گوریلامارکتینگ چیست؟

گوریلامارکتینگ چیست؟
تیم هشت بزرگترین تیم
در ایران

امروز در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با معرفی گوریلامارکتینگ چیست؟

بازاریابی Guerilla marketing همان بازاریابی چریکی می باشد که بر پایه خلاقیت و ابتکارها استوار است. حال می خواهیم به صورت حرفه ای تر طبق مقاله های از قبل گفته شده در مورد بازاریابی چریکی به شرح مقاله گوریلامارکتینگ بپردازیم.

تاریخچه

تاریخچه شکل گیری و اسم گذاری این بازاریابی توسط شخصی به نام جی کنراد لوینسون در سال ۱۹۸۴ با کتاب گوریلا به عمل آمد. بازاریابی گوریلا فنی از تبلیغات نامنظم است، کسانی که دراین بازاریابی مشغول هستند وظیفه دارند مشتریان خود را غفلت زده کنند به این منظور که مشتریان با دیدن تبلیغات چشم گیر جذب آن ها شوند.

متاسفانه کاربرد این بازاریابی در فرهنگ ایران به خوبی شکل نگرفته، به همین دلیل بیشتر این بازاریابی در شرکت های بزرگ رواج پیدا کرده است. اما باید دانست که از این بازاریابی برای محیط های کوچک بهتر و کاربردی تراست یا اینکه برای راه اندازی محیط های بدون بودجه و سرمایه از اهمیت بالایی برخورداراست.

مزیت های بازاریابی گوریلامارکتینگ :

  • نبودن شیوه آزمون و خطا
  • بودجه و هزینه کم
  • تمرکز بر مشتریان
  • منصف بودن در کسب و کارهای کوچک و بزرگ

در بازاریابی گوریلا مارکتینگ باید حتما به این نکته توجه کرد محیطی که قرار است در آن تبلیغات شکل بگیرد حتما مخاطبان و افراد زیادی داشته باشد، یا از طریق شبکه های مجازی که تعداد کاربران زیادی دارد تبلیغ کنند.

در زمان تبلیغات باید از خلاقیت و روش های جذب کننده بیشتری استفاده شود هر چقدرتعداد افراد بیشتری تبلیغات را دیدن کنند احتمال مشتری شدن آن ها هم بیشتر می شود. در طی این کار بایستی توجه داشت که باعث آزار و اذیت مردم نشوید و طبق قوانین پیش بروید.

انواع بازاریابی گوریلامارکتینگ :

  • بازاریابی گوریلامارکتینگ محیطی
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ مردمی
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ حضوری
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ پوستری
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ پنهان
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ تجربه ای

 

در آخر برای افراد و اشخاصی که می خواهند در این بازاریابی شرکت کنند باید آمادگی بالایی برای روش های تبلیغاتی داشته باشند تا بتوانند مشتریان زیادی را جلب کنند و به سود بالایی برسند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه پیشبرد وب سایت خود و ارائه روش های عملی در زمینه تولید محتوای هدفمند با ما در تماس باشید.

۰۹۱۲۰۶۴۷۳۴۴

تیم هشت

خواندن این مطالب به شما توصیه می شود
دوره MBA در مشهد در این مقاله میخواهیم به موضوع دوره های MBA در مشهد بپردازیم: MBA چیست؟ دوره مدیریت MBA از نمونه دوره ها ی آموزشی مدیریتی پردر آمد سال های قبل است. ...
کپی‌رایترهای شکست‌خورده امروز با هم موضوع کپی‌رایترهای شکست‌خورده را بررسی میکنیم. آژانس های تبلیغاتی زیادی هستند که کپی رایترهای حرفه ای دارند. اکثر آنها معمولا تیپ  ق...
افزایش فروش از طریق آموزش استفاده از محصول... افزایش فروش از طریق آموزش استفاده از محصول برای جلب این افراد تبلیغات آموزشی بهتر است. نقطه مقابل تکنیک «عصاره کشی از بازار» آگاه کردن افراد، در...
کپی رایتینگ بهترین روش کسب درآمد در خانه... امروز در خدمت شما هستیم با معرفی کپی رایتینگ بهترین روش کسب درآمد در خانه معمولا افراد زیادی هستند که بنا به دلایل مختلفی می‌خواهند در خانه کار کنن...

مشاوره سئو و تولید محتوا

09120647344

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید.