فال شمع

فال شمع

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امروز در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از انواع فال ها  یعنی فال شمع  آشنا کنیم . از دیر باز تا به حال پیشگویی آینده با فال، برای مردم از جذابیت خاصی برخوردار بوده است. باید در نظر داشت که سرنوشت هر شخصی راهی است که از قانون جذب جهان پیروی کرده و پیش می رود و تعیین سرنوشت به نوعی به کشف دورن هر شخص ارتباط دارد که در زندگی روزمره اش نمایان شده است.

می توان فال را نوعی تلنگر یا هشداری برای آینده نگریست و راه درست را برای ادامه زندگی برگزید. این مقاله فال شمع را برای شما عزیزان معرفی کرده و ابعاد مختلف آن را تشریح می کند.

فال شمع
فال شمع

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ابتدا سعی داریم به سئوالاتی که ممکن است برای شما پیش آید بعد از طرح آن ها ، پاسخ دهیم:

 • فال شمع چیست ؟ و این فایل چگونه تعبیر می شود ؟
 • معانی فال به طور کلی چیست ؟
 • در چه جوامعی فال گرفتن رایج بوده است ؟
 • انواع فال ها کدامند؟
 • آیا فایل صحت دارد؟ می توان به آن اعتماد کرد و به آن اعتبار داد؟
 • مثال هایی از پیشگویی که تحقق داشته اند را بیاورید؟
 • یک فال خوب چیست؟ و حقیقت درونی آن چیست ؟
 • چرا فال شمع می گیریم ؟ راز درونی فال شمع چه می تواند باشد؟
 • چگونه فال شمع یا خود شمع به انسان آرامش می دهد؟
 • فال شمع به چه نحوی تعبیر می شود ؟
 • آیا فال را باید عمیقاً پذیرفت ؟
 • مهمترین کاری که برای گرفتن فال باید انجام دهیم چیست؟

[/stextbox]

 

فال شمع چیست ؟ و این فایل چگونه تعبیر می شود ؟

این روز ها در اجتماع ما ، یکی از انواع فال ها رواج پیدا کرده است ، فال شمع می باشد.  فال شمع با اشکال مختلفی که از شمع در آب جاری می شود قابل تعبیر است. این فایل مانند فال قهوه یا فال تاروت امروزه رایج شده است. نکته حائز اهمیت آن است که برای فال تا حد باید به دید خرافات نگریست یا آنکه واقعاً تأثیری در زندگی افراد خواهد داشت، باید برای آن وقت صرف کرد و به بحث پرداخت.

معانی فال به طور کلی چیست ؟

فال در لغت معنانی مختلفی دارد : معنای شگون ، به زبان نیک آوردن ، به دل خوب  آوردن ، پیش گویی و آینده بینی نیک  بینانه ، تلاش در پیشگویی آینده ، و  غیره . ما حصل هر کدام از این لغات از راه و روش نهانی یا فرا طبیعی به دست می آید .

در قدیم الایام ، ایرانیان، فال نیک را مروا ، و فال بد را مرغوا نامیدند و هر دو کلمه مروا و مرغوا به معنی مرغ آوا است. این امر با آواز و جهت حرکت پرنده ای که فال را به دهان می گرفت نامگذاری کردند. آن ها اگر پرنده از سمت راست حرکت می کرد و یا از دست چپ آواز می خواند ، آن را خوش یمن می دانستند. این یعنی همان گمان فرد و کشف درونی وی.

معانی فال به طور کلی چیست ؟
معانی فال به طور کلی چیست ؟

در چه جوامعی فال گرفتن رایج بوده است ؟

در اعصار گذشته و در اقصی نقاط جهان ، فال گرفتن به طرق مختلف در جامعه انجام می شده است. مثلاً در کشور هند ، فال بودا ، در کشور چین فال چینگ، در کشورهای اروپایی فال قهوه یا فال ورق های تاروت از جمله فال های معتبر جهانی هستند که از اسناد تاریخی همان کشورها به حساب آمده است. در کشور ایران هم مفال حافظ و استخاره با قرآن از احترام خاصی برخوردار است.

در چه جوامعی فال گرفتن رایج بوده است ؟
در چه جوامعی فال گرفتن رایج بوده است ؟

انواع فال ها کدامند؟

فال های بسیاری هستند که مردم استفاده می کنند مانند فال شمع ، فال اعداد ، فال عشق ، فال چوپ ، فال حروف ابجد یا فایل تفأل به خوراکی هایی همچون فال قهوه ، فال نخود ، فال چای و غیره .

آیا فال صحت دارد؟ می توان به آن اعتماد کرد و به آن اعتبار داد؟

فال راهی برای شناخت آینده است. همه ما می دانیم که آینده در دست انسان است و سرنوشت هر فردی با دست اوست که نوشته می شود . نکته بعد هم آن است که آینده نوشته نشده است، پس تقدیر و سرنوشت هر کسی ، هم اکنون در حضور فرد در حال نگارش است. پس هیچ کسی نمی تواند از آنچه نوشته نشده به افراد خبر دهد .

البته باید در نظر داشت پیشگویی های بزرگ تاریخ بشری که از منابع معتبر قرآن و احادیث استخراج شده اند را هیچکس نباید انکار نماید. همگان می دانند در  قرآن کریم که کلام خداوند در آن نهادینه شده است آمده است که خداوند حق است و وعده او قطعاً حقانیت دارد . وعده های خدا که در این صحیفه نورانی آمده ، به طور یقین به وقوع خواهند پیوست . هر چند زمان دقیق آن معلوم نیست و معنای همین نکته در خود فال نیز آشکارا دیده خواهد شد.

آیا فال صحت دارد؟ می توان به آن اعتماد کرد و به آن اعتبار داد؟
آیا فال صحت دارد؟ می توان به آن اعتماد کرد و به آن اعتبار داد؟

مثال هایی از پیشگویی که تحقق داشته اند را بیاورید؟

برای مثال، از عهد باستان و به گواهی قرآن داستان های مختلفی از حضرت موسی و فرعون شنیده ایم و آنجا بود که منجمان فرعونی ، تولد حضرت موسی را به فرعون خبر داده بودند و داستان به رود انداختن نوزاد توسط مادر حضرت موسی در دریای خروشان نیل تا آنجا که همین نوزاد به کاخ فرعون رسید و سرانجام فرعون با آمدن این نوزاد قلع و قمع گردید.

یا مثلاً منجمان در مورد ولادت پیامبران دیگر پیش گویی های دقیقی داشته اند که هیچ یک را نمی توان به عنوان نقص در این پیش گویی ها وارد نمود. یا مثال دیگر در باره پیشگویی هایی بزرگان مانند نوستراداموس که از انقلاب فرانسه پیش گویی کرد یا جنگ جهانی تا وقایع روز 11 سپتامیر همه به وقوع پیوستند. یا مثلاٌ عارق ایرانی شاه نعمت الله ولی که تاریخ کشور ایران را به نیکی پیش گویی کرده بود همه تحقق یافتند .

یک فال خوب چیست؟ و حقیقت درونی آن چیست ؟

فال خوب کاری که انجام می دهد، روشن ساختن باور فرد در ضمیر ناخود آگاه اوست که پنهان شده و فرد از آن بی خبر است. به عبارتی آینده ای که یک فال آن را پیشگویی می کند همان کشف درونی فرد است که از ضمیر ناخودآگاهش سرچشمه می گیرد. نه آن که نامش را سرنوشت بنامیم.

طبق قانون جاذبه جهان یک اصل در جهان داریم که اگر به چیزی فکر کنیم و آن را در ذهن خود مرور کنیم ، به همین زودی زود دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم آن را به ما می نمایاند و به وقوع خواهد پیوست. پس هر انسانی باید سعی کند باور خود را درست کند و اگر نیاز به اصلاح باور غلط داریم آن را به سمت مطلوبیت پیش ببریم . با انجام یک فال خوب، ذهن هر فرد باز شده و چنانچه تعارضی دیده شود مابین ذهن و باور فرد بوده که اینجا بیان شده است.

چرا فال شمع می گیریم ؟ راز درونی فال شمع چه می تواند باشد؟

برای پاسخ به این سئوال باید یک مطلب را در ذهن خود مرور کنیم : چرا در مراسمات مقدس و روحانی ، یا در مکان های پاک افرارد شمع روشن می کنند . یا اینکه روی کیک تولد شمع گذاشته و آنکه تولدش باشد شمع روشن را فوت می کند؟ و در لحظه فوت کردن شمع چرا آرزو می کنند ؟ راز اینجاست: شمعی که در حال سوختن است  چهار عنصر اصلی طبیعت یعنی آب آتش باد و خاک را یکجا همراه خود دارد .

موم شمع عنصر خاکف شعله شمع عنصر آتش ، دود شمع عنصر باد ، و بالاخره موم شمع هم عنصر آب است. حال اگر در زمان دعا کردن این چهار عنصر به طور یکجا حضور داشته باشند یعنی یک خلقت کامل وجود دارد  که بر شدت حاجت روا شدن فرد می افزاید. نکته دیگری هم هست و آن لحظه نگاه کردن به شمع در حال سوختن است ، این یعنی متصل شدن به شعور الهی و دیدن نورانیت نور مطلق خداوندی،  اینجاست که دعا به راحتی به عالم فوق ادراک می رود و به استجابت می رسد البته اگر دعا به صلاح فرد باشد . چون خداوند است که مستجاب کننده دعا است و صلاح همه امور را او می داند و برای بنده اش رقم می زند.

چرا فال شمع می گیریم ؟ راز درونی فال شمع چه می تواند باشد؟
چرا فال شمع می گیریم ؟ راز درونی فال شمع چه می تواند باشد؟

چگونه فال شمع یا خود شمع به انسان آرامش می دهد؟

در زندگی اگر زمانی انرژی خود را از دست دادید، از مطلبی عصبانی شدید و حال ناخوشایندی داشتید، برای کسب انرژی نور محل و اتاق خود را کم کنید . شمع روشن کنید و در کنار آن بایستید . چشم ها را ببندید و با تمام وجود برای آرامش خود دعا نمایید. بعد از دعا چشم هایتان را باز کنید . چند دقیقه ای که به افتادن قطره های شمع نگاه می کنید یک نفس عمیق بکشید و با خدای مهربان خود دقایقی صحبت کرده و با او درد دل کنید.

فال شمع به چه نحوی تعبیر می شود ؟

فال شمع از اشک شمع که در آب زیر شمع می افتد تعبیر می شود. اشکال قطره های شمع توسط شخصی که در این زمینه تجربه و تبحر دارد معنی و تفسیر می شود. اشکال شمع یا رنگ نور شمع با موضوعات خاصی ارتباط دارد که سعی می کنیم برخی از آن ها را در زیر برای شما بیان کنیم:

به شمع در حال سوختن نگاه کنید . اگر شمع جرقه ای زد بدانید که خبر های خوشی را به شما می رسانند. و برای اینکه بدانید چه کسی این خبر را به شما می رساند به اشک یا قطره های افتاده شمع نگاه کنید . اگر قطره یا اشک شمع از سمت چپ بریزد پیک خبر یک زن است و اگر قطره شمع از سمت راست بریزد پیک  خبر خوش یک مرد می تواند باشد.

با دقت بیشتر و نگاه عمیق به شمع ببنید اشک شمع در نقطه ای که جمع شده چه حرفی را به وجود آورده است. آن حرف، حرف اول نام پیک خبر خوب شماست.

به شمع بنگرید اگر دید که شمع با نور آبی در حال سوختن است بدانید که احتمالاً غیر از شما کس دیگری هم در آن اتاق وجود دارد یا ممکن است روح شخصی باشد که در اتاق شما آمده است.

فال شمع به چه نحوی تعبیر می شود ؟
فال شمع به چه نحوی تعبیر می شود ؟

نکته

اگر بعد از سوختن شمع ، اشک های شمع که دور هم جمع شده اند شکل گل شده باشند این به معنای وجود یک عشق برای شماست که ممکن است وجود داشته باشد یا در آینده به وجود آید.

اگر از همان ابتدای روشن کردن شمع این نیت را در دل داشته باشید که آیا مطلب و نیت من خواهد شد یا نه ؟ بعد از سوختن کامل شمع به اشک ها نگاه کنید اگر از طرف راست بریزند پاسخ نیت شما بله است و اگر از سمت چپ ریخته باشند چاسخ نیت شما نه است.

اگر در حین سوختن شمع به طور ناگهانی شمع خاموش شود نشانه بد اقبالی و یا پایان غیر منتظره است اما اگر کسی تصادفی شمع را خاموش کند نشان دهنده مراسم شادی و یا ازدواجی است که در اطراف خانوادگی شما رخ خواهد داد.

آیا فال را باید عمیقاً پذیرفت ؟

نکته بسیار با اهمیت در زندگی هر کسی این است که بررسی فال ها اگر خوب باشند که فرد مسرور و اگر تعبیر ناخوشایندی ظاهر شود طرف مأیوس شده و زندگی را خواهد باخت . بنابراین دانستن آینده همیشه خوب نیست . خوب و بد همه اتفاقات را خداوند توانا است که می داند و این حکمتی است و نعمتی جذاب برای استحکام و دوام نظم طبیعت و جهان است . این پدیده یعنی پابرجایی و زیبایی جهان خلقت که همان هدف الهی می باشد.

آیا فال را باید عمیقاً پذیرفت ؟
آیا فال را باید عمیقاً پذیرفت ؟

مهمترین کاری که برای گرفتن  فال باید انجام دهیم چیست؟

ابتدا باید یک فال نمای درست را که همه حالات دعا در آن جا دارد را انتخاب کرد و بعد روی آرزوی خود تمرکز کنید و آن را تجسم نمایید .

اما بعضی از افراد نیز بر این اعتقادند که فال شمع و دیگر انواع فال خرافاتی بیش نیست که از سمت افرادی سودجو به افراد ساده لوح تحمیل می شود.

در پایان این مقاله به خاطر صبر و حوصله ای که شما همراهان همیشگی به خرج دادید تشکر و قدر دانی می کنیم و امیدواریم بتوانید مسیر صحیح را برای زندگی خود انتخاب کرده و پیش ببرید.

مهمترین کاری که برای گرفتن  فال باید انجام دهیم چیست؟
مهمترین کاری که برای گرفتن  فال باید انجام دهیم چیست؟

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید