ارور ۱۰۰۹ در گوشی‌های اپل

ارور 1009 در گوشی‌های اپل

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط ممکن است

این یک است

روزها
ساعت
دقيقه
ثانیه‌

ارور ۱۰۰۹ در گوشی‌های اپل یکی از رایج‌ترین ارروهایی است که کاربران تلفن همراه با آن مواجه می‌شوند. این ارور در هنگام دانلود برنامه از اپ استور اتفاق می‌افتد. در این هنگام دانلود برنامه‌هامتوقف ‌شده و ارور ۱۰۰۹ نمایش داده می‌شود. اما در این مورد هیچ جای نگرانی وجود ندارد چرا که برای رفع این مشکل راه‌های زیادی وجود دارد. در این مقاله به بررسی این ارور و مهم‌ترین راه‌حل‌های موجود در این زمینه می‌پردازیم:

در ادامه به سوالات زیر پاسخ می دهیم

ارور ۱۰۰۹ چیست؟

چرا ارور ۱۰۰۹ در بین کاربران ایرانی بسیار شایع است؟

ارور ۱۰۰۹ به چه علت اتفاق می‌افتد؟

چه روش‌هایی برای رفع ارور ۱۰۰۹ وجود دارد؟

ارور 1009 در گوشی‌های اپل
ارور ۱۰۰۹ در گوشی‌های اپل

ارور ۱۰۰۹ چیست؟

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم، بسیاری از کاربران هنگام دانلود برنامه از فروشگاه‌های مربوطه، با پیغام ارور ۱۰۰۹ مواجه می‌شوند. این ارور مربوط به دسته‌بندی برنامه‌های مختلف در فروشگاه اپ استور است. این برنامه‌ها بر اساس آی پی کشور و یا منطقه‌ای که شما در آن قرار دارید دسته‌بندی می‌شوند. این ارور زمانی رخ می‌دهد که بین آی پی تعیین شده برای دانلود برنامه و آی پی کشور شما، اختلافی وجود داشته باشد.

چرا ارور ۱۰۰۹ در بین کاربران ایرانی بسیار شایع است؟

کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های مختلف، به فروشگاه اینترنتی اپ استور دسترسی ندارند. بنابراین کاربران ایرانی که قصد دارند برای خود حساب کاربری ایجاد کنند، از آی پی کشورهای دیگر استفاده می‌کنند. این مسئله باعث می‌شود که خطای مربوط به آی پی بر روی گوشی شما ظاهر شود.

چرا ارور 1009 در بین کاربران ایرانی بسیار شایع است؟
چرا ارور ۱۰۰۹ در بین کاربران ایرانی بسیار شایع است؟

ارور ۱۰۰۹ به چه علت اتفاق می‌افتد؟

همان‌طور که گفتیم یک سیستم برای تطابق آی‌پی ثبت شده در حساب کاربری و آی پی منطقه‌ی جغرافیایی شما وجود دارد که در صورت وجود اختلاف بین این دو، شما قادر به دانلود برنامه‌های مورد نظر خود نخواهید بود. اما این تنها علتی نیست که باعث نمایش این ارور می‌شود. اتفاقات مختلفی ممکن است باعث ایجاد ارور ۱۰۰۹ شوند که در ادامه‌ی مقاله آن‌ها را بررسی خواهیم کرد.

مطلب روز  علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ j7

چه روش‌هایی برای رفع ارور ۱۰۰۹ وجود دارد؟

  1. در ابتدا چک کنید که آیا می‌توانید برنامه‌ی دیگری را از اپ استور دانلود کنید یا خیر؟

گاهی اوقات ممکن است خطای دانلود مربوط به یک برنامه‌ی خاص باشد و در مورد سایر اپلیکیشن ها رخ ندهد. بنابراین بهتر است قبل از هر کاری تلاش کنید که یک برنامه‌ی دیگر را دانلود کنید. اگر این خطا تنها مربوط به یک برنامه باشد، باید با توسعه‌ دهنده‌ی برنامه تماس بگیرید و از آن‌ها برای رفع مشکل درخواست کمک کنید. اگر این ارور مربوط به همه‌ی برنامه‌های موجود در فروشگاه باشد، باید از روش‌های دیگری برای حل آن اقدام کنید.

  1. صفحه‌ی وضعیت سیستم (System Status Page) را بررسی کنید.

برای این منظور باید به سایت رسمی تلفن همراه خود مراجعه کرده و وضعیت سرورهای سیستم را بررسی کنید. گاهی به علت وجود مشکلات فنی، برای مدت کوتاهی سرورهای تلفن همراه را خاموش می‌کنند تا تعمیرات لازم را در این زمینه انجام دهند. اگر سرور خاموش بود، تنها کاری که باید بکنید این است که منتظر رفع مشکلات بمانید. اما اگر سرورها به درستی کار می‌کنند، باید راه دیگری را امتحان کنید.

صفحه‌ی وضعیت سیستم (System Status Page) را بررسی کنید.
صفحه‌ی وضعیت سیستم (System Status Page) را بررسی کنید.
  1. برای ساخت اکانت خود از آی پی چه کشوری استفاده کرده‌اید؟

همان‌طور که اشاره کردیم، آی پی برخی از کشورها به دلیل وجود تحریم، مسدود می‌شود. اگر برای ساخت اکانت خود از آی پی چنین کشورهایی استفادهکرده‌اید، امکان دسترسی به خدمات دانلود را نخواهید داشت. بنابراین چک کنید که آیا آی پی کشور شما اخیراً مسدود شده است یا خیر؟ اگر این اتفاق افتاده باشد، باید نسبت به تغییر مشخصات حساب کاربری خود اقدام کنید.

مطلب روز  بالا نیامدن مخاطبین در تلگرام آیفون

برای این کار باید به تنظیمات اپلیکیشن در گوشی خود مراجعه کنید، بر روی حساب کاربری خود کلیک کرده و شناسه و رمز عبور خود را وارد کنید تا وارد حساب کاربری شوید. در این قسمت بر روی کشور/ منطقه کلیک کرده و گزینه‌ی تغییر را انتخاب کنید. بعد از آن کشور دیگری را انتخاب کرده و بر روی دکمه‌ی “بعدی” کلیک کنید. بعد از آن یک منو بر روی صفحه‌ی نمایش ظاهر می‌شود که روی “بعدی” کلیک کرده و از آن خارج خواهید شد.

بعد از آن دوباره می‌توانید نسبت به دانلود برنامه‌ی موردنظر خود اقدام کنید. اگر باز هم با خطای ۱۰۰۹ مواجه شدید، می‌توانید از راه‌حل‌هایی که در ادامه آورده شده‌اند، استفاده کنید.

برای ساخت اکانت خود از آی پی چه کشوری استفاده کرده‌اید؟
برای ساخت اکانت خود از آی پی چه کشوری استفاده کرده‌اید؟
  1. منطقه‌ی زمانی تلفن همراه خود را چک کنید.

بررسی کنید که منطقه‌ی زمانی به درستی بر روی تلفن همراه شما تنظیم شده باشد. در صورتی که منطقه‌ی زمانی به درستی انتخاب نشده باشد، می‌تواند منجر به بروز خطای ۱۰۰۹ در گوشی شما شود. تغییر در منطقه‌ی زمانی تلفن همراه می‌تواند به علت مسافرت به کشورهای دیگر و یا تغییر در تنظیمات تلفن همراه رخ داده باشد. برای تنظیم مجدد آن می‌توانید به منوی تنظیمات>> عمومی>>زمان مراجعه کرده و آن را از حالت خودکار خارج و زمان را به صورت دستی تنظیم کنید.

  1. تنظیمات پروکسی را در تلفن همراه خود چک کنید.

باید اطمینان حاصل کنید که تنظیمات پروکسی شما به صورت صحیح انجام شده باشد و نیازی به تغییر مجدد آن‌ها نداشته باشید. برای تنظیم پروکسی از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

وارد بخش تنظیمات شده و بر روی وای فای کلیک کنید.

مطلب روز  ارور 1009 در آیفون

شبکه‌ی وای فای خود را انتخاب کرده و به قسمت تنظیمات پروکسی HTTP مراجعه کنید.

گزینه‌ی تنظیم دستی (Manual) را انتخاب کنید.

در بخش سرور، آی پی مورد نظر خود را وارد کرده و گزینه‌ی پورت را فشار دهید.

بعد از انجام این مراحل دوباره چک کنید که آیا خطای ۱۰۰۹ برطرف شده است یا خیر. اگر همچنان این خطا وجود دارد، از آخرین راه‌حلی که در این مقاله آورده شده است، استفاده کنید.

تنظیمات پروکسی را در تلفن همراه خود چک کنید.
تنظیمات پروکسی را در تلفن همراه خود چک کنید.

 

  1. چک کنید که آیا آی پی شما مسدود شده است یا خیر؟

زمانی که تلاش کنید برنامه‌ای را دانلود کنید که در کشور شما در دسترس نیست، با خطای ۱۰۰۹ مواجه خواهید شد. در چنین مواقعی آی پی شما مسدود می‌شود تا به دانلود این برنامه‌ها دسترسی نداشته باشید. برای حل این مشکل می‌توانید با استفاده از یک vpn، آدرس آی پی خود را تغییر دهید.

برای این منظور باید به تنظیمات>> عمومی>>vpn مراجعه کرده و پیکربندی vpn را انتخاب کنید. اطلاعات مورد نظر را وارد کرده و پروکسی را نیز چک کنید.

در پایان از همراهی شما تا انتهای مقاله ارور ۱۰۰۹ در گوشی‌های اپل سپاسگزاریم.

خواندن این مطالب به شما توصیه می شود
بالا نیامدن مخاطبین در تلگرام آیفون... در مقاله امروز می خواهیم موضوع بالا نیامدن مخاطبین در تلگرام آیفون را مورد بررسی قرار دهیم و دلایل ایجاد این مشکل را تجزیه و تحلیل نماییم. امروزه ب...
بازار موبایل کرج امروز با بررسی نکات بسیار مهمی در مورد بازار موبایل کرج با شما خواهیم بود. بازار موبایل کرج واقع در نقاط مختلف این شهر است و بخشی از آن نیز واقع در...
علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ j7... در مقاله امروز می خواهیم در رابطه با موضوع علت خاموش شدن ناگهانی گوشی سامسونگ j7 در خدمت شما کاربران گرامی باشیم ومطالبی را در این رابطه در اختیار شما...
ارور ۱۰۰۹ در آیفون در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع ارور 1009 در آیفون بپردازیم . احتمالا شما هم تا کنون متوجه بروز خطاها در آیفون شده اید . آیفون ها بسیار دقیق و ح...
No votes yet.
Please wait...

مشاوره سئو و تولید محتوا

09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط ممکن است

این یک است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید