اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در این مقاله قصد داریم در خصوص اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی صحبت کنیم و اطلاعات لازم در این خصوص را ارائه دهیم .

اگر شما تولید کننده محتوا هستید می توانید به تیم هشت ایمیل بزنید و از این طریق با ما همکاری کنید و همچنین اگر به دنبال تولید کننده محتوا می گردید تیم هشت در خدمت شماست.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه تولید محتوا هدفمند می توانید با تیم هشت تماس بگیرید. این نکته را در نظر داشته باشید که سفارش تولید محتوا در تیم هشت صد در صد تضمین شده است. به این معنی که اگر محتوای تولید شده توسط تیم هشت باعث افزایش ورودی ارگانیک سایت شما نشد، ما از شما هیچ پولی دریافت نمی کنیم!

۰۹۱۲۰۶۴۷۳۴۴

اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی
اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی

اگر مایل به دریافت مشاوره رایگان در زمینه تولید محتوا هدفمند هستید می توانید با تیم هشت تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۶۴۷۳۴۴

 

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

چه ارتباطی میان بازاریابی انلاین یا اینترنتی و تولید محتوا وجود دارد ؟

کدام یک از ابزارهای دیجیتالی و مجازی برای فعالیت های خود به تولید محتوا نیازمند هستند ؟

روش های تولید محتوا در فضای مجازی کدام موارد را شامل می شود ؟

تهیه و تولید محتوا در فضای مجازی نیازمند داشتن چه مهارت هایی است ؟ به عبارت دیگر به عنوان یک محتوا نویس یا محتوا نگار برای تهیه ی محتوا در فضای مجازی چه مواردی را باید رعایت کرده و از چه مواردی باید اجتناب کنیم ؟

انواع  محتواهای موجود در فضای مجازی شامل چه مواردی می شوند ؟

به طور کلی تکنولوژی چه تاثیراتی بر تولید محتوا دارد ؟

تولید محتوا در فضای مجازی چه اهمیتی دارد ؟

[/stextbox]

 

چه ارتباطی میان بازاریابی انلاین یا اینترنتی و تولید محتوا وجود دارد ؟

برای بیان ارتباط بین بازاریابی انلاین یا اینترنتی و تولید محتوا و همین طور نوع ان ، نیاز است که در ابتدا تعریفی دقیق و جامع از بازاریابی ، نوع اینترنتی ان و تولید محتوا ارائه کنیم . بازاریابی معادل کلمه ی Marketing می باشد .

مارکتینگ یا بازاریابی یک نوع استراتژی می باشد . این استراتژی در صنایع و حرفه های مختلف مطرح می شود . به عبارت دیگر صاحبان مشاغل و کسب و کار های مختلف برای پیشبرد اهداف خود از این استراتژی استفاده می کنند . در واقع بازاریابی نوعی از خدمات تبلیغاتی را شامل می شود که توسط شرکت های ارائه دهنده این خدمات در اختیار افراد و صاحبان مشاغل قرار می گیرد .

چه ارتباطی میان بازاریابی انلاین یا اینترنتی و تولید محتوا وجود دارد ؟
چه ارتباطی میان بازاریابی انلاین یا اینترنتی و تولید محتوا وجود دارد ؟

بازاریابی

بازاریابی به صورت خلاصه تکنیک ها و روش هایی می باشد که بین خدمات و محصولات و مشتریان ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات لازم و ضروری و حتی تشویق کننده از محصولات و خدمات مورد نظر را در اختیار مشتریان می گذارند . بازاریابی دارای انواع مختلفی نیز می باشد که از انواع ان می توان به بازاریابی گاز انبری یا تله ای ، بازاریابی ائتلافی ، بازاریابی سببی ، بازاریابی انلاین یا اینترنتی و غیره اشاره کرد .

پس از معرفی بازاریابی به صورت خلاصه ، اکنون به معرفی بازاریابی اینترنتی خواهیم پرداخت . بازاریابی اینترنتی یا انلاین همان طور که از نام ان پیدا است به صورت انلاین اتفاق می افتد . این یعنی به کار بردن تکنیک ها و روش های بازاریابی و معرفی خدمات و محصولات شرکت ها و صنف های مختلف به صورت انلاین .

بازاریابی اینترنتی

حال به سراغ تولید محتوا می رویم و قصد داریم بدانیم که منظور از تولید محتوا چه بوده و چه ارتباطی با بازاریابی اینترنتی یا انلاین دارد . بازاریابی اینترنتی و انلاین دارای زیر شاخه هایی می باشد که به بیان ساده شامل تکنیک سئو ، بازاریابی محتوایی ، بازاریابی شبکه های اجتماعی ، انجام تبلیغات کلیکی ، انجام بازاریابی وابسته به فروش و ایمیل مارکتینگ می باشد . بنابراین می توان گفت تولید محتوا نوعی زیر شاخه بازاریابی انلاین نیز می باشد و در این خصوص مورد استفاده قرار می گیرد .

البته که این تنها استفاده محتوا نیست . در این بخش سعی داشتیم ارتباط بین تولید محتوا و بازارایابی انلاین و مجازی را شرح دهیم و اهمیت این جایگاه و ارتباط را در فضای مجازی روشن سازیم . در بخش های بعدی جنبه های دیگر اه میت تولید محتوا در فضای مجازی را توضیح خواهیم داد .

 

کدام یک از ابزارهای دیجیتالی و مجازی برای فعالیت های خود به تولید محتوا نیازمند هستند ؟

همان طور که می دانید فضای مجازی امروزه حوزه ی فعالیت های گسترده ای را به خود اختصاص داده است . از این بین شبکه های مجازی و اپلیکیشن های مورد استفاده در این حوزه نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند .

این ابزار ها و شبکه های مجازی دیگر تنها کاربرد سرگرمی و به اشتراک گذاشتن لحظات و اتفاقات روزمره افراد را ندارند بلکه به ابزاری نیرومند جهت انجام سایر فعالیت هایی چون بازاریابی ، تبلیغات ، افزایش فروش ، معرفی خدمات مختلف اموزشی ، فرهنگی ، ورزشی ، اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، هنری ، پزشکی و موارد دیگر تبدیل گشته اند .

به عبارتی دیگر نمی توان با کمک گرفتن از روش ها و ابزار های قدیمی و سنتی در بازار داغ تجارت و کسب و کار پیروز گشت . حال می خواهیم بدانیم این ابزارهای مجازی و شبکه های مجازی به چه شکل بستر را برای انجام و اجرای موارد گفته شده فراهم می کنند .

کدام یک از ابزارهای دیجیتالی و مجازی برای فعالیت های خود به تولید محتوا نیازمند هستند ؟
کدام یک از ابزارهای دیجیتالی و مجازی برای فعالیت های خود به تولید محتوا نیازمند هستند ؟

شبکه های اجتماعی

در ابتدا اجازه دهید این ابزار ها را معرفی کنیم . مواردی که در حوزه ی فعالیت مجازی خود به تولید محتوا نیازمند هستند نرم افزار ها و شبکه های مجازی چون اینستاگرام ، توییتر ، فیس بوک ، تلگرام و غیره هستند .

این ها مواردی هستند که هریک بسته به خصوصیاتی که دارند قابلیت به نمایش گذاشتن و نشر محتواهای تولیدی با موضوعات مختلف را دارند . محتوا های مورد نظر می توانند اموزش محور باشند ، می توانند به منظور معرفی و انجام تبلیغات برای محصولات و خدمات مختلف موسسات و کسب و کار های مختلف باشند ، می توانند جنبه ی شخصی داشته باشند و تنها ارا و نظر افراد را به صورت هدفمند منتشر کنند ، می توانند جنبه ی اگاهی و اطلاع رسانی داشته باشند و مواردی از این دست .

به صورت خلاصه می تواند تمامی موارد گفته شده را در دو نگاه پروژه محور در بستر زمانی محدود و مشخص و نگاه استراتژیک جای داد . در صورت انتخاب هر یک از موارد ذکر شده ، با در نظر گرفتن محدودیت ها و امکانات شبکه ها و فضای مجازی می توان اقدام به تهیه و تولید و نشر محتوای مورد نظر کرد .

روش های تولید محتوا در فضای مجازی کدام موارد را شامل می شود ؟

مسلما برای تولید محتوا باید در ابتدا با روش های تهیه و تولید ان اشنا گشت ، سپس با در نظر گرفتن محدودیت ها و امکاناتی که هریک از شبکه های مجازی و هر یک از راه های نشر محتوا در فضای مجازی ( کانال های نشر ) اقدام به تهیه ی محتوای مورد نظرتان کنید .

همان طور که می دانید محتوا به هر گونه تصویر ، ویدیو ، فایل صوتی ، متن و یا ترکیبی از یک تا چند مورد از موارد گفته شده اطلاق می شود و به طور حتم برای تهیه ی هر یک نیازمند ابزار های خاص خود هستید .

روش های تولید محتوا در فضای مجازی کدام موارد را شامل می شود ؟
روش های تولید محتوا در فضای مجازی کدام موارد را شامل می شود ؟

در اولین قدم باید هدف و موضوع خود را مشخص کنید و در گام های بعدی به ترتیب بدنه ی اصلی محتوای خود را با استفاده از منابع موثق و معتبر تهیه کرده ، اقدامات و تغییرات لازم بر روی ان ها را انجام دهید ( می توانید در این را از تکنیک ها و استراتژی های موجود استفاده کنید . ) و نهایتا در کانال مورد نظر خود منتشر کنید .

محتوای شما بسته به موضوع و کانال نشر مورد نظرتان می تواند مواردی چون مطالعات میدانی، عکس، پادکست ، متن وبلاگ ها و وب سایت ها ، اینفوگرافیک و غیره باشد و می دانید که برای هر یک ابزار هایی چون نرم افزار های ادیت تصاویر و ویدیو ها و موارد مشابه وجود دارد و می توانید از ان ها استفاده کنید .

محتوا

در نظر داشته باشید که محتوا عنوان کلی می باشد و در موارد بسیار متنوعی اعم از تیزر های تبلیغاتی ، متن پایان نامه ها و مقالات ، بنر های تبلیغاتی ، بروشور ها ، تراکت ها و غیره را شامل می شود و مسلما برای تهیه ی محتوایی که قرار است در فضای مجازی منتشر شود قالب کارشما متفاوت خواهد بود .

باید با امکانات این فضا اشنایی داشته باشید ، نرم افزار ها و شرکت های مختلف فعال در این حوزه را بشناسید و مهم تر از همه تمرین کنید تا با کار تهیه و تولید محتوا به طور کامل اشنا شوید .

محتوا
محتوا

تهیه و تولید محتوا در فضای مجازی نیازمند داشتن چه مهارت هایی است ؟ به عبارت دیگر به عنوان یک محتوا نویس یا محتوا نگار برای تهیه ی محتوا در فضای مجازی چه مواردی را باید رعایت کرده و از چه مواردی باید اجتناب کنیم ؟

برای فعالیت در حوزه ی محتوا نگاری یا محتوا نویسی مانند حرفه های دیگر نیازمند داشتن مهارت های مختلفی حس می شود و مسلما در صورتی که کار و حوزه ی فعالیت شما مختص به فضای مجازی شود این مهارت ها نیز تا حدودی تغییر خواهند کرد .

مهارت

مهارت های مورد نظر مواردی چون داشتن اشنایی کامل با نرم افزار های مورد استفاده در این حوزه ، داشتن مهارت نوشتاری قوی ، داشتن خلاقیت ، اشنایی و تسلط به زبان های خارجی و به خصوص زبان انگلیسی ، اشنایی با کامپیوتر و داشتن قدرت جست و جو در فضای مجازی و غیره می باشند .

برای مهارت و تسلط پیدا کردن در این حوزه اولین کار و قدم داشتن تمرین و ممارست در ان است . با تمرین مداوم می توانید به مهارت های لازم دست پیدا کنید . البته راه های دیگری نیز وجود دارند که از ان جمله می توان به استفاده از پکیج ها و بسته های اموزشی موجود در این مورد و هم چنین کتاب ها ، مقالات و منابع موثق و نهایتا شرکت در دوره ها و کلاس های اموزشی که در موسسات مختلف برگذار می شوند اشاره کرد .

در خصوص باید ها و نباید هایی که در این حوزه وجود دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • محتوای خود را با استفاده از منابع موثق و معتبر تهیه کنید تا ارزش و اعتبار کارتان بالا رود .
 • توجه به نکات نگاری و ویرایشی را فراموش نکنید .
 • زبان مناسبی برای کار خود تهیه کنید . به طور حتم زبانی که برای تهیه ی محتوای برای کودکان انتخاب می شود با زبانی که برای محتوا برای بزرگسالان انتخاب می شود باید تفاوت داشته باشد .
 • در صورتی که از تصاویر در محتوای خود استفاده می کنید تصاویر با کیفیت و مرتبطی را تهیه کنید .
 • از تکنیک ها و استراتژی های مختلفی که در این حوزه وجود دارند استفاده کنید .
 • توجه داشته باشید متن محتوای شما باید از انسجام و پیوستگی برخودار باشد .
 • مدیریت زمان داشته باشید .
 • خلاقیت داشته باشید .
 • کار شما باید از اصالت و تازگی برخودار باشد به این معنا که در تهیه و تولید ان نباید از کار های افراد دیگر استفاده کرده و به عبارتی کپی کنید .
 • برای کار خود قالب مناسب انتخاب کنید تا نتیجه ی کار با شکلی انسجام یافته و کامل منتشر شود و با موضوع شما پیوستگی داشته باشد .
 • جامعه ی هدف خود را در نظر بگیرید . به این معنا که خصوصیات و ویژگی های مخاطبان خود را در نظر بگیرد و با توجه به نیاز های ان ها اقدام به تهیه و تولید محتوا کنید . در واقع کار شما باید پاسخی جامع به نیاز مخاطبانتان باشد .
 • باز نویسی را فراموش نکنید تا به متنی پخته و کامل دست پیدا کنید .
 • و …

انواع  محتواهای موجود در فضای مجازی شامل چه مواردی می شوند ؟

با توجه به شرایط و محیط و خصوصیاتی که فضای مجازی دارد قالب های خاصی وجود دارند که می توان محتوا ی خود را در ان قالب ها تهیه کرد . از جمله این قالب ها می توان به محتوا در قالب هایی چون اینفوگرافیک ، Meme ، ویدیو ، راهنما و مطالب آموزشی ، نقد و بررسی کتاب ، پست نظرسنجی ، بررسی محصول ، لیست های مختلف ، صفحات لینکی ، پادکست و از این دست موارد اشاره کرد .

انواع  محتواهای موجود در فضای مجازی شامل چه مواردی می شوند ؟
انواع  محتواهای موجود در فضای مجازی شامل چه مواردی می شوند ؟

به طور کلی تکنولوژی چه تاثیراتی بر تولید محتوا دارد ؟

امروزه شاهد پیشرفت تکنولوژی در حوزه های مختلف و در صنایع و حرفه های مختلف هستیم . در حوزه ی تولید محتوا نیز می توان به وضوح تاثیر و رد پای تکنولوژی را دید . مسلما با به روز شدن و پیشرفت ابزارهای مورد استفاده در صنایع مختلف ، سیستم های مورد استفاده در این صنایع نیز باید خود را به روز کنند .

در حوزه ی تولید محتوا و رسانه و فناوری های تولید و انتقال در این حوزه نیز تکنولوژی های جدید امکان تهیه و استفاده از قالب های جدید ، نواوری در ان ها و همین طور قدرت تغییر و ترکیب موارد مختلف را برای ما فراهم می کند .

در نتیجه ی این موارد می توان به نیاز های مخاطبان و کاربران به صورتی جدید پاسخ داد . از جمله تکنولوژی های جدید در حوزه ی تولید محتوا ، اینفوگرافیک می باشد که نوعی ترکیب از محتوای متنی و محتوای تصویری می باشد .

به طور کلی تکنولوژی چه تاثیراتی بر تولید محتوا دارد ؟
به طور کلی تکنولوژی چه تاثیراتی بر تولید محتوا دارد ؟

مسلما استفاده از چند قالب در کنار و ترکیب با هم نتیجه ی بهتر و تاثیری گذاری بیشتری دارد . مورد مهم دیگر در این خصوص زمان تهیه و انتشار می باشد . همان طور که می دانید مدیریت زمان در هر کاری مهم می باشد . هر چقدر کار بهتر و با کیفیت تری در زمان کوتاه تری انجام شود برای محتوا نویس و همین طور مخاطبان بهتر خواهد بود .

با روی کار امدن تکنولوژی های جدید می توان در زمان کوتاه تر محتوای خود را تهیه کرد . مورد مهم دیگر نیز این مورد می باشد که با استفاده از تکنولوژی های جدید دستیابی و دسترسی به منابع موثق نیز برای تهیه ی محتوا راحت تر می شود .

تولید محتوا در فضای مجازی چه اهمیتی دارد ؟

در بخش های قبلی به جنبه هایی از تولید محتوا در فضای مجازی پرداختیم . حال می خواهیم با توجه به موارد گفته شده به بررسی اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی بپردازیم . همان طور که می دانید صرف نظر از افرادی که صرفا برای به اشتراک گذاشتن لحظات خود و اتفاقاتی که در زندگی روزمره ان ها می گذرد در فضای مجازی ، افراد دیگری نیز هستند که به صورت هدفمند سعی در معرفی خدمات یا محصولات مختلف  می باشند . به عبارت دیگر مشغول به برند سازی هستند . این افراد با خصوصیات و

پتانسیل های شبکه ها و فضای مجازی به خوبی اشنایی دارند و از ان به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند . می دانیم که فضای مجازی و به ویژه شبکه های اجتماعی بستری را فراهم کرده اند که با استفاده از امکانات ان ها می توان یک کسب و کار ساده را رونق بخشید و حتی مرز ها را رد کرد و خدمات و محصولات را به دنیا معرفی کرد .

تولید محتوا در فضای مجازی چه اهمیتی دارد ؟
تولید محتوا در فضای مجازی چه اهمیتی دارد ؟

محبوبیت شبکه های مجازی

شبکه های مجازی در بین مردم بسیار محبوب پیدا کرده اند به طوری که دیگر نمی توان فردی را پیدا کرد که دست کم در یکی از این شبکه ها عضویت نداشته باشد . با توجه به جامعه اماری که در شبکه های مجازی حضور دارند بهترین بستر و شرایط برای معرفی و انجام تبلیغات و بازاریابی های اینترنتی مهیا می باشد .

صاحبان مشاغل و حرفه های مختلف برای دستیابی به موفقیت و پیروزی در رقابت با هم صنفان خود باید از این بستر فراهم شده استفاده کنند . فضای مجازی امکان به سرعت دیده شدن و همین طور توسط افراد و جامعه اماری بزرگی دیده شدن را فراهم می کند .

با توجه به تمامی مواردی که در این مقاله به ان ها پرداخته شد با اهمیت فضای مجازی در رونق بخشی به کسب وکار ها و مشاغل مختلف و حتی پیج های شخصی و بیشتر دیده شدن افراد اشنا شدیم .  اکنون به موضوع اصلی در این مقاله می پردازیم و که ان تولید محتوا می باشد .

تولید محتوا چه نقشی در فضای مجازی دارد

مسلما برای فعالیت در فضای مجازی و شبکه های مجازی و دستیابی به اهداف خود به مطالبی نیازمندید که از طریق ان ها محصولات ، خدمات و ارای خود را به نمایش بگذارید . این مطالب محتوا نامیده می شوند و یا بهتر است بگوییم این مطالب در چارچوبی به نام محتوا تهیه می شود و منتشر می گردد .

تولید محتوای دقیق ، با کیفیت و اثرگذار بسیار حائز اهمیت می باشد . در واقع کار شما در فضای مجازی با محتوای شما شناخته می شود . داشتن یک محتوای خوب و ناب شما و صفحه تان را در صدر نتایج موتور های جست و جو مانند گوگل قرار می دهد .

با این اتفاق ترافیک بازدید از وب سایت و یا صفحه ی شما بالا خواهد رفت ، بازدید از مطالب شما افزایش می یابد و در نتیجه فروش افرایش می یابد  . در واقع رقابت اصلی بر سر رتبه های یک تا صد در نتایج جست و جو ها می باشد  . در حوزه ی تهیه ی محتوا برای وب سایت و یا صفحات مجازیتان می توانید از تکنیک های موجود استفاده کنید و کار خود را با سرعت و قدرت بیشتری انجام دهید از جمله این تکنیک ها سئو می باشد .

سئو در واقع مجموعه ای اقدامات می باشد که نتیجه ی ان بالارفتن جایگاه شما در رتبه بندی از طرف گوگل می باشد  . می توان گفت تولید محتوا یکی از اجزای مهم در سئو قلمداد می شود . استراتژی های مختلفی نیز وجود دارند که به شما در تهیه ، تولید  و نشر محتوایتان کمک می کند .

نتیجه گیری

به صورت خلاصه در این مقاله سعی داشتیم به ارائه توضیحاتی در خصوص جنبه های مرتبط با تولید محتوا و فضای مجازی ، جایگاه تولید محتوا در فضای مجازی ، چگونگی انجام ان ، باید ها و نباید های موجود در محتوا نویسی ، اهیمت و جایگاه تولید محتوا در فضای مجازی ، ابزار ها و تکینک های موجود در این راه و مواردی از این دست بپردازیم .

نتیجه گیری
نتیجه گیری

در قسمت پایانی خاطر نشان می کنیم که فعالیت ها و کارهای ما در هر نوع فعالیت و پروژه و با هر هدفی با سرعت و کیفیت توامان پیش رود و نتیجه نیز مطلوب باشد باید خود را به تکنولوژی های جدید مجهز کنیم و خود را با ان ها همراه سازیم . باید این نکته را در نظر داشته باشیم که تکنولوزی منتظر ما نمی ماند و این ما هستیم که باید با ان همراه شده و به بهترین نحو ممکن از ان در پیشبرد اهداف خود بهره ببریم .

از اینکه تا پایان مقاله اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی ما را همراهی کردید متشکریم

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید