دامنه com ارزان

دامنه com ارزان

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

یکی از پسوندهای جهانی دامنه com است و برای اینکه دامنه com ارزان برگزینیم باید شرکت­های فعال در این زمینه را بررسی کنیم.یکی از قسمت‌های مهم که می‌تواند در روند کسب‌وکار اینترنتی شما تأثیر بگذارد نام دامنه است.

آدرس اینترنتی شرکت و یا نام دامنه شما مانند آدرس پستی شما است و از روش­های برای ارتباط به‌حساب می­آید؛و همچنین به مشتریان اینترنتی این کمک را می‌کند راحت­تر شمارا پیدا کنند.و به خاطر این است که برای ساخت وب‌سایت نام دامنه مهم است وبرای اینکه برای خود در محیط کسب‌وکار اینترنتی هویتی درست کنید احتیاج به نام دامنه دارید. هر آدرس اینترنتی از پیشوند www و همچنین نام دامنه درست‌شده است.

دامنه com ارزان
دامنه com ارزان

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

 • کار دامنه را توضیح دهید؟
 • دلیل نام‌گذاری دامنه چیست؟
 • چه نکاتی که برای خرید دامنه مهم است؟
 • چه فاکتورهای برای انتخاب نام دامنه مهم است؟
 • چطور پسوند نام دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم؟
 • نحوه سفارش دامنه در سایت­های ثبت دامنه؟
 • هزینه ثبت ،تمدید و انتقال دامنه چقدر است؟
 • چه اندازه زمان نیاز است که دامنه شما در اینترنت ثبت شود و فعال گردد؟

[/stextbox]

 

 

 • کار دامنه را توضیح دهید؟

به مجموعه­ای داده­های اینترنتی که می‌تواند یک واحد فنی و همچنین مستقل کاری را در اینترنت بر طبق اصول سیستمی به نام DNS توصیف کنند. این داده­های اینترنتی می‌توانند آدرس یک رایانه و یا یک منبع و همچنین سرویسی در دامنه WWW، FTP، ایمیل و یا اسم و آدرس سرور DNS و حتی دامنه‌های امنیتی که برای DNSSEC و چیزهای دیگر باشد. دامنه‌های اینترنتی که در جهان وجود دارد توسط سیستمی به نام DNS ارائه خواهد شد.

روش استفاده به این صورت است که سیستم اسم دامنه و یا DNS مکان موردنظر را می‌دهد از این طریق به‌جای اینکه از IP های آدرس که به‌صورت عددی هستند برای متصل شدن به کامپیوتر موردنظر که در شبکه‌های دیگر وجود دارد استفاده کنیم از نام دامنه برای اتصال به کامپیوتر استفاده می‌شود دلیل این کار این است که از طریق این روش به یادآوردن اسم دامنه برای ما راحت‌تر است. اسم این دامنه‌های اینترنتی به‌صورت متنی است که به‌وسیله خود کاربر و برای استفاده به‌صورت شخصی ثبت می‌شود.

 

 • دلیل نام‌گذاری دامنه چیست؟

هویت یک وب‌سایت در اینترنت به‌وسیله دامنه است. اگر دنبال راه­اندازی کسب‌وکار اینترنتی برای خود هستید و می‌خواهیدوب‌سایتی درست کنیددر نظر داشته باشید برای این کارباید هزینه خوبی برای نام دامنه خود کنید. گرفتن نام دامنه به شما کمک خواهد کرد که بازدیده کننده‌های که آنلاین می‌باشند بتوانند به شما دسترسی داشته باشند. یکی از ابزارهای مهم بازاریابی می‌توان نام دامنه باشد که همین نام دامنه به مشتریان شما کمک خواهد کرد که به‌راحتی بتوانند فروشگاه اینترنتی شما را پیدا کنند.

 

 • چه نکاتی که برای خرید دامنه مهم است؟

ازآنجایی‌که داشتن نام دامنه برای ایجاد کسب‌وکار اینترنتی امری مهم است و یکی از گزینه‌های مهم در تعیین هویت آنلاین شما است. از نکاتی در انتخاب کردن نام دامنه حائز اهمیت است.

برگزیدن نام دامنه درستی است که بتواند اطلاعات خوبی درباره کسب‌وکار اینترنتی به مشتریان فروشگاه ما انتقال دهد؛ و چون اکثر دامنه‌ها دارای سطح بالایی هستند ازاین‌رو انتخاب کردن نام دامنه برای کسب‌ و کار اینترنتی ما کار ساده‌ای نیست. پس‌ازآنکه نام دامنه موردنظر خود را انتخاب کردید وارد سایتی به نام WHOISمی‌شوید و نام دامنه خود را در این سایت وارد می‌کنید و بعدازاینکه نام دامنه مشکلی نداشت می‌توانیم آن را توسط شرکت‌های مجاز ثبت کنید.

چه نکاتی که برای خرید دامنه مهم است؟

چه فاکتورهای برای انتخاب نام دامنه مهم است؟

 • دامنه را باید طوری انتخاب کنیم که به یاد داشتن آن برای مشتری راحت و توانایی این را داشته باشد که بازدیدکنندگان و همچنین مشتریان خود را نگه دارد
 • زمانی که سایتی را طراحی می‌کنیم سعی کنیم از کلمات کلیدی که مربوط کار شما است را در نام دامنه خود قید کنید که این عامل سبب می‌شود که رتبه دامنه شما در جستجوها بالا برود.
 • از مناسب‌ترین پسوندها بهره ببریم. پسوندهای گوناگونی برای دامنه‌ها وجود دارد که هرکدام به منظوری خاصی قابل‌استفاده است و با توجه به کاری که انجام می‌دهید باید پسوند خود را به‌درستی برگزینید
 • از مواردی که باعث می‌شود کاربران اینترنتی سردرگم شوند ایجاد کردن فاصله و یا شماره در دامنه انتخابی آن‌هاست. که این باید به این موضوع توجه شود.

 

 • چطور پسوند نام دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

در مراحل ثبت دامنه، پس از انتخاب نام دامنه، نوبت به انتخاب پسوند می­رسد. امروزه تعداد پسوندها در حال افزایش است. در این میان اما هنوز بعضی از آن­ها، به دلیل استفاده بیشتر و به خاطر سپاری ساده­تر پرطرفدارتر و محبوب­تر از سایر دامنه­ها هستند.

البته تمام کشورها یک نشانه منحصربه­فرد ثبت دامنه دارند. به‌عنوان‌مثال این دامنه در ایران .ir می­باشد. هزینه ثبت در این دامنه در ایران به نسبت دامنه­های بین­المللی کمتر بوده و از طرفی به دلیل وجود نهاد رسمی در ایران، امکان دزدیده شدن این دامنه وجود ندارد. به‌طورکلی پسوندها را می­توانیم بر اساس زمینه­ کاری، نحوه ارائه خدمات سایت و از لحاظ جغرافیایی تفکیک کنیم.

 • نحوه سفارش دامنه در سایت ­های ثبت دامنه؟

پس از انتخاب نام و پسوند مناسب باید از عدم ثبت آن مطمئن شده و سپس برای ثبت آن اقدام نمایید. دامنه­ها را به‌طورکلی می­توان به دو صورت مدت‌زمان معلوم و انحصاری ثبت کرد. درصورتی‌که قصد استفاده از دامنه­های با مدت‌زمان معلوم را دارید. باید به این نکته توجه نمایید که تا زمانی که به‌صورت مرتب دامنه خود را تمدید می­کنید، آن دامنه متعلق سایت شما بوده و هیچ شخص دیگری نمی­تواند از آن استفاده نماید. واضح است پس از رسیدن به زمان انقضا، در صورت عدم تمدید، نام دامنه شما ازاد شده و افراد دیگر می­توانند برای ثبت مجدد از آن استفاده نمایند.

نحوه سفارش دامنه در سایت ­های ثبت دامنه؟
نحوه سفارش دامنه در سایت ­های ثبت دامنه؟

 

 • هزینه ثبت ،تمدید و انتقال دامنه چقدر است؟

به­طورکلی برای ثبت، انتقال و تمدید دامنه باید هزینه یکسانی را پرداخت کرد که این هزینه توسط شرکت­ها در جدول تعرفه­های دامنه­ها مشخص می­شود. فقط درصورتی‌که زمان انقضا دامنه شما گذشته باشد و شما قصد تمدید دامنه خود را داشته باشید. ممکن است  متحمل هزینه­ای اضافه به‌عنوان جریمه دیرکرد، شوید.

 • چه اندازه زمان نیاز است که دامنه شما در اینترنت ثبت شود و فعال گردد؟

برای ثبت و فعال کردن دامنه زمان زیادی نمی‌کشد که دامنه شما در اینترنت ثبت شود و فعال گردد. البته دامنه‌ها نیز متفاوت هستند مثلاً دامنه ccTLD معمولاً 12 ساعت تا دو روز می‌کشد که ثبت گردد ولی دامنه‌های gTLD سریعاً ثبت‌شده و بر روی اینترنت قرار می‌گیرد.

از اینکه تا انتهای مقاله دامنه com ارزان ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم از مقاله دامنه com ارزان نهاست استفاده را برده باشید

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید