تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی

تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در این مقاله به بررسی چگونگی تهیه و تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی می پردازیم.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

تولید محتوا چیست؟ و محتوانویس کیست؟

چه روش هایی برای تولید محتوا وجود دارد؟

چه نکاتی را در تولید محتوا باید در نظر داشته و رعایت کنیم؟

سئو چیست و چه نقشی در تهیه و نشر محتوا دارد؟

تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی به چه صورت انجام می شود؟

 

[/stextbox]

چگونگی تهیه و تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی
چگونگی تهیه و تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی

تولید محتوا چیست؟ و محتوانویس کیست؟

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری در حوزه های مختلف شاهد ظهور روش ها و ابزار های مختلف و متنوعی هستیم که کار ما را در زمینه های مختلفی راحت می کند.

به عنوان مثال در زمینه ی کسب و کار، اموزش، طراحی، ورزش، سیاست و غیره شاهد تولید مطالب مختلف و به اصطلاح تولید محتوا هستیم. حال می خواهیم بدانیم این محتوا چیست. محتوا شامل تمامی مواردی و مطالبی می شود که در قالب های مختلفی چون متن، عکس، صوت و ویدیو و یا ترکیبی از دو یا بیشتر از همه ی موارد گفته شده تهیه می شوند.

محتواها می توانند موضوعات مختلف داشته باشند. در قالب های متنوعی نمایش داده شوند و همین طور از کانال های مختلفی نیز منتشر شوند و در معرض دید و استفاده قرار گیرند. محتوا نویس نیز به فردی گفته می شود که اقدام به تهیه و تنظیم محتوا می کند.

تولید محتوا چیست؟ و محتوانویس کیست؟
تولید محتوا چیست؟ و محتوانویس کیست؟

موفقیت در کسب و کار و رونق بخشی به ان

امروزه لازمه ی موفقیت در کسب و کار و رونق بخشی به ان داشتن و تولید کردن محتوا های با کیفیت، یونیک و حرفه ای می باشد.

محتواهایی که اصولی تهیه شده باشند و تمامی نکاتی که باید را در خود داشته و رعایت کرده باشند. از محتواها با انواع مختلفشان در حوزه ها و زمینه های بسیار متنوعی استفاده می شود. می توان گفت هر جایی که می بینید می خوانید و یا می شنوید در اصل با نوع خاصی محتوا رو به رو هستید.

از بیلبود های تبلیغاتی گرفته تا روزنامه ها، از منوی رستوران ها تا کتاب خانه و کتاب ها، از بروشور ها گرفته تا پایان نامه های دانشگاهی، از مطالب کانال ها و شبکه های مجازی گرفته تا شنیدن پادکست های مختلف و دیدن تبلیغات تلویزیونی و غیره همگی به نوعی محتوا هستند. پس می بینید که موضوع محتوا بحثی مهم و تاثیر گذار در زندگی امروزی ما است.

چه روش هایی برای تولید محتوا وجود دارد؟

تولید محتوا در انواع مختلفی انجام می شود. می توان از صوت کمک گرفت و پادکست صوتی که نوعی محتوا به حساب می اید تهیه کرد. می توان مقاله نوشت.

می توان ویدیو کلیپ های متنوع با موضوعات و اهداف مختلف ساخت. می توان عکس های مختلفی تهیه کرد و غیره. همان طور که گفتیم راه های مختلفی برای تهیه و تولید محتوا وجود دارد و این بسته به هدف و موضوع شما دارد که کدام یک را انتخاب کنید.

شما می توانید با در نظر گرفتن خواست و هدف خود اقدام به تهیه اینفوگرافیک، وبلاگ، ویدیو های مختلف، مطالعات میدانی، عکس، پادکست و غیره کنید. این ها همگی راه های مختلف تهیه و تولید محتوا در انواع مختلف ان می باشند.

چه نکاتی را در تولید محتوا باید در نظر داشته و رعایت کنیم؟

مانند در فعالیت دیگری تهیه و تولید محتوا نیز باید ها و نباید های خود را دارد. بنابریان اگر می خواهید نتیجه ی مطلوبی از کار خود بگیرید بهتر است موارد و نکات مهم در تهیه ی محتوا را در نظر داشته و رعایت کنید. این نکات کدام ها هستند؟ در این بخش به توضیح نکات مهم در تهیه ، تولید و نشر محتوا می پردازیم. از جمله موارد و نکات مهم در انجام تولید محتوا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در محتوای خود سعی کنید از عکس های با کیفیت و مرتبط حتما استفاده کنید تا محتوای شما علاوه بر جنبه های دیگر جنبه ی بصری جذابی نیز داشته باشد.
 • محتوای تازه و جدید تهیه کنید. به یاد داشته باشید که یکی از دلایل اصلی بالا رفتن محبوبیت و بیشتر دیده شدن محتوای شما جدید و تازه بودن ان است پس هرگز از کار ها و اثار دیگران کپی برداری نکنید.
 • در تهیه و تولید محتوای خود از منابع معتبر و موثق استفاده کنید. می توانید محتوای خود را با استفاده از دانش خود و منابع مختلف فارسی تهیه کنید یعنی اقدام به تالیف کنید و یا راه دوم یعنی ترجمه را انتخاب کنید. هر یک از این راه ها نیازمند استفاده از منابع موثق و مناسب و جدید می باشند.
 • برای محتوای خود در هر نوعی که هست از تیتر و عناوین جذاب و جلب توجه کننده استفاده کنید.

دقت کنید که

 • خلاق باشید. به یاد داشته باشید که هر چقدر محتوای شما منحصر به فرد تر باشد و خاص شما باشد تاثیر گذاری بیشتری نیز خواهد داشت. در نتیجه در جای جای محتوای خود خلاقیت به کار ببرید.
 • از کلمات و اطلاحات ( به ویژه علمی و تخصصی) به درستی و در جای مناسب ان ها استفاده کنید تا محتوای شما ارزش بیشتری پیدا کند.
 • مخاطبان خود را بشناسید. خصوصیات و ویژگی ها و انتظارات مخاطبان شما به شما کمک می کند تا کارتان متمرکز تر شود و هم چنین محتوایتان برای مخاطبین جذاب باشد.
 • با توجه به موضوع خود به بلندی و کوتاهی (تعداد کلمات) محتوایتان دقت کنید.
 • محتوای خود را حتما ویرایش کنید.
 • رنگ بندی، چیدمان مطالب، استفاده ی درست از علائم نگارشی همگی دارای اهمیت می باشند.
 • از تکنیک ها و ترفندهای مختلفی که در حوزهی تهیه و هم چنین نشر محتوا وجود دارد مانند سئو استفاده کنید.
 • و …

سئو چیست و چه نقشی در تهیه و نشر محتوا دارد؟

سئو یا بهینه سازی موتورهای جست و جو یکی از تکنیک هایی است که پیش تر به ان اشاره کردیم. با به کاری گیری سئو می توانید رتبه ی بالاتری در نتایج جست و جو پیدا کرده و در نتیجه محتوای شما بیشتر دیده خواهد شد. با استفاده از سئو می توانید کلمات کلیدی و مناسب را راحت تر پیدا کنید و در نتیجه با استفاده از ان ها شانس بیشتر دیده شدن محتوای خود را بالا ببرید.

تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی به چه صورت انجام می شود؟

با توجه به توضیحاتی که قبل تر دادیم برای تهیه و تولید محتوای مختلف اعم از محتوا های تخصصی سایت های مختلف اصولی را رعایت کنیم، از ترفند های مختلف استفاده کنیم. منابع درستی را انتخاب کنیم و دقت و وقت لازم را برای تهیه ی محتوای تخصصی خود صرف کنیم. در نتیجه تولید محتوا تخصصی سایت های اینترنتی نیز از همان اصولی پیروی می کند که سایر نوع های محتوا نیز شامل ان ها می شوند.

تولید محتوای هدفمند

اگر بنا باشد متحوا منجر به ایجاد ورودی از سمت موتورهای جستجو شود بهترین روش قطعا تولید محتوای هدفمند خواهد بود.

این روش به صورت تضمین شده ودی ارگانیک شما را به تدریج افزایش داده و باعث هر چه بزرگ تر شدن وب ساست شما می شود به صورتیکه در برخی حوزه ها با یک یا دو سال کار میتوانید به بزرگ ترین وب سایت حوزه خودتان تبدیل شوید.

جهت مشاوره در زمینه تولید محتوای هدفمند با ما در تماس باشید.

09120647344

 
 

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید