محتوانویسی

محتوانویسی

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در این مقاله به بررسی محتوانویسی و بررسی جنبه های مختلف ان می پردازیم.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

محتوا چه بوده و ضرورت تولید ان چیست؟

محتوا نویس کیست و چگونه می توان به یک محتوانویس حرفه ای تبدیل شد؟

فرمت های مختلف یک محتوا کدام ها هستند؟

محتوانویسی متنی چیست و چگونه انجام می شود؟

محتوای صوتی چیست چگونه تهیه می شود؟

محتوای تصویری  چیست چگونه تهیه می شود؟

[/stextbox]

محتوانویسی
محتوانویسی

محتوا چه بوده و ضرورت تولید ان چیست؟

محتوا به طور کلی هر ان چه از متن، عکس و تصاویر، ویدیو، صوت به صورت مستقل یا ترکیبی از همه ی ان ها می باشد که در حوزه های مختلف مورد استفاده های گوناگون قرار می گیرد. محتوا انواع متفاوتی دارد از محتوای تجاری، تبلیغاتی و بازاریابی گرفته تا محتوای اموزشی و غیره همگی نوعی محتوا می باشند که بسته به نوع هدف تولید کنندگان محتوا یا محتوانویسان  در قالب ها و کانال های مختلفی تهیه و عرضه می شود.

هنگامی که درمورد محتوا و محتوانویسی صحبت می کنیم مطالب متعددی را باید مورد بررسی قرار دهیم. ایا شما قصد رونق بخشی به کسب و کارتان را دارید؟ ایا می خواهید یک برند را در دل بازار به محبوبیت برسانید؟ ایا هدف شما اموزش مهارت های مختلف به نوجوانان و جوانان است؟  این ها همگی سوالاتی هستند که در پاسخ به ان ها باید گفت اولین قدم بعد از تعیین هدفتان، باید تهیه ی یک محتوای حرفه ای و یونیک و با کیفیت باشد .

تهیه یک محتوای ناب

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار امدن فضای مجازی و رایانه ها یکی از مهم ترین نقش ها در زمینه ی عرضه ی یک خدمت یا محصول با کیفیت روی اوردن به تولید محتوا می باشد. از این رو تمام سعی شما برای نیل به اهدافتان باید حول و حوش تهیه ی یک محتوا ناب و جدید و خلاقانه باشد. به عبارتی محتوا یک ابزار است که در جای جای مسیر کار شما به دردتان می خورد و حضور پر رنگی خواهد داشت.

بهترین تعریف برای یک محتوا در پنج کلمه خلاصه می شود ان پنج کلمه اطلاعات، اهداف، مخاطبان، کانال و فرم می باشند. با در نظر گرفتن این پنج مورد می توانید یک محتوا خوب تهیه کرده و در مسیر رسیدن به هدفتان از ان استفاده کنید.

تهیه یک محتوای ناب
تهیه یک محتوای ناب

محتوا نویس کیست و چگونه می توان به یک محتوانویس حرفه ای تبدیل شد؟

به فردی که محتوا را تهیه می کنم و می نویسد محتوانویس گفته می شود. محتوانویس برای حرفه ای شدن در کارش باید تجربه کسب کند. یعنی انقدر تلاش کرده و تمرین کند تا به مهارت در زمینه تولید محتوا و محتوانویسی دست یابد. محتوا نویس خوب و حرفه ای باید در زمینه ای که دست به تولید محتوا می زند تخصص و دانش کافی را داشته باشد تا محتوای ان از اعتبار لازم برخودار باشد.

برای ان که به یک محتوانویس با مهارت تبدیل شوید علاوه بر تمرین و ممارست در کار محتوانویسی پیشنهاد می شود که از کتاب های مختلف و منابع اموزشی متنوع که از اعتبار کافی برخودارند نیز استفاده کنید. پکیج های زیادی نیز در بازار و فضای مجازی موجود هستند که می توانید تهیه کنید. هم چنین موسسه های اموزشی مختلفی نیز وجود دارند که کلاس ها و دوره های اموزشی در زمینه تولید محتوا و محتوانویسی برگذار می کنند و شما می توانید طی یک دوره از تجربیات و دانش و توانایی های اساتید در این حوزه نیز بهره ببرید.

فرمت های مختلف یک محتوا کدام ها هستند؟

فرمت هایی که در حوزه ی تولید محتوا وجود دارند تنها محدود به متن، تصویر، ویدیو و صوت نمی شوند. به راحتی می توان گفت که تعداد فرمت های موجود در این زمینه بیشتر از 30 است. تعدادی از این فرمت ها برای همه ی انواع قالب ها و تعدادی دیگر تنها برای یک قالب قابل استفاده هستند. از سایر فرمت هایی که در حوزه ی تولید محتوا می تواند برای شما کاربرد داشته باشد می توان به موشن گرافیک، اینفوگرافیک، وایت پیپر، رپورتاژ و غیره اشاره کرد.

فرمت های مختلف یک محتوا کدام ها هستند؟
فرمت های مختلف یک محتوا کدام ها هستند؟

محتوانویسی متنی چیست و چگونه انجام می شود؟

محتوای متنی همان طور که از نامش پیدا است از یک متن تهیه شده است. می توان گفت که این نوع از محتوا نسبت به سایر انواع محتوا  بیشتر توجه و اعتماد مخاطبان را به خود جلب کرده است. این خود یکی از دلایلی است که مقالات پژوهشی در قالب متن و نوشته انتشار پیدا می کنند.

و یا مثال دیگری برای ان زمانی است که بین کتاب یا فیلم در یک حوزه یکسان شاید کتاب انتخاب افراد بیشتری است. در تهیه ی محتوای متنی به خاطر داشته باشید که نکات و اصول کار را حتما رعایت کنید تا نتیجه ی مطلوب تری بدست بیاورید. روان و سلیس بودن متن، استفاده از منابع معتبر و موثق، نگارش قوی، رعایت و در نظر گرفتن انسجام و پیوستگی مطالب وغیره همگی نکات مهمی هستند که در محتوانویسی از نوع متنی ان باید رعایت شوند.

محتوای صوتی چیست چگونه تهیه می شود؟

پادکست، صوت و انواع و جلوه های مختلف ان همگی محتوای صوتی نامیده می شوند. با توجه به تجربیاتی که محتوانویسان در طول فعالیت خود کسب کرده اند می توان گفت محتوای صوتی یکی از تاثیر گذار ترین انواع محتاو می باشد. مثال بارز و برجسته ی ان رادیو می باشد. در حوزه ی فعالیت های رادیویی محتواهاغی زیادی تهیه و پخش شده اند مانند انواع محتواهای صوتی کمدی، کنسرت های موسیقی، درام، ، اخبار و غیره.

محتوای تصویری  چیست چگونه تهیه می شود؟

در تهیه ی محتوای تصویری از تصاویر استفاده می شود. این تصاویر می توانند صرفا یک عکس باشند و یا عکس نوشته باشند یعنی متنی نیز به همراه داشته باشند. همان طور که بر همگی عیان است تصاویر تاثیر چشمگیر و مستقیمی بر مخاطبان خود می گذارند. از این رو انتخاب یک عکس مرتبط، با کیفیت و جذاب و تاثیر گذار بسیار زود تر شما را به نتیجه ی دلخواهتان می رساند.

از ان جایی که بازاریابی محتوا امروزه بیشتر به صورت بصری انجام می شود و شبکه های اجتماعی نیز مانند اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، تاگرام و غیره نیز کانال مناسبی برای نشر محتواهای تصویری هستند از این رو توصیه می شود با رعایت نکات حرفه ای در این زمینه برای بهبود وگسترش کار خود اقدام به تهیه ی محتوای تصویری جز حتمی کارتان باشد.

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

اگر به دنبال مشاوره رایگان در حوزه تولید محتوای هدفمند هستید و یا به دنبال افزایش ورودی ارگانیک سایت خود هستید با ما تماس بگیرید

09120647344

[/stextbox]

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید