایت ترتیب قرارگیری حروف و واژه ها
 • در نظر گرفتن تایپو گرافی بعنوان یک هنر
 • دقت داشتن به اندازه آثار ایجاد شده

اهداف تایپوگرافی چیست؟

تایپوگرافی نیز مانند هنرهای دیگر دارای اهدافی است که باعث ایجاد تلاش بیشتر در زمینه طراحی و ارایه شیوه های جدید و قابل استفاده شود.تایپوگرافی می کوشد تا آثاری که در این زمینه و بااین عنوان ایجاد می شوند به نحوی باشد که مخاطب با نگاه به آن احساس خوبی داشته و زیبایی کار انجام گرفته تاثیر طولانی مدت و بسزایی در ذهن بیننده ایجاد کند.

شما در حال مطالعه مقاله سفارش تایپوگرافی هستید

اهداف تایپوگرافی:

 • مشخص بودن عنوان و موضوع کار انجام شده :

تایپو گرافی هنری است که این امکان را برای مخاطب فراهم می آورد که قبل از خواندن به موضوع پی ببردبه این صورت که مخاطب متوجه شود این موضوع یک موضوع اجتماعی است یاخنده دار و طنز بوده یا حالتی سرگرم کننده دارد.

 • مشخص شدن تاثیرات مثبت یا منفی:

تایپوگرافی عموما تلاش دارد که با خلق یک اثرهنری تاثیرات مثبت یامنفی که در اثر وجود دارد رابه بیننده نمایش دهد.

 • خلاصه گویی :

متنی که استفاده می شود در کنار تصاویر یا بصورت جدا، نباید آنقدر طولانی و زیاد باشد که مخاطب را نسبت به اثر خسته و بی توجه کند بلکه باید به شکلی باشد که باعث شور و به وجد آمدن مخاطب گردد.

از اینکه تا پایان مقاله سفارش تایپوگرافی ما را همراهی کردید متشکریم

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید