امروز در خدمت شما کاربران گرامی هستیم با معرفی گوریلامارکتینگ چیست؟

بازاریابی Guerilla marketing همان بازاریابی چریکی می باشد که بر پایه خلاقیت و ابتکارها استوار است. حال می خواهیم به صورت حرفه ای تر طبق مقاله های از قبل گفته شده در مورد بازاریابی چریکی به شرح مقاله گوریلامارکتینگ بپردازیم.

تاریخچه

تاریخچه شکل گیری و اسم گذاری این بازاریابی توسط شخصی به نام جی کنراد لوینسون در سال 1984 با کتاب گوریلا به عمل آمد. بازاریابی گوریلا فنی از تبلیغات نامنظم است، کسانی که دراین بازاریابی مشغول هستند وظیفه دارند مشتریان خود را غفلت زده کنند به این منظور که مشتریان با دیدن تبلیغات چشم گیر جذب آن ها شوند.

متاسفانه کاربرد این بازاریابی در فرهنگ ایران به خوبی شکل نگرفته، به همین دلیل بیشتر این بازاریابی در شرکت های بزرگ رواج پیدا کرده است. اما باید دانست که از این بازاریابی برای محیط های کوچک بهتر و کاربردی تراست یا اینکه برای راه اندازی محیط های بدون بودجه و سرمایه از اهمیت بالایی برخورداراست.

مزیت های بازاریابی گوریلامارکتینگ :

  • نبودن شیوه آزمون و خطا
  • بودجه و هزینه کم
  • تمرکز بر مشتریان
  • منصف بودن در کسب و کارهای کوچک و بزرگ

در بازاریابی گوریلا مارکتینگ باید حتما به این نکته توجه کرد محیطی که قرار است در آن تبلیغات شکل بگیرد حتما مخاطبان و افراد زیادی داشته باشد، یا از طریق شبکه های مجازی که تعداد کاربران زیادی دارد تبلیغ کنند.

در زمان تبلیغات باید از خلاقیت و روش های جذب کننده بیشتری استفاده شود هر چقدرتعداد افراد بیشتری تبلیغات را دیدن کنند احتمال مشتری شدن آن ها هم بیشتر می شود. در طی این کار بایستی توجه داشت که باعث آزار و اذیت مردم نشوید و طبق قوانین پیش بروید.

انواع بازاریابی گوریلامارکتینگ :

  • بازاریابی گوریلامارکتینگ محیطی
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ مردمی
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ حضوری
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ پوستری
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ پنهان
  • بازاریابی گوریلامارکتینگ تجربه ای

 

در آخر برای افراد و اشخاصی که می خواهند در این بازاریابی شرکت کنند باید آمادگی بالایی برای روش های تبلیغاتی داشته باشند تا بتوانند مشتریان زیادی را جلب کنند و به سود بالایی برسند.

جهت دریافت مشاوره در زمینه پیشبرد وب سایت خود و ارائه روش های عملی در زمینه تولید محتوای هدفمند با ما در تماس باشید.

09120647344

تیم هشت

خواندن این مطالب به شما توصیه می شود
مزیت رقابتی امروز با بررسی موضع مزیت رقابتی با شما خواهیم بود. مزیت های رقابتی می توانند در حوزه هایی چون فناوری، نوآوری ، بازاریابی، ارائه کیفیت و نیز بهره ...
آنالیز رقبای سایت ما امروز می خواهیم بررسی کنیم که آنالیز رقبای سایت ما به چه صورت خواهد بود. یکی از مهمترین ابزارهای مدیریتی یک مدیر خبره و با سواد تیم آنالیز مارک...
دوره mba امروز در خدمت شما هستیم با معرفی دوره mba ریشه کلمه mba از اصطلاح master of business administration گرفته می شود که به معنی اشخاصی که در مدیریت یا ...
چگونه بیشتر بفروشیم امروز می خواهم به یکی از بزرگترین سوالات شما یعنی " چگونه بیشتر بفروشیم " پاسخ دهم. همه دوست دارند در فروشگاه یا وب سایت خود بیشتر بفروشند. اما چگو...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 8 =