خطای ۵۰۳ در المنتور

خطای 503 در المنتور

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط ممکن است

این یک است

روزها
ساعت
دقيقه
ثانیه‌

خطای ۵۰۳ در المنتور، بحثی­ست که در این مقاله به آن می­پردازیم. احتمالا با خطای ۵۰۳ آشنایی دارید و با ان برخورد داشته­اید. در این مبحث ابتدا با خطای ۵۰۳ آشنا می­شویم. سپس با المنتور اشنا شده و بعد این خطا را در المنتور بررسی می­کنیم. در نهایت راه ­های رفع این خطا در المنتور را توضیح می­دهیم.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه تولید محتوا هدفمند با شماره زیر تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۶۴۷۳۴۴

خطای 503 در المنتور
خطای ۵۰۳ در المنتور

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

خطا اینترنتی ۵۰۳ در المنتور به چه معناست؟

خطای ۵۰۳ چیست؟

المنتور چه برنامه ­ایست؟

علت خطای ۵۰۳ در المنتور چه می­باشد؟

چگونه خطای ۵۰۳ در المنتور را رفع کنیم؟

 

 آشنایی با خطای اینترنتی ۵۰۳ در المنتور

خطای ۵۰۳ در المنتور از خطاهایی­ست که هنگام کار با المنتور ممکن است با آن مواجه شوید. برای آشنایی با این خطا و مشکلاتی که برایمان ایجاد می­کند، بهتر است با ارور­ها و علت به وجود آمدن آنها آشنا شویم. ارور (Error) به معنی خطا و اشتباه است.

اگر شما در استفاده از کامپیوتر و اینترنت مسیر اشتباهی را طی کنید یا از طرفِ خودِ سیستم یا شبکه و اینترنت، دسترسی شما با اختلال مواجه شود؛ اصطلاحا از واژه «ارور» برای بیان این مسئله استفاده می­شود.

بعضی از ارورها ممکن است به دلیل اشتباه کاربر اتفاق افتاده باشد. اگر خطایی که با آن روبرو شده ­اید از این نوع خطا باشد، احتمال دارد که شما بتوانید آن را برطرف کنید؛ اما خطاهایی هستند که علت به وجود آمدنشان شما نیستید. این خطاها ممکن است از طرف سرور باشد. اگر نوع خطا از این گونه باشد، رفع مشکل آن در اختیار شما نیست.

 آشنایی با خطای اینترنتی 503 در المنتور
آشنایی با خطای اینترنتی ۵۰۳ در المنتور

خطاها را به دو دسته کلی ۴XX و ۵XX دسته­ بندی می­کنند. این اعداد به این معنی­ست که ابتدای خطاهایی که می­بینید ۴ یا ۵ است و شما بعد از آنها دو عدد دیگر می­بینید. این اعداد نشان­دهنده خطایی­ست که با آن مواجه شده­اید. خطاهایی که ابتدای آنها با ۴ شروع شده است، خطاهایی هستند که علت به وجود آمدنشان اشتباه شماست. مثلا آدرس اشتباه تایپ کرده­اید. خطاهایی که شروع انها با ۵ است از طرف سرور ایجاد شده است و خب طبیعتاً برای رفع مشکل آن کار چندانی از شما ساخته نیست.

مطلب روز  استقلال وینفرید شِفر رویایی تر از همیشه

 

خطای ۵۰۳

خطای ۵۰۳ که خطای Service Temporarily Unavailable می­باشد، یک خطای موقتی­ست که وجودش برای سئوی سایت مضر است. این خطا به معنی عدم دسترسی سرورهای میانی به بالادستی می­باشد. یعنی سیستم توانایی پاسخگویی به درخواست شما را ندارد. خطای ۵۰۳ در مواقعی که شما در حال آپدیت کردن پلاگین­های سایت­تان یا قالب وبسایت­تان که تحت وردپرس است، هستید هم ممکن است نشان داده شود.

این خطا، در این مواقع بد نیست اما بهتر است صفحات اصلی سایت­تان را رصد کنید تا در صورت بروز چنین مشکلی برای آنها، به سرعت آنها را رفع کنید تا بر ترافیک سایت­تان تأثیر منفی نگذارد. این خطا با جملات زیر در صفحه نمایش داده می­شود:

۵۰۳ Error /               HTTP 503 /        HTTP Error 503/      HTTP Server Error 503/

۵۰۳ Service Unavailable/         Http/1.1 Service Unavailable

Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable – DNS Failure/          ۵۰۳ Service Temporarily Unavailable

البته شما می­توانید صفحه نمایش دهنده خطای ۵۰۳ را مثل تمام خطاها شخصی­سازی کنید و آن چه را که مطابق میلتان است برای نمایش این خطا قرار دهید.

خطای ۵۰۳ در هر مرورگر و هر سیستم عاملی امکان بروز دارد. اگر از سرویس دهنده­ های خاص مثل مایکروسافت IIS استفاده می­کنید، ممکن است عدد دیگری بعد از ۵۰۳ استفاده شود که نشان دهنده توضیحاتی برای خطاست. یعنی یک راهنماست. مثلا ۵۰۳٫۲ به این معنی است که درخواست­های همزمان زیاد بوده و برای ورود شما مشکل ایجاد شده است. خب اکنون که با این خطا و نحوه بروز آن و مشکلاتی که برایمان به وجود می­آورد آشنا شدیم، بهتر است بدانیم چگونه این خطا را باید رفع کنیم.

مطلب روز  اثرات منفی الکل بر آمادگی جسمانی و فعالیت ورزشکار

 

آشنایی با المنتور

المنتور از افزونه­ های وردپرس است که برای صفحه ­سازی استفاده می­شود. این افزونه در حال جایگزینی صفحه­ سازهای قدرتمند دیگر می­شود چرا که انعطاف­ پذیری بسیار خوبی دارد. امکانات بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می­دهد. با تمام قالب­ های صفحه­ سازی هماهنگ است و رابط گرافیکی بسیار خوبی دارد. المنتور در دو نسخه رایگان و پرو ارائه شد. برای طراحی­ های حرفه­ ای نسخه رایگان جوابگو نیست چون بسیاری از قسمت­ ها غیرفعال است.

 

خطای ۵۰۳ در المنتور

همان طور که عرض کردیم، خطای ۵۰۳ خطایی­ست که از سمت سرور پاسخی دریافت و بین سرورهای میانی و بالادستی ارتباط برقرار نمی­شود. این خطا در المنتور هم به همین شکل رخ می­دهد. صفحه در دسترس نیست. صفحه بارگذاری نمی­شود یا خاکستری نشان داده می­شود و … این افزونه چون تحت وردپرس کار می­کند، برای رفع خطای آن از روش­های رفع خطای ۵۰۳ در وردپرس باید استفاده کرد.

خطای 503 در المنتور
خطای ۵۰۳ در المنتور

 

رفع خطای ۵۰۳ در المنتور

برای حل مشکل ارور ۵۰۳ هم کاربر می­تواند کارهایی را انجام دهد و هم وبمستر سایت و سرویس­دهنده. راه حل­ها از سمت کاربر، تماس و ارتباط گیری با پشتیبان سایت برای پیگیری مشکل است.

راه حل از طرف سرور این است که به طور کلی شما باید فشار و ترافیک را از روی سرور پشتیبان سایت­تان بردارید. مثلا: PHPهای غیرضروری و همچنین افزونه­ های وردپرس را غیرفعال کنید.

اگر در این مرحله مشکل شما حل شد، احتمالا خطا از یکی از همین پلاگین­ ها بوده و شما با فعالسازی مجدد مرحله به مرحله، خواهید دانست که مشکل ایجاد شده دقیقا از کدام پلاگین می­باشد. قالبی را که از آن استفاده می­کنید، غیرفعال کرده و قالب پیش­فرض را اجرا کنید. دوباره سایت را بررسی کنید. اگر مشکل حل شده بود، خطا از قالب وبتان بوده است. در آخرین مرحله وردپرستان را به روزرسانی کنید.

مطلب روز  پرسپولیس قهرمان لیگ برتر 96-97 می شود

 

نتیجه­ گیری

هنگام کار با اینترنت خطاهایی رخ می­دهد که بسیار رایج و معمول است. خطای ۵۰۳ از این خطاهایی­ست که هر کس با اینترنت کار می­کند، حداقل یک بار با آن مواجه شده است. این خطا به معنی در دسترس نبودن سرور است. این خطا زمانی رخ می­دهد که ترافیک روی سرور بالا باشد و سرور را تحت فشار قرار دهد. در این هنگام رابطه میان سرورهای میانی و بالادستی قطع خواهد شد.

این خطا در برنامه وردپرس هم بروز می­کند. وردپرس یک نرم ­افزار تحت وب است که به کمک آن می­توان سایت ساخت یا اپلیکیشن طراحی کرد. وردپرس هم با خطای ۵۰۳ مواجه می­شود. به تبع آن افزونه ­های تحت آن نیز ممکن است با همین مشکل روبرو شوند.

از این افزونه ­ها المنتور است که برای صفحه ­سازی از آن استفاده می­شود. این افزونه روز به روز در حال باز کردن جای خود در میان طراحان سایت است اما به مانند بسیاری از برنامه­ ها ممکن است با خطاهایی روبرو شود که از نمونه انها خطای ۵۰۳ است. برای رفع این خطا، چون امنتور تحت وردپرس است، باید روش­ های رفع خطا در وردپرس را پیش گرفت.

برای این کار باید پلاگین­ های مختلف را به ترتیب غیرفعال کرده و در صورت برطرف شدم مشکل، باید دوباره آنها را روشن کرد تا ببینیم دقیقا مشکل از کدام پلاگین بوده است. همچنین قالب پیش­فرض را فعال کرده و قالب فعلی را خاموش کنید. پلاگین­ ها و وررس را اپدیت کنید.

Rating: 4.5/5. From 2 votes.
Please wait...

مشاوره سئو و تولید محتوا

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط ممکن است

این یک است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید