آزمودگان

آزمودگان

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

موسسه حسابرسی آزمودگان یکی از شرکت های مهم در فعالیت های حسابداری و حسابرسی می باشد .انسان ها همیشه و در همه حال برای کنترل هزینه ها و کارهای مالی به دنبال راهی هستند که به آن ها کمک کند ،یکی از این راه ها حسابرسی می باشد یک علوم است که کمک می کند مسائل مالی را درست انجام دهید و همه روزه بسیاری از افراد به نحوی با حسابرسی سرو کار دارند .

آزمودگان

[stextbox id=’info’ direction=’rtl’]

در مقاله امروز آن چه که برای  ثبت موسسه حسابرسی مورد نیاز است برای شما باز گو می کنیم و به سوالات زیر پاسخ مناسب می دهیم :

1: موسسه حسابرسی آزمودگان چیست و چه خدماتی ارائه می دهد ؟

2:حسابداری چیست ؟

3:برای ثبت موسسه های حسابداری چه کاری باید انجام داد ؟

4:فرق شرکت خدمات مالی با موسسه خدمات مالی و حسابداری چیست؟

5: آیا برای ثبت موسسه حسابرسی ، نیاز به اخذ مجوز است؟

[/stextbox]

 

 

1 :موسسه حسابرسی آزمودگان چیست وچه خدماتی ارائه می دهد ؟

در کشور ایران برای حسابداری گروهی تشکیل شده است که به آن انجمن حسابداران خبره می گویند که این انجمن از اولین انجمن های حسابداری در ایران شناخته می شود . موسسه حسابرسی آزمودگان یکی از موسسه هایی است که عضو این انجمن خبره حسابرسی می باشد موسسه حسابرسی آزمودگان در جاهای مختلف عضویت دارد از جمله :

عضو انجمن حسابداران خبره ‏ایران
عضو جامعه حسابداران رسمی ایران
معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار

خدماتی که موسسه حسابرسی آزمودگان برای اعضا و کاربران و اشخاص انجام می دهد به شرح زیر می باشد :

  • حسابرسی صورت‏ های مالی
  • مالیاتی
  • عملیاتی
  • بازرسی قانونی
  • رسیدگی های ویژه و اصلاح حساب
  • خدمات حسابداری و مشاوره‏ ایپ
  • ارزیابی سهام
  • طراحی سیستم ‏های مالی
1 :موسسه حسابرسی آزمودگان چیست وچه خدماتی ارائه می دهد ؟
1 :موسسه حسابرسی آزمودگان چیست وچه خدماتی ارائه می دهد ؟

2:حسابداری چیست ؟

رشته حسابداری ، مدیریت مالی، یکی از رشته های دانشگاهی است که دانشجویان زیادی به این رشته علاقه دارند ، رشته ای که از پول ساز ترین رشته های دانشگاه به شمار می آید که در مقطع دکترا در داخل و خارج کشور می توان ادامه تحصیل داد .

در زمینه حسابداری دانشی وجود دارد به نام اکانتینگ که به دانشجویان یاری می کند به هزینه های کار مورد نظر رسیدگی کند و دخل و خرج را باهم  یکسان کند .حسابداری می تواند به همه در همهی امور کمک کند تنها مختص به شرکت ها و اقتصادگران  نیست .

هرکسی در زندگی نیاز دارد در خصوص اقتصاد و حسابرسی چیزی بلد باشد تا در دنیای امروز کلاه سرش نرود .حال برای شرکت ها و موسسه های مختلف نیاز است مجموعه ای مستقل برای کارهای حسابداری و حسابرسی شرکت و هزینه های مربوط داشته باشند تا شرکت ها از نظر مالی دچار مشکل نشوند .از

موسسه های بزرگ و مشهور جهان که از برترین نرم افزار های حسابداری استفاده می کنند شهر لندن و نیویورک می باشد به دانشجویانی که محقق و دنبال کارهای اقصادی هستند پیشنهاد می شود از سبک کاری و مدیریت حسابداری این شرکت های بزرگ بهره واستفاده نمایند .فردی که می خواهد یک حسابدار حرفه ای شود باید از جدید ترین متد دنیا آگاه باشد و آشنایی کامل به قوانین ثبتی مالیات و مشکلات حقوقی نیز داشته باشد و بتواند اطلاعاتی جامع در خصوص تحلیل و تنظیم های کارهای مالی به دست بیاورد .

2:حسابداری چیست ؟
2:حسابداری چیست ؟

3:برای ثبت موسسه حسابداری چه کاری باید انجام داد ؟

کسانی که می خواهند موسسه  ای را ثبت کنند برای ثبت شرکت های کوچک نیاز به گرفتن مجوز نیست . اما اگر موسسه  حسابرسی باشد وآن  شرکت نیازبه کارهای حسابداری داشته باشد برای ثبت شرکت باید مجوز گرفت برای شرکت های بزرگ تر که حسابرسی ان ها قوی تر است باید مجوز را بسته به احتیاج آن شرکت گرفت به طور مثال مجوزهایی که برای شرکت های حفاری یا پتروشیمی باید مجوز را از وزارت صنعت و معدن یا وزارت نفت گرفت پس برای گرفتن مجوز باید با توجه به آن  نهاد مربوط عمل کرد با ذکر یک مثال برای اخذ ثبت شرکت شما را راهنمایی می کنیم .

ابتدا عنوان مورد نظر برای شرکت انتخاب می کنیم .

اگر قصد ثبت شرکت های سهامی خاص باشد باید شرکت 3 نفر عضو داشته باشد مالیات شرکت پرداخته شده باشد و بالای 35% سرمایه شرکت را باید پرداخت شده باشد   و برای ثبت موسسه حسابرسی مبلغی را پرداخت کرده و مدارکی از قبیل کپی کارت ملی و شناسنامه افرادی که عضو هستند را برای ثبت شرکت به اداره مربوطه داده شود .

سپس فرم های مربوط به ثبت شرکت ها که در سایت قوه قضائیه می باشد تکمیل کرده و گواهی عدم سوء پیشینه را داشته باشند و برای ثبت اسم و عنوانی خاص برای شرکت نیز مجوز آن را هم باید بگیرید .اگر اعضای شرکت سهامدار هم باشند و یا عضو هیات مدیره باشند باید رزومه کاری و حقوقی و مدارک شناسایی ان افراد هم برای ثبت و مجوز شرکت الزامی است .

3:برای ثبت موسسه حسابداری چه کاری باید انجام داد ؟
3:برای ثبت موسسه حسابداری چه کاری باید انجام داد ؟

4:فرق شرکت خدمات مالی با موسسه خدمات مالی و حسابداری چیست؟

می توان تفاوت موسسه های حسابرسی با شرکت های مالی را در ثبت شرکت  و اساسنامه های مربوطه بیان کرد که برای هر کدام مجوز خاص خود  را دارد. همچنین از دیگر تفاوت این شرکت ها می توان به سرمایه در گردش و مجوزهای شرکت ذکر کرد.

در موسسه های حسابرسی فعالیت شرکت به صورت غیر انتفاعی می باشد ماند فعالیت در زمینه آموزش ، خدمات و .. اما در شرکت های حسابداری فعالیت های تجاری هم انجام میشود ، پس برای این دلیل است که برای ثبت شرکت های حسابداری باید یکی از کسانی که عضو هستند دارای مدرک حسابداری باشد .

برای ثبت شرکتهای خدمات مالی یکی از پرسنل باید حداقل مدرک کارشناسی حسابداری داشته باشند اما قادر نیست  کار تجاری انجام دهند.

 

5: آیا برای ثبت موسسه حسابرسی ، نیاز به اخذ مجوز است؟

افرادی که می خواهند یک موسسه حسابداری را ثبت کنند و مجوزهای لازم برای شرکت مورد نظرشان را بگیرند  باید حدود 36 ماه در یک شرکت حسابداری کار کرده باشند ، سابقه بیمه تامین اجتماعی داشته باشند ، و برای گرفتن مجوز حسابرسی باید در آزمون مربوطه شرکت کرده و قبول شوند و برای داشتن مهر و حق امضا 36 ماه سابقه کاری الزامی می باشد

چه موسسه هایی نیازمند اخذ مجوز قانونی از جامعه حسابداران رسمی هستند؟

اخذ مجوز فعالیت برای کسانی که فعالیت های شرکت  آن ها در زمینه های حسابداری می باشد واجب می باشد

راههای تهیه حسابدار به چه صورت می باشد ؟

کسانی  که در اعضای انجمن حسابدار عضو هستند هر ماه به طور رایگان داده های حسابدار به اعضای انجم فرستاده می شود برای کسانی که دوست دارند عضو انجمن حسابداران باشند ، درخواست عضویت را پرکرده و بعد از تکمیل فرم مشترکین حسابدار در ماه روزنامه های مربوط به حسابداری برای آن ها ارسال می شود

امیدواریم از مطالب ذکر شده نهایت استفاده را کرده باشید .

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید