ساز الکترونیک

ساز الکترونیک

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

با سلام خدمت کاربران هشت آ هشت امروز با شما هستیم با تعریف ساز الکترونیک.

سازهای الکترونیک: ساز الکترونیک سازی است که صدا را به روشهای الکترونیک ایجاد یا تقویت میکند. اختراع اولین نمونه های این سازها به ۱۹۰۴ باز میگردد، اما از دههٔ ۱۹۵۰ به بعد تأثیری چشمگیر بر موسیقی داشتهاند.

امروزه تکنولوژی الکترونیک و تکنولوژی کامپیوتر به سرعت پیشرفت کرده، پیوسته متحول شده و به گونهای فزاینله درهم آمیخته شده اند. سازهایی تقویت شده مانند پیانو، ارگ و گیتار الکتریکی و نیز سیتی سایزر، کامپیوتر و یا ۱ ترکیب » تمام آنها از جمله سازهای الکترونیکی هستند که برای اجرا و ساخت موسیقی به کار میروند. استودیوی صوتی ” ابزار اصلی آهنگسازان موسیقی الکترونک در دههٔ ۱۹۵۰ بود.

(در بخش ۷، به بررسی اثری از ادگار و ارز به نام پوئم الکترونیک خواهیم پرداخت که بر نوار استودیویی خلق شده است.) مواد خام یک استودیویی صوتی از صداهایی ضبط شده – با یا بدون زبر و بم معبن- که ممکن است منشا الکترونیک داشته یا از منابعی ها واقعی» مانند صدای فلوت آوای پرندگان فراهم آمده باشند تشکیل می شود.

آهنگساز این صداها را به شیوه هایی گوناگون می پروراند؛ شیوه هایی همچون تند و کند کردن، تغییر زیر و بم یا کشش زمانی، پژواک دادند، عبور از فیلترهای صوتی به منظور تغییر رنگ آنها، میکس (آمیختن) و ویرایش نوار استودیویی (برشی و چسباندن تکه های مختلف نوار) برای پخش آنها به ترتیبی دلخواه.

ریتم به طور کامل در مهار آهنگساز است، زیرا مدت تداوم یک صدا به طول قسمتی از نوار که صدا بر آن ضبط شده بستگی دارد. با اینهمه، ویرایش و ضبط نوار استودیویی روندی دشوار، غیردقیق و وقتگیر بود و به همین سبب بیاری از آهنگسازان دههٔ ۱۹۶۰ به سینتی سایزر که در حدود ۱۹۵۵ اختراع شل؛ رو آوردند.

سینتی سایزر دستگاهی با اجرای الکترونیک است که میتواند صدا را ایجاد، تبدیل و مهار کند. سینتی سایزر قادر به پدید آوردن گسترهای بسیار متنوع از صداهای موسیقایی و غیر موسیقایی است.

و مهار کامل زیر و بیما رنگ، شدت و کشش صداها را برای آهنگساز ممکن می کند. سینتی سایزرها リ اغلب می توان با شستیهایی انواخست د که این نیز امتیازی دیگر نسبت به مکانیسمهای استودیوی صوتی است.

سینتی سایزرها از نظر ابعاد و توانایی با یکدیگر متفاوتند. برای نمونه، میلتن بیت ” در خلق کمپوزیسیون برای سیتی سایزر(که در بخش ۷ به آن می پردازیم) سینتی سایزری عظیم (و بی نظیر) را به کار گرفت که در ساخت آن از لامپ خلا استفاده شده است و سراسر یک دیوار از مرکز موسیقی الکترونیک کنمبیا- پرینستن در نیویورک را اشغال میکند.

در دهه های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ سینتی سایزرهای کوچک تر و ارزان تر ترانزیستوری ساخته شدند که موگ (Moog) و با چلا (Buchla) نمونه های آن هستند.

چنین سینتی سایزرهایی در استودیوهای موسیقی الکترونیک، دانشگاه ها و بنگاه های تبلیغاتی نصب شد، در کنسرتهای زندهٔ راک و موسیقی الکترونیک نواخته شد و برای خلق موسیقی فیلم های سینمایی و تلویزیونی به کار آمد.

امروزه سیتی سایزرهایی بسیار پیشرفته که از توانایی های کامپیوتر نیز بهره میگیرند ساخته شده است و چندین تکنولوژی گوناگون در آنها به کار گرفته می شود.

سنتز آنالوگ ” – قدیمیترین تکنولوژی به کار رفته در سیتی سایزرها که تا حدود ۱۹۸۰ بر موسیقی الکترونیک سیطره داشت- آمیزهای 丸 صلاهای ہی حجیل + را که به کمک فیلترهای صوتی پرداخت شده است به کار میگیرد. این تکنولوژی نیز، مانند هر تکنولوژی آنالوگ، مبتنی بر ارائهٔ داده ها به صورت مقادیر سنجشپذیر فیزیکی – در این مورد، مشخصه های فیزیکی امواج صوتی-است.

ساز الکترونیک

منبع : درک و دریافت موسیقی-راجرز کیمی ین -ترجمه  حسین یاسینی

مشاوره سئو و تولید محتوا 09120647344

افزایش تعداد ورودی وب سایت شما از گوگل فقط با تولید محتوای هدفمند ممکن است

این یک راهکارقطعی و همیشگی است

امتیاز مقاله:
4.5/5

قیمت های ما به حدی بهینه است که بسیاری از وب سایت و شرکت های همکار تولید محتوای خود را به ما می سپارند.

جهت سفارش تولید محتوا و مشاوره رایگان در مورد استراتژی محتوا با ما در تماس باشید. 

نتیجه صد درصد تضمین شده است 

 

با یک کلیک تماس بگیرید