بازسازی برند

بازسازی برند

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

بازسازی برند (Rebranding) یک استراتژی بازاریابی است که در آن یک نام ، اصطلاح ، نماد ، طراحی ، مفهوم یا ترکیبی از آن برای یک برند مستقر با هدف ایجاد هویت جدید و متفاوت در ذهن مصرف کنندگان ، سرمایه گذاران ، رقبا و سایر ذینفعان ایجاد می شود.

بازسازی برند
بازسازی برند

در بازاری که هیچ چیز به همین شکل باقی نمی ماند ، ممکن است زمان رسیدگی به روند بازسازی برند در نظر گرفته شود. ممکن است رای شما هم سوالاتی از قبیل سوالات زیر مطرح شود:

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

درا ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

1 – دلایل بازسازی برند چیست؟

2 – بازسازی برند چگونه است؟

3 – استراتژی های بازسازی برند چیست؟

4 – نمونه هایی از بازسازی برند موفق چیست؟

[/stextbox]

 

1 – دلایل بازسازی برند چیست؟

این یک واقعیت زندگی است که بعضی اوقات باید تغییر کند. آرم ها و برند ها ، درست مثل مردم ، به تغییر احتیاج دارند. بعضی از برند ها بعد از سال ها تغییر می کنند و برخی دیگر هر 10 سال یا حتی کمتر تغییر می کنند.

ممکن است یک تجارت متفاوت از 5 سال پیش خود شده باشد ممکن است خدمات یا محصولات جدید ارائه بدهد و یا مجموعه ای جدید از مشتریان را هدف قرار داده باشد و … این جاست که نیاز به بازسازی برند احساس می شود.

1 – دلایل بازسازی برند چیست؟
1 – دلایل بازسازی برند چیست؟

از جمله دلایل مهم در بازسازی برند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در صورتی که مجددا شرکتی را راه می اندازید.
 • نیاز به روز رسانی در کسب و کار است.
 • دامنه فعالیت خود را گسترش می دهید
 • در صورتی شرکت ادغام شده باشد.
 • و …

با طرح این سؤالات از خودتان شروع کنید: آیا برند شما هنوز هم مرتبط است؟ آیا باورپذیر است؟ آیا می توانید پشت آن بایستید؟ مهم تر از همه ، آیا می توانید از آن دفاع کنید؟

اگر جواب شما به این سؤال ها یک بله بسیار تند و رسا نیست ، پس وقت آن است که آستین های خود را بالا بزنید و شروع به بازسازی برند خود کنید.

البته زود شروع به کار نکنید اول فکر کنید.

برند شما یک آرم یا یک برچسب ساده و یا یک تبلیغات نیست. برند شما یک سفیر است. چیزی است که شما هر روز با آن زندگی می کنید پس باید قابل دفاع باشد، و باید تجربه ‌ای را که می خواهید مشتری هنگام تعامل با شرکت شما داشته باشد بیان کند.

نمونه سؤالاتی که برای بازسازی برند باید بپرسید:

نمونه سؤالاتی که برای بازسازی برند باید بپرسید:
نمونه سؤالاتی که برای بازسازی برند باید بپرسید:

چرا در حال انجام rebrand هستیم؟

ما برای حل چه مشکلی تلاش می کنیم؟

آیا تغییری در فضای رقابتی رخ می دهد که بر پتانسیل رشد ما تأثیر بگذارد؟

آیا مشخصات مشتری ما تغییر کرده است؟

آیا مارک ما داستان غلط (یا منسوخ) را بیان می کند؟

چه چیزی را می خواهیم انتقال دهیم؟ به چه کسی؟

چرا کسی باید به برند ما اهمیت دهد؟

چه کسی باید به برند ما اهمیت دهد؟

آیا نیازهای آن ها یا نحوه تعریف آن ها تغییر کرده است؟

آیا ما از مشتری خود می خواهیم که بیش از آن چه که انجام می دهیم به برند ما – و معنی آن – اهمیت دهد؟

آیا برند ما به چیزی ارتباط دارد که دیگر معنی ندارد؟

آیا برند ما با نیازها و خواسته های فعلی مشتریان متفاوت است؟

آیا ما با جهت برند خود پیشرو هستیم؟

آیا ما با برند تجاری خود را دنبال می کنیم؟

آیا هدف این بازسازی برند تکاملی است یا یک نقطه عطف؟

آیا این راه حل در 5 ، 10 و 15 سال از این پس براساس آن چه قابل پیش بینی است ، کار خواهد کرد؟

اگر ما امروز کار خود را شروع می کردیم ، این یک راه حل تجاری خواهد بود؟

از پاسخ سوالات خود استفاده کنید تا به جدا شدن از برند قبلی مطمئن شوید و شروع به بازسازی برند خود نمایید.

دلایل صحیح (و اشتباه) برای Rebrand

بازسازی برند پیچیده است و خطرات بزرگی را به همراه دارد.

حتی مارک های بزرگ نیز مصون نیستند – فقط به Uber نگاه کنید. پس از بازسازی برند آن ، 44٪ از مردم از آنچه لوگوی Uber نشان می دهد مطمئن نیستند.

درنهایت ، دانستن خطرات ناشی از بازسازی برند می تواند به شما کمک کند تا به دلایل درست تصمیم بگیرید که این کار را انجام دهید یا خیر.

اگر به دنبال بازسازی برند در تجارت خود هستید، زیرا روند فروش کند بوده است یا به نظر می رسد تلاش ها برای این برند تجاری موفق نبوده است. این موضوعات با ایجاد یک استراتژی جدید بازاریابی حل می شود. تحقیق برای شناسایی علت اصلی بسیار مهم و ضروری است.

اگر در حال تصمیم گیری بازسازی برند هستید زیرا دیدگاه ، مأموریت ، ارزش ها و بازار شرکت شما دیگر در برند شما منعکس نیست ، ممکن است بازسازی برند تصمیم درستی باشد.

چند دلیل عمده دیگر وجود دارد که شما می توانید بازسازی برند را در نظر بگیرید ، از جمله:

 • بازار های جدید – اگر در بازارهای بین المللی هستید که با آرم فعلی ، پیام رسانی خوبی ندارید ، ممکن است نیاز باشد نام تجاری خود را به روز کنید.
 • تغییر استراتژی فروش – برند ها ایجاد شده اند تا ارتباط شرکت و مشتریان را برقرار سازند. در صورتی که تغییر در استراتژی فروش از کالا و مشتریان وجود دارد. بازسازی برند گزینه پیشنهادی است.
 • فلسفه جدید – رسالت ، چشم انداز و ارزش های تجارت شما باید بر هر تصمیمی که می گیرید حاکم باشد – از جمله تصمیمات مربوط به برند. اگر MVV شما در حال تغییر مسیر و جهت گیری مسیر تجارت خود در کنار آن هاست ، لازم است نام تجاری خود را دوباره ارزیابی کنی.
 • ادغام و مالکیت – هنگامی که دو شرکت با هم ترکیب می شوند، دو برند نیز جمع می شوند. پیدا کردن یک برند جدید که منعکس کننده موجودیت جدید باشد ، از سردرگمی جلوگیری کرده و ایجاد اعتماد می کند.

پس یک مارک باید ارزش ، رسالت ، بازار و هدف شرکت را منعکس کند. بنابراین ، یک برند باید به یک تجارت کمک کند تا چگونگی پیشرفت آینده را پیش بینی کند. اگر آرم ، برچسب ، پیام ، وب سایت ، بازار یا خدمات دیگر با مسیری که شرکت روی آن متمرکز است همسو نباشد ، احتمالاً زمان بازسازی برند است. مشتریان ایده آل ، هدف و جهت گیری برند جدید را تشخیص می دهند و طبیعتاً باید با هویت جدید و خلاقیت استثنایی برند، ارتباط برقرار کرده و به آن جذب شوند.

چند دلیل عمده دیگر وجود دارد که شما می توانید بازسازی برند را در نظر بگیرید ، از جمله:
چند دلیل عمده دیگر وجود دارد که شما می توانید بازسازی برند را در نظر بگیرید ، از جمله:

علاوه بر این ها، چند دلیل برای عدم بازسازی برند در اینجا ذکر شده است:

بی حوصلگی – خیلی اوقات ، مدیران یک بازسازی برند را در نظر می گیرند ، زیرا آن ها از دیدن همان آرم و شعار در هر روز خسته شده اند. هنگامی که با نام تجاری خود احساس کسلی می کنید ، به یاد داشته باشید که مشتریان شما (که آن را بسیار کمتر می بینند) ممکن است عاشق آن باشند.

پاسخ دادن به یک بحران – اگر فقط می خواهید یک مشکل خاص را پوشش بدهید. اشتباه در دست زدن به بازسازی برند می تواند اعتبار شرکت را خدشه دار کند.

دلایل شخصی و عجولانه – تصمیم مدیران جدید به بازسازی برند برای این که بتوانند خودشان را نشان بدهند. این تصمیات سریع و عجولانه و البته نسنجیده کمکی به رشد و پیشرفت شرکت نخواهد کرد.

جلب توجه – شاید فروش مطلوب رخ نداده است ، و تلاش ها برای معرفی برند نتیجه مطلوب نداشته است در این حالت به طور ناگهانی به گزینه بازسازی برد پریدن بسیار اشتباه است. زیرا در بهترین حالت ممکن است فروش تغییراتی داشته باشد

اما چون حمایتی در کار نیست مداوم نباشد و فقط در یک مقطع کوتاه کار کند. در بدترین حالت هم این شوک می تواند تمام موفقیتی که شرکت قبلا به دست آورده بود را از دست بدهد. به جای شروع با نام تجاری جدید ، به دنبال ایجاد یک کمپین بازاریابی جامع و مرتبط با اهداف تجاری باشید که این امر باعث ارتقاء آگاهی از برند می شود.

 

2 – بازسازی برند چگونه است؟

از آنجا که هر شغلی نیازهای متنوعی دارد ، طراحی لوگو و هویت بصری در روند برن دسازی می تواند 4 تا 6 هفته طول بکشد. وب سایت ها می توانند چندین ماه به طول انجامند ، بنابراین اختصاص 2 تا 5 ماه برای طراحی و توسعه وب سایت معمول است.

2 – بازسازی برند چگونه است؟
2 – بازسازی برند چگونه است؟

در این جا چند گام آسان آورده شده است تا بتوانید برای بازسازی یک برند هدفمند از آن استفاده کنید.

1 – 2 – بازسازی برند به صورت جزئی یا کلی

اگر تجارت شما بالغ تر است ، یک بازسازی جزئی می تواند به شما کمک کند تا وفاداری به نام تجاری که ساخته اید را حفظ کنید ، در حالی که برند خود را با طراوت دوباره به روز می کنید تا با تغییرات زمان و بازارهمگام باشید.

اگر شما در حال تغییر هویت کامل هستید و ماموریت ، چشم انداز و ارزش های شرکت شما در حال تغییر است ، ممکن است نیاز به بازسازی برند به صورت کلی باشد. این گزینه به طور معمول برای موقعیت هایی مانند ادغام ، تغییرات اساسی محصولات و سایر شیفت های مشابه بنیادی مناسب است.

2 – 2 – کشف آن چه شما را متفاوت می کند.

اگر به وب سایت های شرکت ها سری بزنید، همه آنها می گویند ، “ما پیشرو (یا ابتکاری ترین یا بهترین) ارائه دهنده محصولات هستیم.” ولی این دقیقا چه معنایی می دهد؟

برای اینکه بفهمید چه چیزی شما را متفاوت می کند ، فقط باید چند سؤال ساده از مشتریان بپرسید:

چه کسی به شرکت ما بیشترین اعتماد را دارد و چرا؟

یک مورد که ما به شما ارائه می دهیم چیست که هیچ کس دیگری نمی تواند ارائه دهد؟

چه کار بهتری می توانیم انجام دهیم؟

پاسخ های آنها ممکن است شما را شگفت زده و خوشحال کند. پنل خود را گسترش دهید تا شامل کارمندان ، تأمین کنندگان یا شرکای استراتژیک نیز باشد. این تمرین که به عنوان یک ممیزی مارک تجاری نیز شناخته می شود ، به بهترین وجه توسط شخص ثالث ، مانند مشاور یا فریلنسر انجام می شود ، که احتمالاً پاسخ های ناخوشایندی را دریافت می کند. مهم است که جواب واقعی را بدست آورید و نه آن چیزی که فکر می کنید و دوست دارید، بشنوید.

3 – 2 – بیان کنید که چرا در تجارت هستید.

توضیح دادن کارهایی که انجام می دهید و چگونه انجام می دهید ، بسیار ساده است ، اما توضیح اینکه چرا این کار را می کنید سخت تر است. چرا در تجارت هستید؟ چرا مشتریان به پیشنهادات شما احتیاج دارند؟ چرا مشتریان باید شما را درگیر کنند؟

به یاد داشته باشید از زبانی ساده استفاده کنید که مشتریان بتوانند با آن ارتباط برقرار کرده و آنرا درک کنند. از کلمات یا حرف های بی فایده خودداری کنید. مثالی از ارائه دهنده راه حل ها که آژانس اینگرام میکرو اخیراً با ابتکار عمل خود برای کمک به به یک بازسازی برند کرده است آورده شده است: “ما معتقدیم که هر شخص باید در هر زمان و هر کجا که انتخاب کند ، آزادی در کار داشته باشد.” این جمله کاملا واضح است، و چیزی است که یک رهبر تجارت و رهبر فن آوری به طور یکسان، می توانند از آن استفاده کنند.

4 – 2 – ارتباط مداوم داشته باشید.

هنگامی که برند خود را پیدا کردید ، باید اطمینان حاصل کنید که به طور مداوم ارتباط برقرار می کند. تمام نقطه نظرات داخلی و خارجی و مشتریانی را در نظر بگیرید. کارمندان خود را ترغیب کنید که برند شما را بیاموزند.

5 – 2 – برای تأثیر بیشتر از داستان گویی استفاده کنید.

برند خود را با استفاده از یک قصه موثر بسازید. داستان گویی به طور معمول در قالب یک مشتری است. نشان دادن نحوه کمک به مشتری خود، دیگران را قادر می سازد تا ببینند چگونه می توانید به آنها کمک کنید.

اگر تصمیم به بازسازی برند قطعی شد حتما به 8 توصیه زیر توجه نمایید.

 • حتما جوانب را بسنجید.

جوانب را بسنجید زیرا تبعات بازسازی برند بسیار بیشتر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. برخی افراد صرفا برای این که نام شرکت را دوست ندارند به فکر بازسازی برند می افتند. دقت نمایید که این دلیل اصلا خوب و کافی نیست. در صورتی که استراتژی های شرکت تغییر کرده اند و برند شما قدیمی شده و گویا نیست به بازسازی برند اقدام کنید.

 • برای نام گذاری ، خاص و ناب باشید.

مدیران اهداف را برای نام تجاری جدید تعیین می کنند، و سپس گزینه های نام را با توجه به میزان تحقق اهداف از پیش تعیین شده ارزیابی می کنند. اسمی را پیدا کنید که توضیح دهد دقیقا در چه موردی هستید. این کار همه چیز را روشن و ساده می کند و در اولین ارتباط با فروشندگان تاثیرگذار خواهد بود.

 • فرهنگ مسئولیت ایجاد کنید.

شما باید که به اشخاصی که وظیفه این بازسازی را دارند مسئولیت و اختیار دهید. نمایندگان از هر بخش را درگیر کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

 • برنامه را به صورت تفصیلی تهیه نمایید .

فرهنگ مسئولیت به یک تیم امکان می دهد تحویل های کلیدی را به همراه تاریخ های تکمیل معقول شناسایی کنند. تمرکز روی تحویل ها است ، نه کارها. یک فرایند خوب باعث می شود فرد مسئول بتواند “چگونه” را طبق خواست خود مدیریت کند تا آنچه به دست آورده است را به موقع تحویل دهد. بازرسی های مکرر می تواند برنامه زمانبندی را بررسی نماید، و مواردی را مطرح کند که شاید قبلاً مورد توجه قرار نگرفته باشد.

 • نسبت به توجه مطبوعاتی واقع بین باشید.

وقتی شرکت های بزرگ کارهایی انجام می دهند ، مطبوعات به آن توجه می کند. آیا بازسازی برند شما توسط یک رویداد مهم در آینده هدایت می شود؟ آیا تحقیقات به هدایت تصمیمات شما کمک کرده اند؟

 • از تیمتان الهام بگیرید.

از تیم داخلی خود برای گرفتن ایده استفاده کنید.

 • مشتریان خود را در نظر بگیرید.

بازسازی برند موفق و عالی برای مشتریان و همچنین تیم داخلی شما هیجان انگیز خواهد بود. مهم تر از همه ، تغییر نباید به معنای کارهای اضافی زیادی برای آن ها باشد.

 • ببه روز رونمایی برند جدید توجه نمایید.

انتخاب روزی که از برند جدید رونمایی می کنید نیز مهم است. اگر درست عمل کنید 10 درصد از هدف خود را در همان روز به دست خواهید آورد. اگر از شرکت های بیرونی برای بازسازی برند استفاده کرده اید آن ها شما را در انتخاب این روز راهنمایی خواهند کرد.

به طور خلاصه مراحل بازسازی برند به شرح زیر است:

برای پیاده سازی موفقیت آمیز یک استراتژی بازسازی برند ، با شناسایی این که آیا برند شما به بازسازی جزئی یا کل نیاز دارد ، شروع کنید. در مرحله بعد ، از طریق تحقیق بازار هدف تجاری برند خود را مجدداً ایجاد کنید تا مشخص کنید، جمعیتی که امیدوار هستید با بازسازی برند جذب کنید ، چیست. سرانجام ، دیدگاه ، مأموریت و ارز ش های شرکت خود را مجددا تعریف کنید و از این تعاریف جدید به عنوان راهنمای راهبردی خود استفاده کنید.

بعد از این که بازسازی برند را انجام دادید موارد ذیل را اجرا کنید:

 • بیانیه ماموریت را بازنویسی کنید
 • طراحی مجدد آرم
 • طراحی مجدد کلیه مواد بازاریابی
 • راهنمای سبک برند خود را دوباره بخاطر بسپارید
 • طراحی مجدد وب سایت و برنامه ها
 • به مشتریان خود اجازه دهید تا از بازسازی برند شما اطلاع داشته باشند تا بدانند که چه اتفاقی می افتد
 • برند خود را دوباره راه اندازی کنید
بعد از این که بازسازی برند را انجام دادید موارد ذیل را اجرا کنید:
بعد از این که بازسازی برند را انجام دادید موارد ذیل را اجرا کنید:

3 – استراتژی های بازسازی برند چیست؟

همان طور که گفته شد دلایل زیادی وجود دارد که یک شرکت ممکن است نیاز به بازسازی برند داشته باشد . بیشتر آن ها ریشه در نیاز به تغییر کاربری شرکت در بازار دارند.

این می تواند به سادگی ادغام دو بنگاه اقتصادی باشد و یا به پیچیدگی تغییرات عمده در استراتژی های مربوط به مشتریان و یا تجارت باشد. اما به هر دلیلی ، یک شرکت سرانجام با این سؤال روبرو می شود که چگونه باید به شکلی که نتیجه کسب و کار مطلوب را به دست آورد ، به بازسازی برند دست بزند.

1 – 3 –  با دلیلی که شما را ملزم به بازسازی برند می کند شروع کنید.

هر استراتژی بازاریابی باید با درک کاملی از دلیل تجارت و کسب کار شروع شود. آیا این امر به این علت است که شما نیاز دارید سریع تر رشد کنید؟  آیا شرکت شما نیاز به رقابت با رقبای بزرگتر و قدرتمند تر دارد؟

این دلایل می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • می خواهید در سطح بالاتر یا در یک بازار جدید به رقابت بپردازید.
 • نام تجاری شما دیگر منعکس کننده شما نیست.
 • شرکت شما از یک برند موجود دور است.
 • یک دلیل قانونی دارید که شما را مجبور به تغییر می کند.
 • باید پیام خود را ساده و متمرکز کنید.
 • یک تیم بازاریابی جدید دارید.
 • در حال راه اندازی یک خط سرویس جدید هستید.

2 – 3 – در مورد شرکت و مشتری های هدف خود تحقیق کنید

این مرحله مربوط به تحقیقات مستقل در بنگاه و مشتریان است. اگر می خواهید به یک بازار جدید منتقل شوید ، این تحقیق باید شامل مشتریان هدف جدید شما نیز باشد. هدف این است که درک درستی از ادراک و شایستگی های فعالیت تجاری کنونی خود داشته باشید.

بدون این تحقیق ، شما فقط از منظر داخلی فعالیت خواهید کرد. تحقیقات در مورد خریداران و فروشندگان خدمات حرفه ای نشان می دهد که تقریباً همه بنگاه ها نقاط کور دارند. وقتی با انسان طرف هستیم بدون تحقیق عینی ، شما بر روی مفروضات غیرواقعی ، یک برند ایجاد خواهید کرد.

3 – 3 – برای گرفتن استراتژی برند خود از موقعیت یابی و پیام رسانی استفاده کنید.

هنگامی که ساختار موقعیت یابی و پیام رسانی در بازار شرکت خود را توسعه می دهید ، جوهر استراتژی برند خود را کشف خواهید کرد. موقعیت بازار شما شرح مختصری از مکان شما در فضای بازار است. آیا شما یک رهبر خلاق یا ارائه دهنده کم هزینه هستید؟

این موقعیت یابی در بسیاری از تصمیمات بعدی شما را اثرگذار خواهد بود. باید تعادل را بین برندی که اکنون هستید با برند جدیدی که می خواهبد داشته باشید برقرار کنید. شما باید بتوانید از موقعیت خود پشتیبانی کنید تا نام تجاری شما توخالی نباشد.

برند پیام های شما را برای هر یک از مخاطبان اصلی شما بیان می کند. این پیام ها باید مطابق با نام تجاری کلی شما و قابل پشتیبانی باشند. برند اسکلتی است که بازاریابی روی آن ساخته می شود.

4 – 3 – هویت برند خود را بسازید

این بخشی از استراتژی بازسازی برند است که در آن عناصر بصری را ایجاد می کنید تا مخاطب را در حیطه کسب و کار شما به شرکت شما دهد. به نام شرکت ، آرم ، نشان ، رنگ ، طراحی کارت ویزیت و موارد مشابه فکر کنید. این عناصر غالباً در یک سند راهنمایی توصیف می شوند ، که مجموعه ای از پارامترها را برای اطمینان از عملکرد برند شما در تمام موارد بازاریابی فراهم می کند.

دقت نمایید که افراد زیادی این عناصر را با نام تجاری اشتباه می گیرند. در حالی که نام تجاری شهرت و دیدگاه یک بنگاه اقتصادی و برند نوع بصری از فعالیت آن بنگاه است.

5 – 3 – وب سایت و رسانه های اجتماعی خود را بسازید

وب سایت شما مهمترین ابزار ارتباطی و توسعه تجارت است. این مکان جایی است که می توانید یک داستان قانع کننده را برای هر یک از مخاطبان خود بگویید. این اولین جایی است که یک مشتری یا کارمند آینده نگر برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت شما به آن روی می آورد.

جای تعجب نیست که بگوییم وب سایت و رسانه های اجتماعی قلب یک شرکت به روز و مدرن هستند.

6 – 3 – تضمین بازاریابی

در این مرحله از استراتژی بازسازی برند خود ، کلیه مواد بازاریابی مورد نیاز برای ارتباط با برند و پیام های خدمات خود را تهیه خواهید کرد. به الگوهای پیشنهادی ، بروشورها ، آگهی های یک صفحه ای و غرفه های نمایشگاه فکر کنید.

اینها ابزاری هستند که شما برای انتقال پیام خود از آن ها استفاده خواهید کرد. آنها باید کاملاً در استراتژی برند شما مورد نظر قرار بگیرند.

7 – 3 – طرح ساخت برند

عنصر نهایی استراتژی بازسازی برند شما تهیه برنامه ای برای تبلیغ و تقویت برند جدید شما است. چگونه آن را راه اندازی خواهید کرد؟ در ابتدا ، ضروری است كه كاركنان شما از برند جدید استقبال كنند.

همچنین مهم است که شما این برند را به شکلی بسازید که اعتبار و تخصص شرکت شما و همچنین نام آن را اطلاع دهد. این باید با موقعیت فعلی بازار شما ارتباط برقرار کند.

برخی از شرکت ها در استراتژی های بازسازی برند تلاش به میانبر زدن می کنند و شکست می خورند. پس در اجرای بازسازی برند گام به گام و با حوصله عمل نمایید تا به موفقیت برسید.

 

4 – نمونه هایی از بازسازی برند موفق چیست؟

بازسازی برند فقط یک آرم جدید و براق نیست بلکه یک بازنگری استراتژیک است که درک عمومی را کاملاً بازسازی می کند. تغییر می تواند شگفت آور باشد و آن را به تکامل، انقلاب و یا یک نقطه عطف تبدیل کند. باسازی برند می تواند هوای تازه ای را در شرکت شما بیاورد و با جذب مخاطبان جدید می تواند دسترسی شما را گسترده تر دهد.

چند نمونه از بازسازی برند موفق در زیر آورده شده است:

1 – 4 – شرکت GLPS

1 – 4 – شرکت GLPS
1 – 4 – شرکت GLPS

قبل از بازسازی برند

GLPS یک شرکت متخصص در حفاظت از رعد و برق برای صنایع باد ، هوا و فضا می باشد.

به همین ترتیب ، آنها وظیفه دارند از یکی از پویا ترین و غیرقابل کنترل ترین پدیده ها ، محافظت کنند.

با این حال ، حس قدرت و کنترل برای GLPS ضروری بود ، بنابراین استراتژی بازسازی برند آنها روی ایده توانمندسازی مخاطبان هدف خود برای پذیرش مسئولیت متمرکز بود.

قبل از بازسازی برند
قبل از بازسازی برند

بعد از بازسازی برند

لوگوی آنها موفق شد با ترکیب نور و روشنایی بین قسمت تمیز و منظم  تصویر با قسمت نامنظم آن ، یک نماد بصری ایجاد نماید که می تواند هدف آن ها که محافظت و آرامش است را بیان کند.

GLPS با استراتژی بازسازی برند خود موفق به اضافه کردن یک عنصر کنترل در جهان آشوب می شود تا به مخاطبان خود نشان دهد که می توان به آن ها اعتماد کرد و تخصص آن ها در این زمینه غیرقابل انکار است.

2 – 4 – یوتیوب

سرانجام YouTube پس از 12 سال آرم خود را به طرز خارق العاده ای برجسته نشان داده است. “لوله” قرمز رنگ که روی کلمه قرار گرفته است به قسمت جلوی کلمه کلیدی منتقل شده و به یک نماد قابل تشخیص تر تبدیل شده است.

2 – 4 - یوتیوب
2 – 4 – یوتیوب

3 – 4 – مستر کارت

این برند با دقت انتخاب شده ، رنگی که برای آن در نظر گرفته شده در برابر زمینه های مختلف روشن و درخشان به نظر می رسد.

3 – 4 – مستر کارت

4 – 4 – لیگ برتر

هویت جسورانه و پر جنب و جوش ، از نماد شیر مدرن – نمادی که بخشی از میراث مسابقه است.

4 – 4 - لیگ برتر
4 – 4 – لیگ برتر

5 – 4 – ترکیب خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز و کنتیننتال ایرلاینز

هنگامی که یونایتد ایرلاینز United Airlines و کنتیننتال ایرلاینز  Continental Airlines در سال 2010 با هم ادغام شدند ، این نام به عنوان هواپیمایی یونایتد باقی ماند و نماد جهان را در خطوط هوایی Continental Airlines درج کرد.

5 – 4 – ترکیب خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز و کنتیننتال ایرلاینز
5 – 4 – ترکیب خطوط هوایی یونایتد ایرلاینز و کنتیننتال ایرلاینز

نتیجه

اگر تجارت شما نیاز به یک فرصت دوباره برای زندگی دارد و می خواهید گستره فعالیت خود را به محصولات، مشتریان و بازارهای بیشتر و جدید تر گسترش دهید، بازسازی برند می تواند بهترین گزینه ای باشد که انتخاب می کنید.

حالا که همه چیز در مورد بازسازی برند می دانید ، وقت آن است که در نظر بگیرید که چرا و چگونه می خواهید این کار را انجام دهید. این که آیا شما به دنبال بازسازی یک آرم ، بازسازی وب سایت ، برخی از پیام های به روز شده یا بازنگری کامل برند هستید ، این مراحل می تواند به شما کمک کند تا بهترین استراتژی خود را برای ساخت یک مارک در نظر بگیرید که این بار درست عمل کند.

به یاد داشته باشید که مهم ترین هدف مارک تجاری یا برندهای مختلف این است که پیامی را ایجاد کنند که صادقانه با مخاطب هدف صحبت کند ، در حالی که ب ارزش ها و مسیری که شرکت برای رشد آینده در نظر دارد همسو و مطابق باشد. در نظر داشته باشید برند شما موجودیت شماست!

 

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید