قطار زندگی

قطار زندگی

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

قطار زندگی از جمله قطارهای لوکس فعال در خطوط ریلی کشور ما می‌باشند که در مسیر تهران و مشهد فعالیت می‌کنند. اما خطوط مختلف قطارهای دولتی و خصوصی در بیشتر شهرهای ایران فعال هستند که امکان مسافرت‌های راحت و پرجاذبه با قطار را برای مسافران مختلف فراهم می‌کنند. در این مقاله به بررسی مسافرت‌های ریلی در ایران و نکات مهم پیرامون آن می‌پردازیم.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سؤالات زیر در این خصوص پاسخ خواهیم داد:

مسیرهای راه‌آهن در کدام شهرهای ایران فعال هستند؟

چگونه می‌توان بلیت قطار خریداری کرد؟

سفر با قطار چه مزایایی دارد؟

نکات مهم بهداشتی در سفر با قطار چیست؟

مهم‌ترین قوانین در سفر با قطار چه چیزهایی هستند؟

نکات مهم ایمنی در سفر با قطار چیست؟

[/stextbox]

قطار زندگی
قطار زندگی

مسیرهای راه‌آهن در کدام شهرهای ایران فعال هستند؟

تقریباً در همه‌ی استان‌های ایران به‌جز 11 استان مانند کرمانشاه، کردستان، ایلام، گیلان و خراسان جنوبی و رضوی، در باقی استان‌ها خطوط ریلی فعال هستند. این قطارها در زمان‌بندی‌های مشخص بین شهرهای مختلف حرکت می‌کنند.

چگونه می‌توان بلیت قطار خریداری کرد؟

بهترین و راحت‌ترین راه برای خریداری بلیت قطار این است که به سایت‌های مربوط به این زمینه مراجعه کنید. کافی است عبارت “خرید بلیت قطار” را جستجو کنید تا تعداد زیادی از این سایت‌ها را پیدا کنید.

با مراجعه به این سایت‌ها، باید ابتدا مبدأ و مقصد خود را انتخاب کرده و سپس تاریخ موردنظر برای شروع سفر را تعیین کنید. در صورتی که در آن تاریخ قطاری وجود داشته باشد، می‌توانید ساعت حرکت و قیمت بلیت را در همان لحظه مشاهده کنید. اما متأسفانه با توجه به اینکه فاصله‌ی زمانی بین حرکت‌های قطارها معمولاً زیاد است، باید سفر خود را طوری برنامه‌ریزی کنید که با برنامه‌ی حرکت قطارها هماهنگی داشته باشد.

در همین سایت‌ها معمولاً خدمات و امکاناتی که در قطار وجود دارد برای شما نوشته شده است تا بدانید که در قطار موردنظر قرار است به چه امکاناتی دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، رستوران، پذیرایی، سرویس‌های خواب، امکانات رسانه‌ای، تهویه و سایر امکانات با توجه به نوع قطار و واگن موردنظر، می‌توانند در اختیار شما باشند یا نباشند.

چگونه می‌توان بلیت قطار خریداری کرد؟
چگونه می‌توان بلیت قطار خریداری کرد؟

سفر با قطار چه مزایایی دارد؟

قطار همیشه از زمان‌های قدیم دارای یک جاذبه‌ی اسرارآمیز بوده است. چه زمانی که واگن‌های قدیمی با سروصدای زیاد و تکان های شدید بر روی ریل قطار حرکت می‌کردند و چه حالا که با انواع قطارهای لوکس و سریع‌السیر روبرو هستیم، همواره قطار جزو محبوب‌ترین روش‌های سفر بوده است. معمولاً افرادی که سفر با قطار را انتخاب می‌کنند، کسانی هستند که در سفر بودن را به سریع رسیدن به مقصد ترجیح می‌دهند. در قطار می‌توان با آرامش استراحت کرد.

می‌توان یک کوپه را اجاره کرده و در طول سفر از یک فضای کاملاً خصوصی استفاده کرد. در قطارها معمولاً رستوران نیز وجود دارد که انواع غذاهای متنوع را برای وعده‌های مختلف سرو می‌کنند. در قطارهای لوکس‌تر می‌توانید دمای کوپه‌ی خود را تنظیم کنید، دستگاه‌های الکترونیکی خود را از طریق پریزهای داخل کوپه شارژ کنید

از مهماندار تقاضای کتاب و یا مجله کنید، در داخل کوپه مهماندار را احضار کنید و بسیاری کارهای دیگر که باعث می‌شوند شما یک سفر ساده و راحت و با قیمت مناسب داشته باشید. البته باید توجه کرد که بعضی از قطارهای موجود در ناوگان ریلی کشور ما قدیمی بوده و امکانات رفاهی مناسبی ندارند.

بنابراین اگر به دنبال یک سفر راحت و با امکانات هستید، از امکانات قطار خود پیش از سفر مطمئن شوید. علاوه بر این معمولاً برخلاف فرودگاه‌ها که در فواصل دور از شهر قرار دارند، ایستگاه‌های قطار عموماً در داخل شهر هستند و دسترسی به آن‌ها بسیار ساده‌تر است.

سفر با قطار چه مزایایی دارد؟
سفر با قطار چه مزایایی دارد؟

نکات مهم بهداشتی در سفر با قطار چیست؟

سعی کنید که در طول سفر لوازم بهداشتی مانند خمیر دندان و مسواک، حوله و یا دستمال‌کاغذی، کرم مرطوب‌کننده، دستمال مرطوب و یک ضدعفونی‌کننده‌ی دست به همراه داشته باشید. گاهی ممکن است که به دلیل عدم توجه کارکنان، سرویس‌های بهداشتی قطار از تمیزی و نظافت کافی برخوردار نباشند. بهتر است که در هنگام استفاده از این سرویس‌ها از دستکش و یا دستمال برای باز و بسته کردن در و یا شیرهای آب استفاده کنید.

اگر به کشیدن سیگار عادت دارید، باید بدانید که کشیدن سیگار در راهرو و یا کوپه‌ی شما ممکن است باعث ناراحتی سایر افراد شود. به خصوص که اگر افراد سالمند و یا کودکان جزء هم‌سفران شما باشند. بنابراین از کشیدن سیگار داخل قطار خودداری کنید.

معمولاً قطارهایی که دارای رستوران هستند، از سرآشپز و کارکنان حرفه‌ای در آشپزخانه‌ی خود استفاده می‌کنند. اما اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که نسبت به غذاهای غیر خانگی حساسیت دارید، بهتر است که همراه با خود یک ساندویچ یا وعده‌ی غذایی نیز داشته باشید که در طول سفر دچار گرسنگی نشوید.

مهم‌ترین قوانین در سفر با قطار چه چیزهایی هستند؟

حتماً درزمانی که می‌خواهید سوار قطار شوید، بلیت خود را از قبل آماده کنید. کارت شناسایی معتبر و یا شناسنامه نیز حتماً باید به همراه داشته باشید.

سعی کنید که حتماً خود را به موقع به قطار برسانید. معمولاً چند دقیقه قبل از حرکت، درهای قطار بسته می‌شود. اگر درها بسته شوند دیگر نمی‌توانید سوار قطار شوید. بنابراین حتماً از نیم ساعت قبل از شروع حرکت قطار، در ایستگاه حضور داشته باشید.

اگر قطار در ایستگاه توقف کند، نمی‌توانید از سرویس‌های بهداشتی داخل قطار استفاده کنید. بنابراین حتماً قبل از توقف قطار در ایستگاه، به سرویس بهداشتی مراجعه کنید.

بلیت خود را تا پایان سفر نگه دارید و از دور انداختن آن خودداری کنید.

اگر می‌خواهید بلیت خود را کنسل کنید، باید قبل از شروع حرکت قطار این کار را انجام بدهید. در صورتی که قبل در فاصله‌ی سه ساعت قبل از حرکت قطار بلیت خود را کنسل کنید، تنها 50 درصد هزینه‌ی آن به شما پرداخت می‌شود. اگر در فاصله‌ی سه تا 12 ساعت قبل از شروع حرکت، بلیت خود را کنسل کنید، 70 درصد قیمت آن به شما بازگردانده می‌شود.

اگر بیش از 12 ساعت قبل از شروع حرکت قطار، بلیت را کنسل کنید، می‌توانید 90 درصد هزینه‌ی خود را دریافت کنید.

مهم‌ترین قوانین در سفر با قطار چه چیزهایی هستند؟
مهم‌ترین قوانین در سفر با قطار چه چیزهایی هستند؟

نکات مهم ایمنی در سفر با قطار چیست؟

حتماً در طول سفر مراقب چمدان و لوازم خود باشید. بهتر است که چمدان را در کنار خود نگه دارید.

از دریافت بلیتی که به نام شما نیست خودداری کنید.

نقشه‌ی حرکت قطار را به همراه داشته باشید و از قبل بدانید که دقیقاً در کدام ایستگاه قرار است پیاده شوید.

از همراهی شما تا پایان مقاله قطار زندگی سپاسگزاریم و امیدواریم از مقاله قطار زندگی نهایت استفاده را برده باشید

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید