pogo sticking چیست

pogo sticking چیست

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در اینجا با مقاله ای درباره pogo sticking چیست در خدمت شما هستیم.

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه تولید محتوا هدفمند می توانید با تیم هشت تماس بگیرید

۰۹۱۲۰۶۴۷۳۴۴

سئو یک وب سایت مسئله بسیار مهمی است که اغلب صاحبان وب سایت ها به آن توجه ویژه ای دارند. اینکه شما در صفحات اول موتور جست و جوی گوگل باشید و بازدید بالایی را از آن خود کنید ، پروسه ای بسیار تخصصی و سخت است که نیازمند رعایت فاکتورهای بسیاری است. اما در آن سوی قضیه ماندگاری مخاطبین در وب سایت شماست.

ما میخواهیم امروز مفصلا درباره پدیده پوگو استیکینگ با شما عزیزان سخن بگوییم. اگر خواهان یک سئو موفق با بازدهی بالا هستید

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم:

  • Pogo-Sticking چیست ؟
  • تفاوت Pogo-Sticking با Bounce Rate چیست ؟
  • علل پوگو استیکینگ چیست ؟
  • روش های افزایش سرعت سایت چیست ؟
  • رفع پوگو استیکینگ چگونه ممکن است ؟
  • جمع بندی مطلب

[/stextbox]

pogo sticking چیست
pogo sticking چیست

Pogo-Sticking چیست ؟

در این قسمت مقاله میخواهیم به طور مفصل درباره پدیده یا امتیاز منفی Pogo Sticking توضیح دهیم. تصور کنید علیرغم تمام تلاشی که برای سئو وب سایت خود انجام داده اید. و با توجه به بازدید بالایی که شامل وب سایت شما میشود. پس از مدتی که همه چیز به ظاهر خوب و موفقیت آمیز است.

شما دچار نزول رتبه و یا حتی جریمه میشوید. اینجور مواقع شاید فکر کنید موتور جست و جوهایی نظیر گوگل با شما سر دشمنی دارند ، و هیچ چیز دیگر نمیتواند سئو وب سایت شما را ارتقا دهد. ما میخواهیم اشکال کار را برای شما توضیح دهیم. تصور کنید وب سایت شما دارای محتوایی یونیک است و در صفحات اول گوگل هستید.

Pogo-Sticking چیست ؟
Pogo-Sticking چیست ؟

اما مخاطبین شما با کلیک بر روی وب سایت شما پس از پنج ثانیه وب سایت شما را بسته و به سراغ وب سایت دیگری در نتایج گوگل میروند. این پدیده را Pogo Sticking میگویند.

در واقع گوگل به گونه ای الگوریتم های خود را بنا کرده که اگر وب سایت شما دچار همچین حالتی شد و مخاطبین زیادی Pogo Sticking را انجام دهند ، وب سایت شما را بی ارزش تلقی میکند ، و با نزول رتبه رو به رو خواهید شد.

اما چرا همچین حالتی پیش می آید ؟ چرا با وجود تلاش های بسیار شما نتایج معکوس میگیرید. علل زیادی برای وقوع این پدیده وجود دارد. در واقع در این مرحله است که اهمیت یک محتوای یونیک با کیفیت مطرح میشود.

بسیاری از وب مسترها فکر میکنند سئو به معنای بک لینک های بسیار و استفاده از افزونه های طراحی شده برای ارتقا رتبه است. اما این فقظ بخشی از سئو وب سایت را شامل میشود. میخواهیم در ادامه به علل این پدیده و راه های کنترل امتیاز منفی Pogo Sticking را مفصلا برای شما عزیزان بازگو کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

تفاوت Pogo-Sticking با Bounce Rate چیست ؟

لازم است در این بخش به تعریف معنای Bounce Rate بپردازیم. Bounce Rate یا نرخ پرش در واقع فاصله زمانی بازشدن سایت شما تا زمانی است که کاربران وب سایت شما را ترک میکنند. این دو مفهوم مکمل هم بوده و نشان دهنده زمانی است که کاربران در وب سایت شما صرف میکنند.

تفاوت Pogo-Sticking با Bounce Rate چیست ؟

پاپ آپ ها :

اینکه برای هر صفحه از سایت خود پاپ استفاده کنید در نظر کاربران چندان خوشایند نیست. شاید کاربرانی باشند که به دنبال خدمات یا مطالب شما هستند اما بعد از بارگذاری هر صفحه با حجم انبوهی از پاپ ها مواجه شوند. استفاده از پاپ آپ ها میتواند نرخ پرش سایت شما را افزایش داده و مخاطبین شما را فراری دهد.

ظاهر محتوا :

اینکه محتوایی سودمند داشته باشید بسیار حائز اهمیت است. اما در مقابل آن استفاده از ظاهری زیبا برای پاراگراف بندی محتوا است. پاراگراف های محتوای شما باید کوتاه و پر بار باشند. محتواهای بسیار طولانی ممکن اسن حوصله کاربران را سر برده و از خواندن مطالب شما شانه خالی کنند.

محتوا باید با مفاهیمی کامل و روان در ظاهری مناسب عرضه شود. همچنین محتواهای بسیار کوتاه ممکن است نظر کاربران را نسبت به وب سایت شما عوض کند ، شما منبع بی ارزشی از محتوا تلقی شوید. خوانایی محتوا ، استفاده از اندازه و فونت هایی مناسب در جذب کاربران بسیار اهمیت دارد. رعایت این فاکتورها میتواند به کاهش نرخ پرش وب سایت شما کمک های شایانی کند.

 

بروزرسانی کنید :

پیوسته وب سایت خود را بروزرسانی کنید. محتوای قدیمی را با محتوایی جدید جایگزین کنید. وب سایت خود را از نظر سیستم مدیریتی ، محتوای وب سایت و حتی قالب و افزونه ها همواره در بالاترین بروزرسانی نگه دارید. استفاده از بروزترین نسخه های افزونه ها و حتی قالب سایت میتواند نرخ پرش را کاهش و کاربران بیشتری برای شما به همراه داشته باشید.

صادق باشید :

استفاده از محتوایی درست و با صداقت میتواند کاربران زیادی را جذب کند. اینکه شما برای فروش محصولی یا ارائه خدماتی داستان سرایی کنید. و یا اطلاعات دروغ در اختیار کاربران قرار دهید ، بسرعت باعث کاهش کاربران و افزایش نرخ پرش میشود. در تمامی مطالب صداقت را سر لوحه کار خود قرار دهید و از آن برای جذب مخاطبین بیشتر در کنار حفظ مخاطبین فعلی خود استفاده کنید.

کادر جست و جو :

از کادر جست و جو برای وب سایت خود استفاده کنید. اینکه امکاناتی را در اختیار کاربران خود قرار دهید تا راحت تر به مطالب خود برسند میتواند باعث کاهش نرخ پرش وب سایت شما شود. با استفاده از این کادر در وب سایت بازدید صفحات دیگر را افزایش میدهید.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

باز شدن صفحات در تب های جدید :

یکی دیگر از راه های کاهش نرخ پرش وب سایت ، باز شدن لینک ها در تب های جدید است. با تنظیم این مورد شما میتوانید مدت زمان بیشتری از کاربران برای ماندگاری در وب سایتتان را دریافت کنید. با تنظیم این مورد در لینک های داخلی و خارجی سایت و یا حتی منوهای وب سایت هر کدام از صفحات شما مدت زمان بیشتری مورد استفاده کاربران قرار میگیرند.

باز شدن صفحات در تب های جدید :
باز شدن صفحات در تب های جدید :

علل پوگو استیکینگ چیست ؟

اگر وب سایت شما دچار پدیده پوگو استیکینگ شده و علت آن را نمیدانید ، ما در این بخش از مقاله قصد داریم درباره علل پدیده پوگو استیکینگ با شما عزیزان صحبت کنیم. رعایت نکات زیر میتواند سئو بسیار موثر و ماندگاری را برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه حتما با ما همراه باشید.

محتوای نامناسب :

محتوای نامناسب میتواند باعث خروج سریع کاربران از وب سایت شما شود. اینکه شما عناوینی جذاب داشته باشید اهمیت بسیاری دارد اما مسئله دیگر ماندگاری کاربران در وب سایت شماست. اینکه از محتوای کپی شده یا غیر مرتبط برای سئو استفاده کنید اصلا روشی مناسب برای جذب کاربران نیست. محتوای شما باید دارای مفاهیم مرتبط و نوشتاری روان باشد.

در غیر این صورت کاربران به سرعت از وب سایت شما خارج خواهند شد. در نتیجه اعتبار سایت شما زیر سوال خواهد رفت. به محتوای خود بیشترین اهمیت را بدهید. محتوای شما نبض وب سایت شماست.

در واقع بدون محتوایی ارزشمند وب سایت شما به سرعت سقوط کرده و دچار مشکل خواهد شد. فرض کنید شما وب سایتی برای روانشناسی کودک راه اندازی کرده اید اما محتوای شما ، محتوایی بازاریابی و فروشی است ، این کار باعث خروج سریع کاربران از صفحه اصلی وب سایت شما خواهد شد. همچنین دیگر مطالب شما نیز بازدیدی نخواهد داشت ، در نتیجه فاجعه پوگو استیکینگ نیز برای شما رقم خواهد خورد.

تولید محتوای ارزشمند به معنای ارزش علمی و استفاده صحیح از کلمات کلیدی ارزشمند است. در این تولید محتوا باید متن روان و بار علمی ارزشمندی داشته باشد. مخاطبین باید بعد از خواندن محتوای شما جذب وب سایت شده و برای بازدید مجدد اقدام کنند.

در این صورت گوگل یک وب سایت را ارزشمند و منبع مناسبی برای اطلاعات در نظر میگیرد. هم چنین با کسب رتبه بازدید بسیار خوبی را شامل خواهید شد و حتی منبع اطلاعاتی دیگر وب سایت ها میشوید.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

تعداد زیاد پنجره های پاپ آپ :

یکی دیگر از دلایل پوگو استیکینگ تعداد بالای پنجره های تبلیغات پاپ آپ است. در زمانی نه چندان دور وب سایت های فعال دست به طراحی پاپ آپ های بسیار زیادی در بدو ورود به وب سایت خود میزدند. این در واقع یک امتیاز منفی برای وب سایت های شما به شما میرود. اگر شما وب سایت سودمند و با ارزش داشته باشید اما تبلیغات زیاد پاپ آپ در ورود به وب سایت شما موجود باشد.

تعداد زیاد پنجره های پاپ آپ :
تعداد زیاد پنجره های پاپ آپ :

کاربران بدون تردید وب سایت شما را بسته و به وب سایت های رقبای شما روی می آورند. این یکی دیگر از دلایل پوگو استیکینگ است که در صورت مشاهده امتیاز وبلاگ یا وب سایت شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. هیچ گاه برای تبلیغات زیاد در ورود به سایت خود اقدامی نکنید. این کار به سرعت کاربران را فراری داده و حجم بسیار زیادی از اینترنت کاربران را مصرف خواهد کرد.

محتوای اسپم  :

لازم است ابتدا بیان کنیم واژه اسپم یا هرزنامه به چه معناست. در واقع اسپم یا هرزنامه به پیام های گروهی میگویند که در ایمیل ها و … باقی مسنجرها ارسال میشود. این پیام شامل انواع مضوعات بی ربط و با ربط است. از ساده ترین روش های تبلیغاتی است که ناخواسته و بدون اجازه از کاربران برای آنان فرستاده میشود.

حال با مثالی ساده میخواهیم محتوای اسپم در وب سایت ها را برای شما توضیح دهیم. فرض کنید شما برای محتوای خود عنوانی مثل روش هایی برای کسب و کار اینترنتی در نظر بگیرید اما محتوای شما در حد یک یا چند خط درباره مطالب طنز یا … باشد.

در این صورت شما دارای محتوایی اسپم هستید. و این موضوع باعث خواهد شد کاربران به سرعت وب سایت شما را ترک کرده و منبع اطلاعاتی مطمئن تری برای مقاله مد نظر خود پیدا کنند.

ویدیوهایی که به صورت خودکار پخش میشوند :

یکی دیگر از دلایل فراری دادن کاربران باز شدن ویدیوهایی است که بدون اجازه کاربران پخش میشوند. همانطور که میدانید ویدیو ها دارای حجم بسیار زیادی در یک وب سایت میشوند و حتی حجم اینترنتی کاربران را هم به سرعت کاهش میدهند. هر گونه محتوایی که بدون اجازه کاربران پخش شده ، باعث کاهش نرخ برگشتی خواهد شد که منجر به خروج افراد از وب سایت شما میشود.

اگر شما خوهان پخش ویدیو یا موزیکی در وب سایت خود هستید سعی کنید آن را برای دانلود قرار داده و با اجازه کاربران پخش آن را اغاز کنید. در غیر این صورت شما با پوگو استیکینگ رو به رو خواهید شد.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

مغایرت محتوا :

اینکه شما باید در جهت اهداف خود وب سایت خود را بزنید نقش بسیار مهمی در جذب کاربران دارد. اگر شما دارای وب سایتی با موضوع آموزشی هستید باید محتوایی در همین جهت بر روی وب سایت خود قرار دهید ، اگر برای مثال محتوای فروش محصولات خانگی را در یک وب سایت آموزشی قرار دهید کاربران به سرعت وب سایت شما را ترک کرده و به دیگر نتایج گوگل روی می آورند.

در نتیجه موتورهای جست و جو هم با تکرار زیاد این عمل متوجه بی ارزش بودن وب سایت شما خواهند شد.

بارگذاری طولانی وب سایت :

سرعت بارگذاری وب سایت یکی ای فاکتورهایی که کاربران را ممکن است مورد آزار و اذیت قرار دهد. وب سایت شما باید دارای قالبی سبک و کم حجم باشد تا سرعت لود وب سایت افزایش پیدا ند. همچنین محتوا نباید دارای عکس ها یا فیلم هایی با حجم بالا باشد. سرعت لود وب سایت نقش بسیار مهمی در جذب مخاطبین دارد.

به محض آنکه وب سایت باز شود در حداقل زمان باید به صورت کامل لود شود در غیر این صورت ممکن است کاربران از وب سایت خروج داشته و به نتیجه دیگری روی آورند. برای سنجیدن سرعت وب سایت اهمیت بسیار زیادی وجود دارد. میخواهیم در این بخش به اهمیت یک وب سایت پر سرعت اشاره ای داشته باشیم. در ادامه همراه ما باشید.

بارگذاری طولانی وب سایت :
بارگذاری طولانی وب سایت :

سرعت بالای یک وب سایت چه تاثیراتی بر سئو و بازدید آن دارد؟

رتبه سایت :

با افزایش سرعت وب سایت شما تاثیرات چشمگیری را در رتبه گوگل سایت خود مشاهده خواهید کرد. در واقع یکی از ملزومات سئو و افزایش رتبه سایت داشتن سرعتی مناسب برای بارگذاری سایت است. وب سایت های کند در نظر گوگل منابع اطلاعاتی خوبی به شما نخواهند رفت و با کاهش رتبه نیز رو به رو میشوند.

داشتن سرعتی پایین باعث میشود موتورهای جست و جو از جمله کروال های گوگل با کندی سایت شما رو به رو شده و نتوانند تمامی صفحات وب سایت شما را ایندکس کنند. هر چه صفحات کمتری از وب سایت شما ایندکس شود احتمال بیشتری میرود با امتیاز منفی رو به رو شوید.

رتبه سایت :
رتبه سایت :

کاهش نرخ برگشت bounce rate :

همانطور که در بالا اشاره شد نرخ برگشت به معنای زمانی است که کاربران در وب سایت شما صرف میکنند. اگر کاربران با کندی سایت رو به رو شوند ممکن است بعد از مطالعه یک صفحه به صفحات دیگر سایت شما نرفته و یا حتی دکمه برگشت را بزنند و وب سایت رقیب شما را بازکنند.

این یک امتیاز منفی برای شما محسوب میشود. کاربران در رویارویی با وب سایت های کند بلافاصله از وب سایت شما خارج خواهند شد و دیگر وب سایت ها را دنبال خواهند کرد. گوگل با توجه به کاهش نرخ برگشتی شما وب سایت شما را مناسب رتبه ای خوب و جایگاه در صفحه اول لیست خود نمیداند. در نتیجه سئو وب سایت با مشکلات جدی رو به رو خواهد شد.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

رضایت کاربران :

مسئله مهمی دیگر این است که مخاطبین شما کاربران شما هستند. در واقع اگر کاربران برای بازدید وب سایت شما معطل شوند بلافاصه از وب سایت شما خارج خواهند شد و چه بسا دیگر برای بازدید سایت شما اقدام نکنند. یکی از مزایای داشتن سرعتی بالا در این است که کاربران را مجذوب وب سایت شما کرده و ممکن است به بازدید دیگر صفحات سایت بپردازند.

اما اگر کاربران برای بازدید هر صفحه ای از سایت شما دچار اتلاف وقت شوند در واقع بدون هیچ تعارف به ترک وب سایت شما میپردازند. و این یک موقعیت مناسب برای سایت های رقبای شماست. زیرا موتورهای جست و جو با رتبه منفی به وب سایت شما منابع دیگر را با ارزش تر میدانند.

 

روش های افزایش سرعت سایت چیست ؟

روش های افزایش سرعت سایت چیست ؟
روش های افزایش سرعت سایت چیست ؟

حجم متعادل عکس ها :

یکی از مهم ترین عوامل کندی وب سایت استفاده از عکس هایی با حجم بالاست. درست است که تصاویر در کنار محتوا کمک های بسیاری به سئو و بازدید وب سایت میکند. ولی استفاده بیش از حد از عکس ها ، همچنین عکس هایی با حجم بالا میتواند باعث کندی وب سایت و پوگو استیکینگ شود. بهتر است برای استفاده از عکس ها حجم و سایز آنان را استاندارد تعیین کنید و بعد استفاده کنید.

بیش از حد استفاده از عکس ها باعث کندی هاستینگ شما میشود پیشنهاد میشود قبل از آپلود عکس ها حتما حجم و ابعاد عکس ها را در حالت استاندارد تنظیم کرده و بعد اقدام به استفاده از آنان کنید.

شاید فکر کنید کاهش حجم و سایز عکس ها بر کیفیت اصلی عکس تاثیر میگذارد. به همین دلیل سیستم های مدیریت محتوای بسیاری امکان آپلود عکس اصلی را در اختیار وب مسترها قرار داده اند.

اما نکته اینجاست که سایز و حجم اصلی نه تنها بر سرعت سایت موثر است بلکه ظاهر قالب وب سایت شما را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. لذا حتما از برنامه های ویرایش عکس مانند فتوشاپ یا برنامه هایی دیگر استفاده کرده و حتما در حجم و سایز متعادل عکس ها را نیز آپلود کنید.

حافظه مرورگر :

تمامی مرورگرها دارای یک حافظه ای هستند که در صورت استفاده مجدد از یک وب سایت اطلاعات ، عکس ها ، ظاهر وب سایت را درون خود ذخیره کرده و برای ورود مجدد نیازی به بارگذاری موارد ذخیره شده نباشد.

فعال کردن حافظه مرورگرها به سرعت سایت ها بسیار کمک کرده و همچنین حجمی مجدد برای بارگذاری از شما نخواهد گرفت. اگر منابعی را مد نظر دارید که زیاد از آنان استفاده میکنید ، این کار باعث خواهد شد سرعت دستیابی به منابع برای شما سریعتر باشد. همچنین دیگر حجمی برای بارگذاری از وب سایت ها برای شما لحاظ نخواهد شد.

حذف پلاگین ها :

پلاگین ها در واقع اختیارات بیشتری است که سیستم های مدیریت محتوا در اختیار صاحبان وب سایت قرار میدهند. استفاده از هر کدام از این پلاگین ها اختیارات وب مسترها را افزایش میدهد اما برای اجرای آنان نیز زمانی باید صرف شود. درست است که پلاگین ها تاثیرات بسیار مثبتی بر روی وب سایت ها میگذارند اما ممکن است استفاده بیش از حد آنان باعث کندی وب سایت شود.

لذا سعی کنید از پلاگین هایی که کارایی زیادی ندارند ، استفاده نکنید. فعال شدن هر پلاگین برابر کاهش سرعت بارگذاری وب سایت شما نیز میشود. اگر پلاگین های مورد نیاز شما باعث کندی وب سایت شما حتما از پلاگین های مشابه دیگر با درصد امنیت بالاتر استفاده کنید. پلاگین های ضروری و مورد استفاده وب مسترها معمولا شناخته شده تر هستند و تیم پشتیبانی بهتری دارند ، همچنین تاثیرات منفی آنان بر سرعت وب سایت به حداقل میرسد.

 

بروزرسانی سیستم های مدیریت محتوا :

سیستم های مدیریت محتوای وب سایت ها یکی دیگر از عوامل مهم در کندی سایت به شمار میرود. اینکه شما از وردپرس یا جوملا استفاده میکنید تفاوتی ندارد. هدف این سیستم های مدیریتی محتوا همواره خدمات بهتر با سرعت بیشتر وب سایت های خودشان است.

اگر شما وب سایتی ایده آل دارید اما سرعت کم سایت شما و کاربران شما را خسته کرده است بهتر است سیستم مدیریتی خود را به روز رسانی کنید ، تفاوت را خواهید دید. زیرا سیستم های مدیریتی همواره هدف خود را بر افزایش سرعت وب سایت های تحت نظر خود میگذارند.

آپدیت جدید میتواند موانع کندی وب سایت را شما تا درصد بالایی رفع کرده و به سرعت سایت شما بیفزاید ، همچنین آپدیت پلاگین ها میتواند بسیار موثر باشد. پلاگین ها با هدف سرعت و خدماتی بهتر ارائه میشوند و در هر بار بروزرسانی خود این دو عامل را مد نظر داشته ، به سرعت وب سایت شما کمک های بسیاری میکنند.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

نمایش عکس ها :

شاید شما هم دیده باشید قابلیت جدیدی در وب سایت ها به نمایش در آمدن عکس ها بعد از اسکرول صفحه است. اینکه شما این قابلیت را برای وب سایت خود فراهم کنید تا با بالا یا پایین رفتن کاربران در صفحات وب سایت شما ، عکس ها بارگذاری و در اختیار کاربران قرار بگیرد. کمک بسیار شایانی به سرعت وب سایت شما خواهد کرد.

این قابلیت باعث میشود تا زمان مشاهده نشدن مکان عکس برای کاربران ، عکس ها نمایش داده نخواهند شد. در نتیجه سرعت وب سایت شما ارتقا پیدا خواهد کرد. این قابلیت که Lazy Load نام دارد در سیستم مدیریتی وردپرس دارای افزونه ای مناسب همین کار است. با فعال کردن این افزونه میتوانید وب سایت خود را کاربر پسند کرده و به سرعت سایت خود بیفزایید.

افزونه مدیریت کش مرورگر :

در بالا درباره حافظه مرورگرها با شما صحبت کردیم. در اینجا میخواهیم بیشتر درباره این موضوع از منظر مدیران وب سایت ها با شما صحبت کنیم. شاید سرعت سایت شما بالا بوده و نیازی به استفاده از این افزونه نمیبینید ، اما زمانی که وب سایت شما دچار شلوغی شود و با ترافیک سنگین رو به رو شود ، حافظه کش برای شما ایجاد دردسر خواهد کرد.

در سیستم مدیریتی وردپرس وب سایت ها با هر بار تغییر مجدد بارگذاری شده تا کوچیکترین تغییرات برای کاربران نمایش داده شود. اما این ممکن است باعث کندی وب سایت شما شود. بهتر است از افزونه های مدیریت کش استفاده کرده ، کار اصلی این افزونه ذخیره اطلاعات اصلی وب سایت شماست ، این نسخه ای است که کاربران آن را مشاهده میکنند و دیگر هر بار پردازش وب سایت برای کاربران شما معنایی نخواهد داشت.

افزونه مدیریت کش مرورگر :
افزونه مدیریت کش مرورگر :

استفاده از سی دی ان ها (CDN) :

سی دی ان ها که به شبکه توزیع محتوا شناخته شده است. برای آن دسته از کاربران شما مناسب است که با هاستینگ شما فاصله زیادی دارند. شاید فکر کنید فعالیت در بستر اینترنت محدودیت های مکانی را شامل نخواهد شد. اما در واقع این مشکلی است که وجود دارد و سعی بر آن شده کنترل شود.

اگر هاستینگ وب سایت شما در ایران باشد ، اما کاربرانی در آمریکا خواهان پیگیری سایت شما باشند طبیعی است که با کندی سرعت در وب سایت شما رو به رو خواهند شد.

اما کاربران ایرانی وب سایت شما را با سرعت بیشتری بارگذازی خواهند کرد. حال پیشنهاد چیست ؟ میتوانید با استفاده از سی دی ان ها به افزایش سرعت خود در اقصی نقاط جهان کمک بسیار بزرگی کنید. در واقع سی دی ان شبکه ای از سرور های موجود است. هر سرور توانایی ذخیره اطلاعات ثابتی از وب سایت های خود را دارد.

برای مثال قالب سایت یا عکس های ثابت نیز از این گونه مواردی هستند که کمتر در یک وب سایت تغییر کرده ، در نتیجه ذخیره این تغییرات میتوان به افزایش سرعت سایت خود کمک کنید.

استفاده از سی دی ان باعث افزایش کارایی و ارتباط بهتری با سرورهای متصل به وب سایت ها میباشد. در واقع با استفاده از سی دی ان ها وب سایت خود را در تمام جهان پر سرعت و قابل استفاده خواهید کرد. استفاده از سی دی ان این امکان را برای کاربران شما مهیا میکند که درخواست بارگذاری به هر سروری که از نظر مکانی به کاربران نزدیکتر هستند ارسال شده ، فورا جواب را مشاهده میکنند.

استفاده از سی دی ان ها (CDN) :
استفاده از سی دی ان ها (CDN) :

رفع پوگو استیکینگ چگونه ممکن است ؟

همیشه بهترین راه پیشگیری است. اگر وب سایت شما دچار پدیده پوگو استیکینگ شده است بهتر است در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. ما در اینجا روش هایی برای پیشگیری از این پدیده را معرفی میکنیم اما اگر شما اکنون با نزول رتبه رو به رو شده اید بهترین روش اصلاح مواردی است که بیان میشود.

در واقع همانطور که متوجه شده اید محور اصلی پوگو استیکینگ بر محتوایی ناسالم میچرخد پس اشکال کار روی محتوای شماست میخواهیم روش هایی برای رفع این مورد را با شما در میان بگذاریم.

رفع پوگو استیکینگ چگونه ممکن است ؟
رفع پوگو استیکینگ چگونه ممکن است ؟

هدف :

قبل از طراحی و راه اندازی وب سایت باید یک گام را بردارید ، هدف خود را از وب سایت مشخص کنید. اگر شما خدماتی ارائه میدهید که شناخته شده نیست  یا میخواهید کسب و کار اینترنتی خود را گسترش دهید ، بهتر  است از طراحی قالب تا خرید هاستینگ شما متناسب با اهداف شما از وب سایت باشد. سعی کنید هدف خود را مشخص کنید و پس از آن با دیدن وب سایت های رقبای خود ایده بگیرید. شما نباید با رقبای خود در یک خط باشید.

برای موفقیت در هر کاری مخصوصا توسعه یک وب سایت شما باید گامی جلوتر از بقیه باشید. خود و اهداف خود را به چالش بکشید ، خودتان را جای کاربران و کسانی که مشتریان شما هستند بگذارید. کاربران شما بیشتر به دنبال چه خدماتی هستند ؟ چه سوال ها یا نیازهایی دارند که هنوز رفع نشده است ؟ با برداشتن این گام میتوانید موفقیت خود را از راه اندازی یک وب سایت کاملا مشخص کنید.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

محتوا :

ایجاد محتوایی کاربر پسند گام دوم در رفع و جلوگیری از پوگو استیکینگ است. محتوای شما باید در راستای اهداف و خدمات شما باشد. همچنین با موضوع وب سایت هماهنگی کاملی داشته باشد. مطالب باید جنبه آموزشی داشته حتی کاربران با خواندن یک خط هم بتوانند بر اطلاعات خود بیفزاید. یا بیشتر با شما و خدماتتان آشنایی داشته باشند. برای اینکه لازم است از کسانی که در این حوزه میتوانند به شما کمک کنند ، کمک بگیرید.

 

استفاده از افرادی که در زمینه تولید محتوا مهارت دارند یا بهترین شیوه تولید محتوا را در اختیار شما میگذارند ، خالی از لطف نیست. شما باید با فردی که آشنایی کاملی با فضای اینترنت و تولید محتوا در بستر اینترنت را داراست برای موفقیت وب سایت خود همکاری داشته باشید.

محتوای هدف دار و مدیریت شده از علل اصلی پوگو استیکینگ به شما میرود. لینک های خارجی به وب سایت های دیگر میتواند تاثیرات بی نظیری بر بک لینک داشتن و افزایش اعتبار مطالب شما بگذارد. هر چه بیشتر اصالت و اعتبار محتوای خود را افزایش دهید کاربران بیشتری جذب محتوای شما نیز خواهند شد.

شبکه های اجتماعی :

فعالیت در شبکه های اجتماعی یکی دیگر از نکاتی است که میتواند باعث کاهش پوگو استیکینگ شود. درست است که وب سایت شما بیشترین بازدید را از طریق موتورهای جست و جو کسب میکند. اما فعالیت در شبکه های اجتماعی و جذب کاربرانی که علاقه مند در حوزه کاری شما هستند میتواند برای کاهش پوگو استیکینگ کمک های بسیاری باشد.

سعی کنید در جوامع مجازی جایگاه اصلی خود را داشته باشید. از طریق شبکه های اجتماعی هم کابران را با وب سایت خود آشنا کنید. توجه داشته باشید حتی یک نفر هم میتواند مانع از فاجعه پوگو استیکینگ در وب سایت شما شود. پس هیچگاه تاثیرات شبکه های مجازی را دست کم نگیرید.

قالب کاربر پسند :

داشتن ظاهری مناسب همیشه برای کاربران جذاب بوده است. اینکه شما از قالب های مناسب با رنگ هایی کاربر پسند استفاده کنید میتواند به کاهش پوگو استیکینگ کمک بسیاری کند.

شاید شما اهداف خود را مشخص کرده باشید و محتواهایی هم جهت با هدف اصلی وب سایت را درج کرده باشید. این بار بهتر است تمرکز خود را بر بهینه سازی قالب وب سایت خود بگذارید. از رنگ های مناسب برای طراحی قالب استفاده کنید. حجم فایل ها را کاهش داده و از یک قالب سبک در عین حال جذاب استفاده کنید.

قالب کاربر پسند :
قالب کاربر پسند :

شاید یکی از علل پوگو استیکینگ همین سرعت لود وب سایت باشد. سعی کنید سرعت وب سایت را افزایش داده و از آن برای جذب مخاطبین بیشتر استفاده کنید. همچنین از پلاگین های مرتبط و کمک کننده استفاده کنید. فاکتورهای بسیاری برای داشتن قالبی کاربر پسند وجود دارد سعی کنید با رعایت آن فاکتورهای وب سایت خود را جذاب جلوه دهید.

استفاده از عکس های بسیار و با حجم زیاد نه تنها باعث کاهش سرعت وب سایت میشود بلکه باعث دلزدگی کاربران نیز خواهد شد. با حداقل استفاده از عکس ها ، قالبی مناسب برای خود طراحی کنید. هم چنین نمایش داده نشدن عکس ها تا زمانی که کاربر به محل مورد نظر عکس برسد ، میتواند جلوه ای زیبا برای وب سایت شما به شمار برود. در این باره از افزونه های مرتبط کمک بگیرید.

نرخ پرش را کنترل کنید :

نرخ پرش وب سایت خود را کنترل کنید. سعی کنید همواره وب سایت خود و فعالیت های آن را چک کنید. اینکه کاربران فقط یک صفحه از وب سایت شما را میبینند یا به صفحات دیگر میروند و از مطالب دیگر وب سایت شما استفاده میکنند یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای رفع پوگو استیکینگ است.

استفاده از لینک های داخلی و نمایش مطالب مرتبط برای کاربران تاثیری بسیار مناسبی بر جذابیت وب سایت شما خواهد داشت. اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی هستید ، بهتر است در پایین مطالب سعی کنید از محصولات مرتبط برای نمایش کاربران استفاده کنید.

اینکه در هر صفحه فقط یک محصول نمایش داده شود تاثیر چندانی در جذب کاربر نخواهد داشت. سعی کنید نیاز کاربران را جست و جو کنید. کسانی که گوشی همراهی را خریداری میکنند در کنار آن دیگر چه نیازهایی دارند ؟ شاید نمایش گلس مناسب با آن گوشی یا قاب گوشی مناسب با مدل خریداری شده ، کاربران را بهتر راهنمایی کرده و به جذب کاربران بیشتر کمک های بسیاری کند.

نرخ پرش را کنترل کنید :
نرخ پرش را کنترل کنید :

جمع بندی مطلب

پوگو استیکینگ در واقع به برگشت کاربران به صفحه سرچ گوگل و انتخاب دیگر گزینه های مد نظر است. این پدیده که تماما به ضرر وب سایت تمام میشود میتواند تمام نقشه های شما را نقش بر آب کند. در مدت زمان طولانی وب سایت با کاهش رتبه گوگل مواجه میشود حتی به منبعی بی ارزش تلقی میشود.

در کنار پوگو استیکینگ فاکتور دیگری به نام نزخ پرش وجود دارد که به معنای بازدید کاربران از یک صفحه وب سایت شماست ، اینکه کاربران دیگر صفحات وب سایت شما را بازدید نکنند نیز نرخ پرش وب سایت شما را افزایش میدهد. برای جلوگیری از پوگو استیکینگ و نرخ پرش روش هایی در بالا بیان شد که بسیار موثر نیز واقع میشود در ادامه خیلی کوتاه مجدد به این موارد اشاره خواهیم کرد.

جمع بندی مطلب
جمع بندی مطلب

سرعت سایت : افزایش سرعت سایت یکی از مواردی است که میتواند مانع نرخ پرش و پوگو استیکینگ شود سرعت سایت میتواند در جذب کاربران فاکتور بسیار مهمی باشد. کاربران هیچ گاه زمان زیادی را برای بارگذاری وب سایت صرف نخواهند کرد و در صورت برخورد با این مورد فورا سایت مذکور را ترک کرده و به سایت های رقیب دیگری روی می آورند.

پاپ آپ :

در صورت استفاده از پاپ های بسیار در ورود به صفحات وب سایت ، کاربران زیادی را از دست میدهید. کاربران در صورت مشاهده این گونه پاپ آپ ها و تبلیغات فورا وب سایت را بسته و خروج خواهند داشت.

شما در حال مطالعه مقاله pogo sticking چیست هستید

محتوا :

محتوای وب سایت باید کاملا با هدف اصلی سایت هم جهت باشد استفاده از محتواهای دروغین یا اسپم باعث کاهش بازدید و افزایش نرخ پرش نیز خواهد شد. در عین حال محتوا باید دارای ظاهری کاربر پسند و خوانا باشد.

پاراگراف هایی کوتاه و استفاده از کلمات کلیدی موثر میتواند در کاهش نرخ پرش و جلوگیری از پوگو استیکینگ موثر واقع شود. محتوای شما باید گویای خدمات یا توضیح کاملی از فروش محصولات شما باشد. هیچ گاه در تولید محتوا زیاده روی نکنید. همواره صادق باشید ، همچنین بهتر است تمامی جوانب را برای تولید محتوا در نظر بگیرید.

افزونه :

استفاده از افزونه های آپدیت شده میتواند بر جذابیت و سرعت سایت موثر باشد. و همینطور غیرفعال کردن افزونه هایی که کارایی ندارند ، بسیار در افزایش سرعت سایت موثر است. هر کدام از افزونه های فعال شده باعث کاهش سرعت سایت در نتیجه احتمال افزایش نرخ پرش میشود. سعی کنید افزونه های قدیمی را غیرفعال و یا با افزونه های آپدیت شده جایگزین کنید.

عدم نمایش عکس ها :

با استفاده از قابلیت عدم نمایش عکس ها تا زمانی که کاربر صفحه را اسکرول نکرده است ، میتواند سرعت سایت را افزایش داده و ظاهر جالب تری به وب سایت شما بدهد. در این حالت عکس ها بارگذاری نمیشوند تا زمانی که کاربر به محل نمایش عکس ها در صفحه برسد. این یکی از امکانات سیستم مدیریت محتوای وردپرس است که باعث میشود جذابیت بیشتری به سایت خود بدهید همچنین سرعت لود سایت را چندین برابر خواهد کرد.

سی دی ان :

استفاده از شبکه توزیع سرورهاست. در واقع سرعت وب سایت شما بستگی به محل کاربران با هاست شما بستگی دارد اما با استفاده از سی دی ان کاربران وب سایت شما نتایج درخواست خود را از نزدیکترین سرور متصل به سی دی ان دریافت میکنند. با این قابلیت در تمامی جهان کاربران میتوانند وب سایت شما را با سرعت بالا دریافت کنند.

سی دی ان :
سی دی ان :

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید