کنسونانس و دیسونانس

کنسونانس و دیسونانس

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط ممکن است

این یک است

روزها
ساعت
دقيقه
ثانیه‌

“کنسونانس و دیسونانس” برخی از آکوردها پایدار و ایستا و برخی دیگر ناپایدار و پویا هستند. آمیزهای از صداها که کیفیتی پایدار دارد کنسونانس نامیده می شود.

کنسونانس ها در موسیقی نقاط فرود، سکون و ثبات هستند. (کسی که عبارت همرنگ جماعت شورا ابداع کرده، ذهنیتی گفسونانس داشته است.) آمیزهای از صداها که کیفیتی ناپایدار دارد دیسونانس ” نامیده می شود.

کیفیت بر تنش و بی قرار یک دیسونانس، حرکت به سمت آکوردی پایدار را ایجاب میکند. حل” دیسونانس هنگامی است که به سوی آکوردی گنسونانس حرکت کند. هنگامی که این احل» به تأخیر افتد یا به شیوهای نا منتظر انجام گیرد، حسی دراماتیک، تعلیقی یا غافلگیرانه می آفریند. آهنگساز از این راه، حس انتظار شنونده را به بازی میگیرد. آکوردهای دیسونانت کیفیتی پویا دارند و موسیقی را پیش می رانند و تحرک میبخشند.

در روزگار قدیم، این آکوردها را بنا به سنت خشن و ناملایم میشمردند و آنها را برای خلي و رنگ آمیزی فضایی موسیقایی که بیانگر درد، اندوه و کشاکش بود به کار میگرفتند.

حال که دیسونانس و گسونانس را تعریف کردیم باید بدانید که این آکوردها میتوانند به درجه های گوناگون دارای کیفیت های بادشده باشند.

در میان آکوردهای گسو نانت برخی پایدارتر از بقیه هستند، همچنان که دیسونانت ها نیز از نظر میزان تنش و ناپایداری با یکدیگر تفاوت دارند.

در گذر سدهها، آکوردهای دیسونانت هرچه آزادانه تر به کار گرفته شدهاند؛ آکوردی که در یک دوره بیاندازه خشن شمرده می شده، اغلب در دوران بعد کم وبیش ملایم تلقی شده است.

کنسونانس و دیسونانس

منبع : درک و درسافت موسیقی -راجرز کیمی ین -ترجمه حسین یاسینی

مطلب روز  ساز الکترونیک
خواندن این مطالب به شما توصیه می شود
بررسی هنر آبستره در غرب (بخش دوم)... امروز با شما کاربران سایت 8a8.ir هستیم با بررسی هنر آبستره در غرب (بخش دوم)   به علاوه، از نظر «ورینگر» همین گرایش‌ انسان به سوی آبستره ...
نظريه هنجاري طراحي محيط با سلام خدمت اکربران سایت 8A8.IR امروز با بررسی نظريه هنجاري طراحي محيط با شما هستیم. نظريه هنجاري طراحي محيط موضوع نظريه هنجاري طراحي محيط، موضع گي...
کاغذ دیواری سه بعدی در عصر حاضر کاغذ دیواری سه بعدی در تزئینات منازل کاربرد زیادی دارد. امکان دارد تصور شما از کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری باشد که اکلیلی و براق هستن...
نشانه شناسی و هنر آبستره امروز با شما کاربران سایت 8a8.ir هستیم با نشانه شناسی و هنر آبستره   نشانه شناسی و هنر آبستره شاید بهتر باشد نشانه شناسی در هنر آبستره ر...
No votes yet.
Please wait...

مشاوره سئو و تولید محتوا

09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط ممکن است

این یک است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید