خدمات ویپ

خدمات ویپ

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

در این مقاله قصد داریم به خدمات ویپ بپردازیم :

اگر بخواهیم به صورت خلاصه در مورد ویپ توضیحی دهیم باید بگوییم ویپ یک تکنولوژِ برای انتقال صدا روی بستر شبکه می باشد که با استفاده از آن می توان تماس های تلفنی خود را بر روی بستر شبکه آی پی برقرار کنید .

تا چند سال گذشته اینترنت مانند امروزه رواج نداشت و ارتباطات بیشتر به صورت شبکه عمومی تلفنی بود و برای ارسال داده ها هزینه های زیادی باید پرداخت می شد اما در چند سال گذشته عصر ارتباطات پیشرفت زیادی داشته است و برقراری ارتباطات بسیار آسان تر شده است و فرد از هر نقطه از جهان می تواند با استفاده از یک رایانه و تلفن همراه خیلی راحت اطلاعات و داده های خود را منتقل کند .

خدمات ویپ
خدمات ویپ

ارسال اطلاعات در حال حاضر هیچ محدودیتی ندارد و می تواند به صورت صوتی ، تصویری و مستندات باشد .بهتر است بدانید که تمامی این پیشرفت ها در سایه پیشرفت تکنولوژی ویپ می باشد .

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

ویپ چیست ؟

مزایای ویپ چیست ؟

خدمات ویپ چیست ؟

نحوه برقراری ارتباط در ویپ به چه صورت می باشد ؟

روش ایجاد یک اتصال ویپ به چه صورت می باشد ؟

[/stextbox]

خدمات ویپ

ویپ

صدای انسان به صورت سیگنالی آنالوگ می باشد ، به همین دلیل از مبدلی برای تبدیل سیگنال آنالوگ به دیجیتال استفاده می شود تا بتوان سیگنال صوت را از طریق شبکه های آی پی به بسته هایی که به صورت داده هستند انتقال داد . روند کلی تبدیل آنالوگ به دیجیتال به این صورت است که صوت تبدیل به کد می شود سپس فشرده شده و به در یک بسته با همراه عنوان به شبکه ارسال می شود .

در نقطه مقابل برای مفهوم بودن داده باید این عملیات به صورت برعکس انجام شود تا داده ها قابل فهم باشند .در بخش دریافت کننده داده ها به این صورت است که داده از طریق شبکه دریافت شده سپس داده ها از فشرده ساز خارج می شود سپس رمز گشایی و در آخر به صورت داده صوتی به دریافت کننده تحویل داده می شود . این تکنولوژی دارای مزایای زیادی می باشد که در زیر به آنها اشاره کرده ایم :

 • هزینه بسیار پایینی برای استفاده از به کارگیری شبکه داده ای جهت انتقال صوت وجود دارد .
 • از پهنای باند را به صورت بهینه استفاده میشود .
 • می توانید با نرخ بیت های مختلف داده ها را ارسال کنید .
 • می توانید کیفیت مکالمه خود را انتخاب کنید .
 • شما با استفاده از این تکنولوژی می توانید سرویس های جدید اضافه کنید .

با توجه ب تمامی مزایا باید تمامی موارد امنیتی مورد بررسی قرار بگیرد

 مزایای ویپ

ویپ دارای مزیت های زیادی می باشد که مهم ترین و جذاب ترین ویژگی آن هزینه بسیار کمی است که در مقابل خدماتی که ارائه می دهد دارد . در زیر به دیگر مزایای ویپ پرداخته ایم :

 • در ویپ نیازی به سیم کشی مجزا نمی باشد و می توانید از بستر شبکه های ارتباطات تلفنی استفاده کنید و همچنین نیازی نیست که هزینه ای برای کابل کشی مجزا بپردازید و یکی از مزیت های آن این است که در صورت اینکه مکان خود را تغییر بدهید دیگر نیازی نیست که دردسرهای کابل کشی داشته باشید .
 • شما با استفاده از تکنولوژی ویپ می توانید از کنفرانس های صوتی و تصویری استفاده کنید و این مزیت بعد جغرافیایی ندارد و می توانید با جلوگیری از هزینه های هنگفت ارتباطات تلفنی جلوگیری کنید و با کیفیت بیشتر از ارتباطات تلفنی ارتباط برقرار کنید .
 • شما می توانید از دستگاه تلفنی که دارید به همراه کامپیوتر شخصی خود استفاده کنید و از پرداخت هزینه اضافی برای خرید دستگاههای جدید جلوگیری کنید .
 • شما با استفاده از تکنولوژی ویپ می توانید به راحتی کاربران خود را به این سیستم اضافه کنید .
 • شما با استفاده از تکنولوژی ویپ می توانید خیلی راحت کل سیستم را مدیریت کنید و تنظیمات آن را تغییر دهید .
 • می توانید به صورت ترکیبی از داده های متنوع استفاده کنید .
 • هزینه ها در سیستم ویپ برای پشتیبانی تا حد زیادی قابل کنترل می باشد .
 • شبکه های ویپ پویا هستند و می توانید در صورت پیشرفت این تکنولوژی آن را ارتقا دهید .
 • شبکه های ویپ به راحتی قابل برنامه نویسی هستند .
 • از تمامی خدمات مخابراتی پشتیبانی می کند .
ویپ
ویپ

خدمات ویپ

ویپ دارای خدمات زیادی می باشد که در زیر به این خدمات اشاره کرده ایم :

 1. شما با استفاده از خدمات ویپ می توانید شماره تلفن هایی با داخلی های بالا داشته باشید .
 2. یکی از خدمات این سیستم این است که در صورت نبودن اپراتور فرد مقابل می تواند پیام مورد نظر خود را ثبت کند و همچنین می تواند پیام مورد نظر خود را از طریق ایمیل ارسال کند .
 3. شما میتوانید با استفاده از خدمات ویپ مکالمات خود را ضبط کنید .
 4. شما می توانید نرم افزارهای خاصی به نام تلفن های نرم افزارهای به داخلی خط های مورد نظر دسترسی داشته باشید ، همچنین می توانید از رایانه و تلفن های همراه برای برقراری ارتباط استفاده کنید .
 5. فکس یکی از کاربردهای ویپ می باشد و این امر باعث می شود که روند کاغذ بازی حذف شود و به محیط زیست کمک زیادی می شود . یکی از بزرگترین مزیت های این تکنولوژی این است که شما می توانید در هر زمانی که می خواهید به مدرکی که فکس شده است دسترسی داشته باشید .
 6. یکی از خدمات ویپ VoiceMail to Fax می باشد که استفاده از آن بسیار راحت می باشد .
 7. یکی از خدمات ویپ IVR است که می توانید با شماره مخصوص به بخش مورد نظر خود ارتباط برقرار کنید .
 8. صف انتظار یکی از ویژگی های خدمات ویپ می باشد که در آن مشتری شما در صف منتظر برقراری ارتباط با شما می شود و در این صورت شما دیگر نگران از دست دادن اطلاعات آن نیستید .
 9. شما با استفاده از خدمات ویپ می توانید با توجه به ساعات مشخصی مثلا ساعات اداری تنظیمات لازم را برای کاربران خود قرار دهید .
 10. یکی از خدمات ویپ ای است که امکان گزارش گیری برای خدمات وجود دارد .
خدمات ویپ
خدمات ویپ

نحوه برقراری ارتباط در ویپ

شما می توانید به سه روش از طریق سیستم های ویپ ارتباط تلفنی برقرار کنید در  زیر به این سه روش پرداخته ایم :

 1. ATA : این روش یکی از روش های ساده برای برقراری ارتباط از طریق سیستم ویپ می باشد . در این روش می توان  از تلفن های آنالوگ ساده استفاده کنید .و  برای استفاده بهتر و کارآمد از سیستم ویپ می توانید هدست را به ATA وصل نموده و بعد ATA را به ارتباط اینترنتی و یا کامپیوتر متصل کنید . عملکرد ATA به این صورت است که سیگنال آنالوگ را از تلفن گرفته و آنرا برای استفاده به دیجیتال تبدیل می کند ، در بعضی از موارد برای اینکه بتوانید استفاده بهتری از سیستم ویپ داشته باشید یک نرم افزار به همراه ATA به شما تحویل داده می شود .
 2. IP Phone : در این روش به جای کانکتور  RJ11 کانکتور RJ45 Ethernet  استفاده می شود و برای استفاده بهتر از این سیستم تمام سخت افزارها و نرم افزارها به صورت built-in  می باشد و سپس به روتر به صورت مستقیم وصل می شود . این روش یک روش مقرون به صرفه در سیستم ها ویپ می باشد .
 3. کامپیوتر به کامپیوتر : یکی از روش های آسان دیگر در سیستم های استفاده از ویپ روش کامپیوتر به کامپیوتر می باشد . در این روش تنها هزینه ای که پرداخت می شود هزینه خرید isp ماهیانه می باشد . برای استفاده از این روش شما به یک میکروفن ، بلندگو ، کارت صدای با کیفیت و ارتباط اینترنتی که دارای سرعت معقول و مناسب است نیاز دارید .
نحوه برقراری ارتباط در ویپ
نحوه برقراری ارتباط در ویپ

 نحوه ایجاد اتصال به سیستم ویپ

برای اینکه به سیستم ویپ متصل شوید باید مراحل زیر را انجام دهید :

 • در گام نخست باید سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل کنید که این کار باید توسط یک مبدل انجام شود .
 • در گام دوم باید سیگنال آنالوگ را طبق یک فرمت مناسب فشرده کنید و از پروتکل های مناسب برای آن استفاده کنید .
 • سپس در یک بسته های اطلاعاتی و طبق پروتکل های بلادرنگ قرار میگیرند .
 • در گام بعدی از پروتکل سیگنالینگ برای فراخوانی کاربر استفاده می شود .
 • و در آخر سیگنال آنالوگ را به دیجیتال تبدیل می کنید که این روش به این صورت است که بسته ها اطلاعاتی از یکدیگر جدا شده ، سپس داده ها استخراج می شود و در آخر به سیگنال های صوتی آنالوگ تبدیل می شود .
 نحوه ایجاد اتصال به سیستم ویپ
نحوه ایجاد اتصال به سیستم ویپ

 نتیجه گیری

یکی از سیستم های برقرار ارتباط که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است سیستم ویپ می باشد ، این سیستم دارای ویژگی ها و خدمات زیادی می باشد . برای برقراری ارتباط در ویپ سه روش وجود دارد که آسان ترین روش ارتباط کامپیوتر به کامپیوتر می باشد و روش های دیگر آن می توان به آی پی تلفن و آی تی آی می باشد .

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید